دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » تحصیل در آلاباما

تحصیل در آلاباما

ویزای دانشجویی آمریکا برای تحصیل در آلاباما

مرکز – مونتگمری
بزرگترین شهر – بیرمنگام
جمعیت ۴,۸۰۲,۷۴۰
منطقه زمانی – مرکزی

تحصیل در آلاباما

دانشجویان بین المللی که در آلاباما تحصیل می کنند به فرصت های زیادی دست می یابند تا آموزش بیشتری در کلاس های درس خود ببینند و همراه با آن درباره فرهنگ های معاصر آمریکایی، سیاست و مسائل اجتماعی نیز آموزش می ببینند.

واقع در منطقه جنوب شرقی ایالات متحده، دانشجویان بین المللی که در آلاباما تحصیل می کنند در مرکز یک منطقه از کشور که اغلب به آن “کمربند انجیل” (Bible Belt) می گویند قرار گرفته اند؛ که یک بخش از کشور می باشد ( عمدتاً در سراسر بخش های جنوبی ایالات متحده آمریکا و تا غرب دور تا تگزاس و اوکلاهما امتداد دارد ) که فرهنگ اجتماعی و سیاسی به طور قابل توجهی تحت تأثیر جمعیت مسیحیان محافظه کار و مذهبی( به طور نامتناسب پروتستانتیسم انجیلی و باپتیست ) قرار گرفته و شکل گرفته است. در واقع دانشجویان بین المللی که در خارج از کشور در آلاباما تحصیل می کنند، در منطقه مرکزی “کمربند انجیل” قرار گرفته اند که کمتر از ۱۰ درصد از شهروندان آلاباما غیرمذهبی هستند. دانشجویان بین المللی در آلاباما می توانند راه های خلاق و دست اولی را تجربه کنند که جدایی کلیسا و ایالت متحده را در دولت می توان به چالش بکشد، و همچنین راه هایی را تجربه می کنند که آمریکا هویت مسیحی خود را در سطح فردی درک و تأیید می کند.

همچنین دانشجویان بین المللی در آلاباما در ایالتی زندگی می کنند که از لحاظ اهمیت سیاسی – تاریخی آفریقایی آمریکایی غنی می باشد. آلاباما در طول هر دو جنگ داخلی آمریکا و جنبش حقوق مدنی آمریکا نقش مرکزی داشت. Alabama History Time Line می تواند یک منبع ارزشمند و مفیدی باشد برای دانشجویان بین المللی که می خواهند قبل از (و در طول) دوران تحصیل خود در خارج از کشور در آلاباما به یادگیری بیشتر در مورد تاریخ منحصر به فرد این ایالت (و پیدایش فرهنگ جنوب آمریکا) بپردازند.

تحصیل در آلاباما

این ایالت بین جورجیا Georgia ( شرق آن )، فلوریداFlorida ( جنوب آن )، می سی سی پی Mississippi ( غرب آن) و تنسیTennessee ( شمال آن ) قرار دارد. آلاباما نیز از طیف وسیعی از زمین های جغرافیایی برخوردار است( از جمله کوه های با شکوهAppalachians در شمال، دشت های در سطح دریا، چندین رودخانه ( یکی از بزرگترین سیستم های راه آبی داخلی در کشور )، و خط ساحلی در امتداد خلیج مکزیک). نیازی به گفتن نیست که جاذبه ها و فعالیت های زیادی در آلاباما وجود دارد که دانشجویان بین المللی در آلاباما می توانند برای افزایش تجربه ی سفر خود در خارج از کشور از آنها لذت ببرند. دانشجویان بین المللی در آلاباما می توانند در جشنواره های هنری و موسیقی شرکت کنند، از ورزش ها ( از جمله مسابقات رانندگی، گلف، صخره نوردی، دوچرخه سواری، پیاده روی، هاکی، شکار، ماهیگیری، و ورزش های مختلف آبی ) لذت ببرند، و یا از جاذبه های ایالت های دیگر دیدن کنند (از جمله باغ ها، سواحل، پارک ها، باغ وحش ها، آکواریوم، پارک های تفریحی و تاریخی). زمان گشت و گذار در آخر هفته که فرا برسد گزینه های تفریحی در سرتاسر فراوان است.

بزرگترین شهرستان های آلاباما از نظر جمعیتی (و به ترتیب نزولی) شامل بیرمنگام Birmingham، هانتسویل Huntsville، موبایل Mobile، مونتگومری Montgomery (مرکز ایالت)، و توسکالوسا Tuscaloosaاست. بیش از ۵۰ کالج و دانشگاه در سراسر ایالت آلاباما وجود دارد و در میان آن ها، دانشگاه های زیادی فرصت های واقعی برای تحصیل در آلاباما را ارائه می دهند. در حال حاضر، بسیاری از دانشجویان بین المللی در آلاباما از کشورهای هند، چین، و ژاپن هستند. نهادهای علمی موجود در آلاباما که منجر به جذب دانشجویان بین المللی میشوند عبارتند از : The university of Alabama در بیرمنگام Birmingham، دانشگاه شمال آلاباما University of North Alabama و دانشگاه جنوب آلاباما University of South Alabama.