پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » آزمون USMLE

آزمون USMLE

  خدمات رایگان مرکز مشاوره تحصیل در امریکا به عنوان نماینده رسمی Kaplan College 

آزمون USMLE  

  • مشاوره و راهنمایی رایگان متقاضیان جهت ثبت نام در دوره های USMLE
  • مشاوره رایگان جهت اخذ تخفیف های ثبت نام دوره های USMLE
  • انجام هماهنگی و ثبت نام متقاضی جهت شرکت در webinar آموزشی رایگان جهت آشنایی با دور های USMLE
  • پیگیری درخواست پذیرش متقاضی تا مرحله صدور پذیرش تحصیلی از Kaplan College
  • کمک به ارسال به موقع و سریع پذیرش تحصیلی به متقاضیان به ایران
  • خدمات مشاوره اخذ ویزای دانشجویی امریکا از طریق دوره های USMLE

دوره های USMLE چیست ؟

United States Medical Licensing ExaminationUSMLE) آزمون سه مرحله ای جهت دریافت گواهینامه تاییدیه مهارت پزشکی، فارغ التحصیلان پزشکی در ایالات متحده آمریکا بوده که مورد تایید و حمایت Federation of State Medical Boards) FSMB) و (National Board of Medical Examiners NBME) در آمریکا می باشد.

به طور کلی آزمون سه مرحله ای USMLE تعیین و ارزیابی توانمندی پزشکان در نحوه بکارگیری اصول دانش پزشکی

و مهارت های اساسی درمان بیمار می باشد. کلیه فارغ التحصیلان پزشکی در داخل و خارج از امریکا جهت اشتغال به کار در مراکز درمانی و بیمارستانی امریکا موظف به گذراندن دوره های USMLE می باشند. هر کدام از سه مرحله USMLE کامل کننده مرحله قبل بوده و هیچ کدام از سه مرحله به تنهایی تعیین کننده مهارت درمانی و دانش پزشکی متقاضی نمی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های USMLE به این لینک  مراجعه نمایید.

آزمون USMLE

مرحله یک »» USMLE STEP 1 

در مرحله اول آزمون USMLE STEP 1 ارزیابی دانش و مهارت پزشکی متقاضیدر خصوص مفهوم مهم آگاهی به علوم پایه علم دارو با تاکید ویژه بر اصول و مکانیسم های زیر بنایی سلامت، بیماری و حالت های درمان است همچنین تضمین تسلط بر اصول علمی مورد نیاز در خصوص یادگیری مادام العمر پزشک جهت نگهداری از دانش پزشکی خود می باشد.

مرحله اول آزمون USMLE STEP 1 یک آزمون معاینه ای یک روزه می باشد که شامل ۳۲۲ مورد چند گزینه ای می باشد که هر ۴۶ گزینه به ۷ بلوک تقسیم می شود و مدت زمان ۶۰ دقیقه برای تکمیل هر بلوک در نظر گرفته می شود.

مرحله دو »» USMLE STEP 2 

در مرحله دوم آزمون USMLE STEP 2 ارزیابی دانش و مهارت پزشکی یک پزشک در درک اصول علوم بالینی برای ارائه خدمات مراقبت و درمان بیمار بوده با تاکید بر ارتقاء سلامت و پیشگیری بیماری می باشد. این آزمون تضمین کننده دانش پزشک معالج به اصول علوم بالینی و مهارت های اولیه مراقبت و درمان بیمار در یک مرکز درمانی می باشد. مرحله دوم آزمون USMLE STEP 2 نیز یک معاینه یک روزه می باشد.

مرحله سه »» USMLE STEP 3 

در مرحله سه آزمون USMLE STEP 3 ارزیابی دانش پزشکی و درک کاربرد علوم بالینی با تاکید بر مدیریت بیمار در مراقبت های سرپایی بدون استفاده از دارو می باشد. تاکید آزمون سه USMLE بر ارزیابی توانایی علمی و مهارت پزشکی، پزشکان عمومی در خصوص برعهده گرفتن مسئولیت ارائه مراقبت های مورد نیاز پزشکی و درمانی به بیمار، تشخیص و ارزیابی مشکلات بیمار، مدیریت زمان در ارائه خدمات پزشکی و نحوه برخورد با بیماران سرپایی و بی صبر جهت درمان می باشد.