دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » تحصیل در آرکانزاس

تحصیل در آرکانزاس

ویزای دانشجویی آمریکا برای تحصیل در آرکانزاس

مرکز – لیتل راک
بزرگترین شهر – لیتل راک
جمعیت ۲۹۱۵۹۱۸
منطقه زمانی- زمان استاندارد مرکزی

تحصیل در آرکانزاس

آرکانزاس به عنوان “ایالت طبیعی” Natural State شناخته می شود و با نام مستعار خود زندگی می کند.

رودخانه می سی سی پی از این ایالت عبور می کند و این ایالت یکی از ده ایالتی است که این رودخانه مانند مار از آنها عبور می کند. از بین ۵۳۱۸۷ مایل مربع از زمین های آرکانزاس، بیش از ۶۰۰۰۰۰ هکتار دریاچه با ۹۷۴۰ مایل رودخانه می باشد.

دو رشته کوه ایالت، کوه های Ouachita و Ozark است. یکی از کالج های مشرف به کوه Ozarks، دانشگاه آرکانزاسUniversity of Arkansas در فایت ویلFayettville می باشد. دانشگاه آرکانزاس، در سال ۱۸۷۱ در محل مزرعه تپه ای که در حال حاضر با نام مستعار “تپه” شناخته می شود ساخته شد.

تحصیل در آرکانزاس

دانشجویان بین المللی که در آرکانزاس تحصیل می کنند ممکن است قادر به درک نمای زیبای Ozarks و Old Main، ساختمان قدیمی آجری با دو برج که جزو اماکن ملی تاریخی ثبت شده است، نباشند.Old Main از قدیمی ترین ساختمان ها در محوطه دانشگاه است و در حال حاضر کالج Fulbright به علوم و هنر اختصاص یافته است.

ورزش بخش بزرگی از زندگی دانشجویی در دانشگاه آرکانزاس است. Razorbacks در Southeastern Conference در بخش ۱ در NCAA به رقابت می پردازند. هیچ مدرسه ای بیشتر از دانشگاه آرکانزاس در Southeastern Conference موفق به کسب کل مقام قهرمانی ملی در مسابقات نشده است.

کالج Sam. M.Walton ممکن است برای دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در آرکانزاس که می خواهند در رشته کسب و کار مدرک بگیرند جذاب باشد.این کالج در میان۲۵ کالج برتر کسب و کار در مقطع کارشناسی قرار دارد و جزو پنجاه کالج برتر کسب و کار در کشور است. بنیانگذار این کالج Wal-Mart بوده، که با توجه به وب سایت خودش ” بیش از ۲۰۰ میلیون بار در هفته در بیش از ۹۷۰۰ واحد خرده فروشی تحت ۶۰ آگهی مختلف در ۲۸ کشور در خدمت مشتریان و اعضا می باشد”. در لیست ۵۰۰ شرکت ثروتمند رتبه اول را دارد. مرکز کار Wal-Mart در Bentonville، آرکانزاس است.

چهار شرکت از ۵۰۰ شرکت ثروتمند دیگر نیز در آرکانزاس هستند از جمله Tyson Foods، Murphy Oil، Dillard’s

دانشجویان بین المللی که به دنبال دانشگاه های کوچکتر با نسبت پایین تری از معلم به دانش آموز هستند ممکن است آن را در آرکانزاس پیدا کنند. با توجه به گزارش های وزارت آموزش عالی آرکانزاس ، “تنها هشت دانشگاه با تعداد دانشجوی بالای ۶۰۰۰ وجود دارد. پنجاه و یک درصد زیر ۳۰۰۰ دانشجو دارند”.

کالج لیون Lyon College یک موسسه خصوصی وابسته به کلیسای پروتستان است. دانشجویان آن حدود ۶۰۰ نفر بوده، با یک نسبت دانشجو به اعضای هیئت علمی ۱۵ به ۱ و اندازه متوسط کلاس ۱۵ نفر.

Arkansas Baptist College یکی دیگر از مؤسسه های آموزش عالی وابسته به کلیسا است. در ضمن تنها مؤسسه آموزش عالی سیاه و سفید تاریخی در غرب رودخانه می سی سی پی است. مانند کالج Lyon، این کالج نیز یک دانشگاه خصوصی و علوم انسانی است.

تحصیل در آرکانزاس

به دلیل چشم انداز متنوع آرکانزاس، گردشگری یک صنعت بزرگ در آرکانزاس است. “هر ساله میزان سفر و هزینه های گردشگری در آرکانزاس به بیش از ۳٫۹ میلیارد دلار می رسد که بیش از ۳۰۰ میلیون دلار مالیات ایالتی و محلی است. سالانه بازدید بیش از ۱۹٫۹ میلیون مسافر باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای برخی از جمعیت ۵۷،۶۰۰ نفری از اهالی آنجا می شود” با توجه به arkansas.com.

آرکانزاس شش پارک ملی دارد. چشمه های آب گرم، ۱۳ دریاچه بزرگ و ۲٫۶ میلیون هکتار از جنگل های ملی در داخل مرزهای آرکانزاس وجود دارد که به دانشجویان بین المللی امکان فعالیت در فضای باز را می دهد.

بیشتر ایالت روستایی است زیرا در گذشته کشاورزی صنعت عمده در آرکانزاس بوده است. مراکز جمعیت در Little Rock-North، Conway Ft.Smith، Pine Bluff و Jonesboro است. شهرهای Fayetteville، Springdale، Rogers و Bentonville یک مجموعه ی ناگسستنی از توسعه در شمال غرب ایالت را تشکیل می دهند. آرکانزاس بخشی از جنوب در نظر گرفته می شود. تأثیر جنوب را می توان در معماری برخی از ساختمان های تاریخی آن از جمله کاخ امور خارجه قدیمی در Little Rock دید که در دوره قبل از جنگ ساخته شده بود. ساخت و ساز در سال ۱۸۳۳ آغاز شده و در حدود ۱۰ سال بعد با هزینه ۱۲۵،۰۰۰ دلار به پایان رسید. مجلس دولت قدیمی اکنون یک موزه است و محل برگزاری جشن شب انتخابات بیل کلینتون در ۱۹۹۲ و ۱۹۹۶ بود.