شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » آمریکا را بهتر بشناسیم! » حقایقی درباره آمریکا (بخش دوم)

حقایقی درباره آمریکا (بخش دوم)

حقایقی درباره آمریکا

حقایقی درباره آمریکا ( بخش دوم ) :

در بخش قبل راجب جنبه های مختلف آمریکا و حقایقی در مورد این کشور بر اساس آمار های اعلام شده پرداختیم . در این بخش نیز به مطرح کردن ادامه این آمارها خواهیم پرداخت .

یکی از موضوعات جالب در مورد آمریکا مربوط به خطوط تلفن این کشور پهناور است که با ۱۳۹ میلیون خط تلفن مقام دوم را جهان دارد. از لحاظ واگذاری خطوط تلفن همراه نیز آمریکا مقام سوم را در جهان دارد که این تعداد طبق شمارش سال ۲۰۱۲ برابر با ۳۱۰ میلیون بود. در واقع ایالات متحده یکی از کشورهایی است که بالاترین تکنولوژی را در سیستم ارتباطی دارا می باشد و با استفاده از خطوط فیبر نوری ، کابل های مسی و ماهواره به انتقال تماس های شهروندانش می پردازد . در زمینه اینترنت اما آمریکا با ۵۰۵ میلیون وب سایت اینترنتی ، مقام اول را در جهان کسب کرده و با ۲۴۵ میلیون کاربر اینترنت بعد از چین در مقام دوم قرار گرفته که این نشان دهنده گسترش تکنولوژی اینترنت در این کشور می باشد.

در قسمت حمل و نقل عمومی و در بخش حمل و نقل هوایی ، آمریکا با ۱۳٫۵۱۳ فرودگاه دارای بیشترین فرودگاه در دنیا می باشد. این تعداد فرودگاه با ۵٫۰۵۴ باند که بیش از ۱۸۹ آن بالای ۳ کیلومتر هستند قادر به میلیونها مسافر به نقاط دور آمریکا می باشند. در بخش حمل و نقل ریلی نیز آمریکا بهترین کشور جهان است . آنها ۲۲۴٫۷۹۲ کیلومتر ریل دارند که تمام آنها از استاندارد های جدید تبعیت می کنند. آمریکا با ۶٫۵۸۶٫۶۱۰ کیلومتر جاده بازهم مقام اول را در صنعت حمل و نقل جاده ای به خود اختصاص می دهد.

شاید آمریکا فرای همه این امکانات ، تجهیزات ، استاندارها و تکنولوژی ها به خاطر یک مورد خیلی مطرح باشد و آن ارتش و نیروی نظامی این کشور می باشد . ایالات متحده دارای ۷۳٫۲۷۰٫۰۴۳ نفر نیروی نظامی بین ۱۶-۴۹ سال مرد و ۷۱٫۹۴۱٫۹۶۹ نیروی نظامی خانوم دارد که حدود ۱۲۰ میلیون نفر آنها درحال سرویس می باشند. بخش های نظامی آمریکا شامل : نیروی زمینی ، نیروی دریایی ، نیروی هوایی و گارد ساحلی می باشند.

آمریکا کشوری است از بهترین و جدید ترین امکانات که فضای خیلی خوبی را برای پیشرفت و ترقی در آن ایجاد می نماید بیخود نیست که همه ساله میلیون ها نفر قصد سفر و اقامت در این کشور را دارند . همچنین از نظر علم و دانش نیز در سطح بسیار بالایی قرار گرفته که سالانه تعداد بالایی درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دریافت می نماید.