پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته فلسفه

رشته فلسفه

 تحصیل در رشته فلسفه در ایالات متحده

رشته فلسفه

عمیق ترین پرسش هایی که انسان ها می توانند بپرسند چه هستند؟ سوالاتی مانند “چگونه من می دانم دنیا واقعی است؟”، “آیا خداوند وجود دارد؟” و “تفاوت بین درست و نادرست چیست؟” سوالات فلسفی می باشند. اگر کسی شروع به سؤال در مورد این چیزها نماید، وی از الان مانند یک فیلسوف فکر می کند. اگر سوالاتی در مورد جهت، هدف و اخلاق نژاد بشر باعث سر شوق آمدن متفکران شود، آنها باید مطالعه فلسفه در ایالات متحده را در نظر بگیرند. آن سوالات باعث پیشبرد بیشتر علوم، الهیات، ادبیات و اندیشه سیاسی شده اند.

در نسخه ویژه اخیر مجله تایم، در عنوان “۱۰۰ ایده که دنیا را تغییر دادند، بزرگترین پیشرفت های تاریخ” ، بیش از ۶۰ ایده توسط فلاسفه توسعه داده شدند. با این حال، دانش آموزان اغلب سردرگم اند که آیا مسیرهای شغلی برای فیلسوفان موجود می باشند یا نه. تصور آنچه که یک فرد با مدرک فلسفه می تواند انجام دهد مشکل است. دیده نمی شود که فیلسوفان در گوشه و کنار خیابان به فروش اقلام فلسفی بپردازند و در دفترچه تلفن نیز با عنوان ” تعمیر فکر”  لیست نشده اند. پس فیلسوفان چه کاری انجام می دهند؟

چیزی که فیلسوفان تمایل دارند انجام دهند این است که هر شغلی که  انتخاب می کنند، خیلی خوب است. دانش آموزانی که مدرک کارشناسی خود را در فلسفه تکمیل کرده اند، به طور متوسط​​، نمره بهتری نسبت به رشته های اصلی انگلیسی در بخش شفاهی GRE و نمره بهتری نسبت به همه رشته های علوم انسانی دیگر در بخش ریاضی از GRE کسب می کنند. نمرات آزمون بالاتر در رشته های اصلی فلسفه به احتمال زیاد به دلیل این واقعیت است که دانش آموزانی که عمدتاً یا به مقدار کمی فلسفه می خوانند هنر تفکر انتقادی و استدلال دارند، که اغلب بستر را برای موفقیت در زمینه های دیگر تحصیلی فراهم می کند. به دلیل مهارت های  رشته فلسفه در تفکر انتقادی، بسیاری از مدارس دانش آموزان را تشویق می کنند که به دنبال پذیرش در دانشکده حقوق باشند تا به جای علوم سیاسی در فلسفه تخصص بیایند، فلسفه یک پایه و اساس محکمی برای تقریباً هر انتخاب شغلی را فراهم می کند.

دانشجویان بین المللی که در ایالات متحده فلسفه می خوانند پس از تکمیل مدارک تحصیلی خود زمینه های شغلی متعددی را خواهند یافت. قانون، روزنامه نگاری، کسب و کار، سیاست و آموزش تمام زمینه هایی می باشند که مدرک فلسفه در آنها مفید است. البته، بسیاری از دانشجویانی که مدرک لیسانس در رشته فلسفه دارند تصمیم به پیگیری تحصیل در فلسفه می گیرند. پرسش ها و دستیابی به دانشی که آنها به عنوان دانشجویان دوره کارشناسی تجربه می کنند باعث شور و اشتیاقشان می گردد. کسانی که  به مدرک دکترا در فلسفه دست می یابند اغلب با کار کردن به عنوان اساتید دانشگاه به مطالعه عمیق ترین پرسش انسان ادامه می دهند و آن دانش را به نسل بعدی از دانشجویان منتقل می کنند.

دانشجویان بین المللی اغلب در برنامه های فلسفه مورد استقبال قرار می گیرند.  فلسفه یک زمینه فکری است که از ایده های روشن از هر ملتی استقبال کرده و اغلب دانش آموزان را به مطالعه ایده ها و افکار مردمی که چینی، آلمانی، فرانسوی و یونانی صحبت می کنند فرا می خواند. از آنجا که فلسفه یک نظم و انضباط بین متفکران بزرگ از سراسر جهان است، دیدگاه های منحصر به فرد و استعداد دانشجویان بین المللی در زمان تحصیل در رشته فلسفه در ایالات متحده به احتمال زیاد مورد استقبال قرار خواهند گرفت .

رشته فلسفه

از آنجا که فلسفه دارای سابقه ای طولانی در ایالات متحده می باشد، بسیاری از بهترین برنامه ها از دانشگاه های Ivy League مانند پرینستون و دانشگاه هاروارد و دانشگاه نیویورک می باشند. هنگامی که دانش آموزان به دنبال بهترین برنامه هستند نباید به دنبال رتبه های بالا باشند. آنها باید حوزه فلسفه مورد علاقه خود را تعیین کنند و در نظر بگیرند کدام مدارس بهترین برنامه ها را در این زمینه ها، مانند ما بعد الطبیعه، نظریه عمل و اخلاق ارائه می دهند. دانشجویانی که مایل به دریافت مدرک کارشناسی هستند باید بیشتر مراقب قیمت و محل برنامه مربوطه و جایگاه کلی دانشگاه باشند تا رتبه بندی مدرسه در رشته فلسفه.

هنگام درخواست دادن برای یک برنامه فلسفه در مقطع کارشناسی، در بسیاری از مدارس آمریکا شرایط لازم برای پذیرش در این رشته با پذیرش عمومی یکسان است. به عبارت دیگر، اگر شما در مدرسه پذیرفته شوید می توانید برای برنامه فلسفه جهت مدرک کارشناسی نیز قبول شوید! برخی از برنامه های فلسفه دانش آموزانی با نمرات SAT بالاتر می خواهند، با این حال، SAT ممکن است برای دانشجویان بین المللی اختیاری باشد. اغلب یک نمونه نوشتاری برای برنامه های سطح بالاتر مورد نیاز هستند. هنگامی که به دنبال مدرک فوق لیسانس در رشته فلسفه هستید، نمرات GRE، یک نمونه نوشتاری، و سه توصیه نامه از شما خواسته می شود. حتما با هماهنگ کننده های تحصیلات تکمیلی تماس بگیرید تا در مورد تفاوت های الزامات درخواست برای دانشجویان بین المللی به شما کمک کند.

تماس با مدیر برنامه فلسفه برای دریافت مدارک کارشناسی و یا هماهنگ کننده ها از طریق ایمیل اغلب یک راه موثر برای پذیرش در دانشگاه است. مدیران برنامه به دنبال دانش آموزانی هستند که در مورد یادگیری پر شور و اشتیاق بوده و تمایل به تفکر عمیق دارند. دانشجویان بین المللی اغلب تحصیلات مدرسه ای و علایقی دارند که به کلاس های فلسفه تنوع و دید جدیدی می دهند. به همین دلیل، دانشجویان بین المللی، اغلب اوقات نامزدهای مطلوبی برای این برنامه هستند. دانش آموزانی که به مطالعه فلسفه در ایالات متحده می پردازند باید انتظار شرکت کردن در دوره های بسیار تعاملی را داشته باشند که در آنها تشویق به بحث می شوند و باید به نوشتن بپردازند.
مهم است توجه داشته باشید که به دلیل تغییرات سیاسی و اقتصادی در ایالات متحده، بسیاری از برنامه های فلسفه از کاهش شدید مالی رنج برده اند. دانش آموزان علاقمند به تحصیل در رشته فلسفه باید به وضعیت فعلی و آینده این برنامه به منظور تعیین اینکه آیا این برنامه در آینده نیز ادامه خواهد داشت نگاه کنند.