دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » تحصیل در داکوتای جنوبی

تحصیل در داکوتای جنوبی

ویزای دانشجویی آمریکا برای تحصیل در داکوتای جنوبی

مرکز – پییر
بزرگترین شهر – سو فالز
جمعیت ۷۵۴,۸۴۴
منطقه زمانی –  شرق

تحصیل در داکوتای جنوبی

داکوتای جنوبی خود را ایالت “چهره های بزرگ، مکان های فوق العاده” می خواند و پی بردن به دلیل آن با وجود چهره چهار رئیس جمهوری که در سنگ خارا تراشیده شده و طبیعت دست نخورده به شکلی که در مناطق بد بوم دیده می شود آسان است.

داکوتای جنوبی که در دشت بزرگ آمریکا واقع شده، در شمال با داکوتای شمالی، در شرق با مینه سوتا، در جنوب شرقی با آیووا، در جنوب با نبراسکا، در غرب با وایومینگ و در شمال غربی با مونتانا هم مرز است.

دانشگاه داکوتای جنوبی در سال ۱۸۶۲ تأسیس شد و قدیمی ترین مؤسسه آموزش عالی در این ایالت است. این دانشگاه در شهر ورمیلیون واقع شده و تنها دانشگاه علوم انسانی این ایالت است. این دانشگاه با بیش از ۱۳۰ رشته در مقطع کارشناسی و بیش از ۶۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، دارای تنها دانشکده های پزشکی و حقوق داکوتای جنوبی است. دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی دانشگاه دولتی دیگر این ایالت است که تأسیس آن به سال ۱۸۸۱ باز می گردد. این دانشگاه با بیش از ۱۲,۷۲۵ دانشجوی مقطع کارشناسی، بزرگترین دانشگاه این ایالت است. دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی در شهر بروکینگز واقع شده و ۱۷۵ رشته تحصیلی در آن تدریس می شود که در بین آنها رشته های داروسازی، مهندسی، پرستاری و کشاورزی به خصوص شناخته شده اند.

03 badlands00235 1046x380

خدمات، کشاورزی، صنعت و معدن همگی از بخش های مهم اقتصاد داکوتای جنوبی هستند. مهمترین اجزای بخش خدمات این ایالت عبارتند از خدمات مالی، درمانی، بیمه و املاک. محصولات اصلی بخش کشاورزی این ایالت عبارتند از گاو گوشتی، ذرت، دانه سویا، گندم و خوک. محصولات اصلی داکوتای جنوبی در بخش صنعت عبارتند از رایانه، محصولات رایانه ای، فرآوری مواد غذایی و ماشین آلات و در بخش معدن عبارتند از گرانیت سفید، خاک رس، سنگ آهک و سنگ خرد شده.

دانشجویانی که قصد تحصیل در داکوتای جنوبی را دارند می توانند با شرکت در کلاس های سنگ نوردی و راهنمایی سیلوان راکس به قله های جدید دست یابند. این آموزشگاه با تأییدیه رسمی انجمن راهنمایان کوهنوردی آمریکا، از سفر سه روزه به قله کوه دویلز تاور گرفته تا گردش شش ساعته در کوه های پارک ایالتی کاستر، برای هر داوطلبی تجربه ای دارد. جاذبه های دیگر این ایالت از جمله عبارتند از پارک ایالتی پالیسادز که ماسه سنگ کوارتزی صورتی اش معروف است و یادمان ملی کوه راشمور.

06 deadwood00122 1046x380

غار جواهر داکوتای جنوبی با بیش از ۲۵۰ کیلومتر گذرگاه نقشه کشی و نقشه برداری شده، از لحاظ طول دومین غار جهان است. سایت ماموت چشمه های آب گرم تنها مکان در ایالات متحده است که فسیل های ماموت ها همانطور که پیدا شده اند در معرض نمایش هستند. معدن هوم اِستِد در لید تا سال ۲۰۰۲ که تعطیل شد، بزرگترین معدن طلا در آمریکای شمالی بود. به طور کلی تحصیل در داکوتای جنوبی می تواند ضمن در اختیار گذاشتن امکانات تحصیلی مناسب از لحاظ گردشگری و تفریحی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.