دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » تحصیل در لوئیزیانا

تحصیل در لوئیزیانا

ویزای دانشجویی آمریکا برای تحصیل در لوئیزیانا

مرکز – باتون روژ
بزرگترین شهر – نیواورلئنز
جمعیت ۴,۴۶۸,۹۷۶
منطقه زمانی – مرکزی

تحصیل در لوئیزیانا

لوئیزیانا در اصل توسط فرانسه و اسپانیا قبل از جنگ داخلی استثمار و اشغال شده بود ( این خاک به نام شاه لویی چهاردهم نام گرفته بود). تأثیر چند فرهنگی و چند زبانی فرانسوی، اسپانیایی، آمریکایی های بومی و فرهنگ آفریقایی را می توان در موسیقی، غذا، لهجه، معماری، و آداب و رسوم امروزی لوئیزیانا مشاهده کرد. این ایالت در منطقه جنوب ایالات متحده واقع شده است و با تگزاس، آرکانزاس، می سی سی پی و خلیج مکزیک هم مرز است.

لوئیزیانا شامل مرداب های کم عمق، سواحل و تالاب های ساحلی در جنوب این ایالت همراه با دشت و جنگل در شمالش می باشد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در لوئیزیانا را دارند متوجه خواهند شد که در هماهنگی با دیگر ایالت های جنوبی، لوئیزیانا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است. این به این معنی است که این ایالت تابستان های طولانی، گرم، مرطوب و کوتاه، زمستان های معتدل را تجربه می کند.

تحصیل در لوئیزیانا

از سال ۲۰۱۰، جمعیت لوئیزیانا حدود ۴٫۵ میلیون نفر است. مرکز و دومین شهر این ایالت باتون روژ جمعیت ۲۲۹۵۵۳ نفری دارد. با توجه به اقتصاد قوی باتون روژ، این شهرستان در سال ۲۰۱۰ توسط مجله Portfolio magazine به عنوان یکی از “۱۰مکان برتر برای نوجوانان” رتبه بندی شد و به دلیل قدرت اقتصادی اش توسط موسسه بروکینگز جزو ۲۰ شهر برتر در شمال امریکا قرار گرفت. باتون روژ خانه یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی این ایالت، دانشگاه ایالتی لوئیزیانا و کالج کشاورزی و مکانیک (LSU) است. LSU بیش از ۲۵۰۰۰ دانش آموزان دارد و بخاطر امکانات تحقیقات گسترده اش که می تواند چند صد پروژه تحقیقاتی سرمایه گذاری شده توسط سازمان هایی مانند بنیاد ملی علوم و موسسه ملی بهداشت را پوشش دهد معروف شده است. تیم فوتبال LSU طرفداران وفاداری در سراسر کشور داشته و قهرمان ملی فوتبال در سال ۱۹۵۸، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ نام گرفته است.دانشجویان بین المللی که در لوئیزیانا تحصیل می کنند ممکن است به دلیل وجود انجمن دانشجویان بین المللی آسان تر با محیط جدید خود در LSU سازگار شوند.مأموریت این انجمن این است که ” رفاه دانشجویان بین المللی، دوستی، تعامل و تفاهم بهتر بین دانشجویان بین المللی و گروه های دیگر در LSU و جامعه باتون روژ را ترویج دهد”.

تحصیل در لوئیزیانا

بزرگترین شهرستان در لوئیزیانا نیواورلئنز، با جمعیت ۳۴۳۸۲۹ نفر می باشد. نیواورلئنز یکی از مراکز اصلی آموزش عالی با بیش از ۵۰۰۰۰ دانشجو بوده که برای اخذ مدرک های دو و چهار ساله مؤسسات این شهر ثبت نام کرده اند. دانشگاه های معتبر تولان Tulane، یک دانشگاه پژوهشی خصوصی غیر وابسته به هیچ سازمان خاصی، در این شهر واقع شده است و در میان ۵۰ دانشگاه تحقیقاتی کشور قرار گرفته است. با وجود آسیب وحشتناک ناشی از طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵، این شهر بهبود یافته و به رونقش ادامه می دهد. در سال ۲۰۰۹ نیواورلئنز مقام اول را در نظرسنجی سفر و اوقات فراغت (مجله Major travel) به عنوان”شهر مورد علاقه امریکا” کسب کرد. این طبقه بندی شامل بهترین شهر آمریکا به عنوان مقصد سفر بهاری و “تعطیلات آخر هفته ” ، هتل های با بوتیک شیک، ساعت های کوکتل ، بارها، موسیقی زنده – کنسرت و باند، مغازه های عتیقه فروشی، کافه، رستوران محله، و مردم بود. اقتصاد نیواورلئنز عمدتاً بر اساس تولید نفت، پالایش نفت، گردشگری بوده و خانه ی یکی از بزرگترین و شلوغ ترین بنادر در جهان است.

یکی از مزایا برای دانشجویان بین المللی محصل در لوئیزیانا این است که آنها به راحتی قادر به شرکت در برخی از سنت ها و جشن های محبوب در کشور هستند. Mardi Gras یک سنت غیر عادی و هیجان انگیز است که هر سال در نیواورلئنز اتفاق می افتد. این جشن در طی یک دوره چند هفته ای بین ماه های ژانویه و فوریه صورت گرفته و شامل آداب و رسوم مختلفی از رژه در سطح شهر گرفته تا پوشیدن ماسک و لباس، رقص و احزاب می باشد. جشنواره جاز (جاز متحرک) سنت سالانه دیگری است که جشن موسیقی بومی و فرهنگ نیواورلئنز و لوئیزیانا می باشد. جاز متحرک ویژگی های هر سبکی از موسیقی مرتبط با شهر و ایالت را دارد: از جمله بلوز، R & B، موسیقی کاخون، موسیقی انجیل، هاست، آفریقایی کارائیب، موسیقی محلی، رپ، راک، لاتین، موسیقی کانتری، بلوگراس، معاصر و جاز سنتی. هر سال میلیون ها نفر از مردم از سراسر کشور به لوئیزیانا سفر می کنند تا در یکی از این جشن ها شرکت کنند.

دانشجویان بین المللی در لوئیزیانا این فرصت را دارند که در یکی از برترین شهرها و دانشگاه های کشور تحصیل کنند. آب و هوای گرم، تأثیرات فرهنگی منحصر به فرد و جشن معروف لوئیزیانا به دانش آموزان بین المللی این فرصت را می دهد که تجربه ای فوق العاده، منحصر به فرد و به یاد ماندنی از آموزش عالی در ایالات متحده بدست آورند.