دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » تحصیل در آریزونا

تحصیل در آریزونا

ویزای دانشجویی آمریکا برای تحصیل در آریزونا

مرکز – فونیکس
بزرگترین شهر – فونیکس
جمعیت ۶,۵۵۳,۲۵۵
منطقه زمانی – کوهستان

تحصیل در آریزونا

هر سال، آریزونا در ردیف ایالت های برتر ایالات متحده که میزبان دانشجویان بین المللی هستند قرار می گیرد. در واقع، دانشگاه ایالتی آریزونا Arizona State University، AZ، ​​ در رده بندی به عنوان ۱۹ امین دانشگاه پرجمعیت در کشور برای دانشجویان بین المللی، با تعداد ثبت نام ۴,۴۸۳ نفر، در سال ۲۰۱۰ قرار گرفت.

به ترتیب نزولی، University of Arizona در Tucson، Northern Arizona University در Flagstaff، Community college در Mesa، و Scottsdale Community Colledge در Scottsdale ، با توجه به گزارش های ۲۰۱۰ پس از این دانشگاه قرار دارند.

آریزونا از چهار گوشه اش با نیو مکزیکو New Mexico، یوتا Utah، آریزونا Arizona و یک منطقه کوچک از کلرادو Colorado هم مرز است، و نیز با ایالت های سونورا Sonora و باخا کالیفرنیا Baja California در مکزیک مرز بین المللی دارد. با داشتن رتبه ی ۶ ام بزرگترین ایالت در ایالات متحده آمریکا، آریزونا نیز ۱۶ امین ایالت پرجمعیت آمریکا، با بیش از ۶ میلیون نفر جمعیت، می باشد. یکی از بزرگترین اقتصادها در ایالات متحده و در جهان را دارد و مس به طور گسترده ای در این ایالت استخراج شده و دو سوم از تولید ملی کشور به حساب می آید. در زمانی در گذشته، اقتصاد آریزونا بر روی “پنج C” که متشکل از مس، پنبه، گاو، مرکبات و آب و هوا می شد تکیه داشت و ایالت به عنوان بزرگترین تولید کننده پنبه در کشور محسوب می شد. امروزه تجارت، حمل و نقل و آب و برق اکثریت نیروی کار برای ساکنان آریزونا را تشکیل می دهند. دانشجویان بین المللی می توانند به مطالعه و کارآموزی درزمینه های تولید، تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری، تجهیزات حمل و نقل، مانند هلیکوپتر و وسایل نقلیه فضایی و دیگر محصولات، از جمله محصولات فلزی ساخته شده، محصولات غذایی و ماشین آلات بپردازند.

علاوه بر این، به عنوان یک شهر مبتنی بر گردشگری، جامعه، کسب و کار و خدمات شخصی، از جمله مراقبت های بهداشتی خصوصی، هتل ها و استراحتگاه ها، شرکت های حقوقی و مغازه های تعمیر و نگهداری، درآمد بیشتری نسبت به هر بخش خدماتی دیگر تولید می کنند و هتل ها و استراحتگاه های آریزونا فصل زمستان از گردشگری درآمد زیادی بدست می آورند. با توجه به داده های سال ۲۰۱۰ اداره آمار ایالات متحده، این زمینه ها اکثریت نیروی کار دوم و سوم در آریزونا را تشکیل می دهند.

با آب و هوایی عمدتاً خشک، دانشجویان بین المللی می توانند نوسانات زیاد درجه حرارت بین روز و شب را در مناطق کمتر توسعه یافته از منطقه کویری آریزونا تجربه کنند. درجه حرارت های منطقه شهری منجر به پایین آمدن نرخ بالاتر درجه حرارت شب در اثر گرم شدن های محلی می شود. بسیاری از دانشگاه های دولتی در آریزونا در شهرها وجود دارند، به جز دانشگاه آریزونا ی شمالی Northern Arizona University، که پردیس اصلی دانشگاه در Flagstaff توسط بزرگترین جنگل کاج در قاره آمریکای شمالی و در کوهپایه ی رشته کوه های سان فرانسیسکو San Francisco، بالاترین رشته کوه در ایالت، احاطه شده است.

تحصیل در آریزونا

زیرا به جاذبه های توریستی متعدد نزدیک است؛ از جمله پارک ملی مشهور جهان گراند کانیون Grand canyon، یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان، Sedona، یک شهر معروف به خاطر مجموعه سنگ های قرمز خیره کننده ای که به عنوان صخره های سرخ Sedona شناخته می شوند، و دره های Oak Creek Canyon، تنگه رودخانه ای که دومین مکان توریستی محبوب در آریزونا بعد از گراند کانیون محسوب می شود. در گراند کانیون، دانشجویان بین المللی می توانند تورهای راهنما، برنامه های ولگرد خانه بدوش Ranger، کمپینگ، پیاده روی، سفر قاطری، سفرهای رودخانه، و فعالیت های دیگر را تجربه کنند. علاوه بر جاذبه های طبیعی آن، آریزونا دارای موسیقی شکوفا و صحنه های هنری می باشد. موزه هنری Phoenix بزرگترین مجموعه ی جنوب غربی از اشکال هنری بصری در سراسر جهان است و موزه ی Heard در Phoenix یک مرکز شناخته شده از هنر بومی آمریکا است. جالب است بدانید آریزونا دارای بیشترین درصد زمین های تعیین شده به عنوان زمین های قبیله ای بومیان آمریکا در ایالات متحده می باشد.

کالج ها در آریزونا یک طیف گسترده ای از برنامه ها با رتبه بندی بالا برای دانشجویان بین المللی دارند تا در زمینه های طراحی معماری، سیستم های اطلاعاتی، کسب و کار، علوم زمین، جرم و عدالت کیفری، روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی، با دانشگاه ایالتی آریزونا مشارکت داشته باشند. این دانشگاه سالانه به طور مداوم در رتبه بندی مسابقه دانشکده روزنامه نگاری، که اغلب “پولیتزر های روزنامه نگاری کالج” نامیده می شود، بین ده دانشکده برتر قرار دارد. علاوه بر سه دانشگاه دولتی اصلی، دانشجویانی که در آریزونا تحصیل می کنند همچنین می توانند تعدادی از کالج های خصوصی و community college در سراسر ایالت پیدا کنند؛ از جمله کالج های اختصاص داده شده به مدیریت جهانی، هنر و طراحی، هوانوردی، طب و قانون.

تحصیل در آریزونا

سفر به هر کدام از منطقه های جنگلی Flagstaff، شهرستان Tucson یا مرکز ایالت که Pheonix می باشد، یک تجربه منحصر به فرد به همه دانشجویان بین المللی در آریزونا ارائه می دهد، چه برای آنهایی که از ایالات متحده قبلاً بازدید کرده باشند و یا برای اولین بار در حال سفر به این کشور باشند.