پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته ادبیات

رشته ادبیات

تحصیل در رشته ادبیات در ایالات متحده آمریکا

رشته ادبیات

تحصیل در زمینه ادبیات در ایالات متحده می تواند در هر منطقه از این کشور انجام شود! اغلب دانشگاه های بزرگ دوره های چهار ساله را در رشته ادبیات انگلیسی ارائه می دهند. برنامه های زبان انگلیسی در دانشگاه های آمریکا محوری هستند زیرا همه دانشجویان بدون در نظر گرفتن رشته شان باید مهارت های نوشتن ترکیبی بدست آورند! برای کسانی که به طور خاص مطالعه ادبیات در ایالات متحده را انتخاب می کنند ، وسعت برنامه زبان انگلیسی شامل تاریخ زبان انگلیسی، ترکیب، دستور زبان مدرن انگلیسی، ادبیات انگلیسی، ادبیات استعماری آمریکا، ادبیات چند فرهنگی، نقد ادبی یا تئوری می شود و حتی برخی برنامه ها شروع به اضافه کردن زبان انگلیسی به عنوان آموزش زبان دوم نموده اند!

ساختار دوره

هنگامی که قصد تحصیل در رشته ادبیات در ایالات متحده دارید باید انتظار دوره های غنی از خواندن و نوشتن را داشته باشید. برنامه ادبیات به مراتب بیش از بسیاری دیگر از رشته های دانشگاهی نیاز به خواندن دارد. دوره ها دارای ساختار سبک سخنرانی هستند. قرائت در آغاز این دوره در یک برنامه درسی ارائه خواهد شد. هر دانش آموز بین المللی باید به صورت انتقادی متون اختصاص داده شده را بخواند، برای بحث و گفتگو در کلاس حاضر شود و به طور معنی داری برای تحلیل متن، بررسی زبان متن (مانند استعاره، تاکید و یا ارتباط تاریخی) و یا تشخیص موضوعات و مفاهیم غالب در درس مشارکت داشته باشد.

دوره های ادبیات نیز به صورت موضوعی فرمت شده اند. مواردی که در طول ترم مورد بحث قرار می گیرند رابطه روشنی دارند، بنابراین در زمان خواندن، دانش آموزان باید کارها را بررسی کنند تا موضوعات مشترک پیدا کنند. مطالعه ادبیات همیشه تأکید بر ارتباط متنی دارد و نویسندگان اغلب به دیگر قطعات ادبی ارجاع داده یا بر اساس آنها اثری خلق می کنند. دانشجویان بین المللی محصل در رشته ادبیات در ایالات متحده باید با این اصول در ذهنشان به صورت آکادمیک عمل کنند.

در مطالعه ادبیات، در کاغذ نوشتن نسبت به تست کردن مهمترین ابزار ارزیابی است. برای اکثر دروس حداقل دو مقاله مهم لازم است که تا ۵۰ ٪ از نمره درس را تشکیل می دهد. یک مقاله اغلب در میان دوره لازم بوده و دیگری در پایان ترم. این مقالات باید با تکیه بر ایده های ارائه شده در طول دوره نوشته شوند. علاوه بر خواندن، یادداشت برداشتن در کلاس نیز مفید است زیرا استادان اغلب اطلاعاتی به شما می دهند که ممکن است در خارج از کلاس بدست نیایند. این اطلاعات می تواند بعداً برای تولید ایده های تحقیقاتی و یا در توسعه مقالات استفاده شوند.

برنامه های تحصیلی رایج دررشته ادبیات شامل ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی هستند. هر دو نیازمند مطالعه فشرده ادبیات انگلیسی، ادبیات آمریکا، ادبیات چند فرهنگی، نقد ادبی، ترکیب، نوشتن خلاق، زبان شناسی، فصاحت و بلاغت، دستور زبان مدرن انگلیسی و تاریخ به زبان انگلیسی می باشند.

تفاوت اصلی بین رشته ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی نیاز به دوره های آموزشی می باشد. رشته آموزش زبان انگلیسی چگونگی آموزش را از طریق دوره های آموزشی بنیاد، مواد و دوره های روش تدریس خواهد آموخت و در نهایت با یک دوره کارآموزی به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد در این زمینه به عنوان یک دانشجو – معلم در کنار یک معلم همکار در ناحیه مدارس تأیید شده کار کنند.

فرصت های شغلی

طیف وسیعی از مشاغل برای یک فرد با مدرک زبان انگلیسی وجود دارد! مهارت نوشتن در هر زمینه ای ضروری است. رشته های اصلی انگلیسی در چشم انداز شغلی خود خلاقیت دارند، اما در اینجا چند ایده ذکر می شوند:

 • آموزگار زبان انگلیسی
 • نویسنده
 • ویرایشگر
 • نویسنده فنی
 • بلاگر
 • مصحح
 • مربی تیم نوشتن
 • نویسنده کپی
 • نمایشنامه نویس
 • معلم زبان انگلیسی در خارج از کشور
 • معلم انگلیسی

مدارس برتر

بر خلاف باور عمومی، انتخاب مدرسه بر اساس رتبه بندی بهترین راه برای اطمینان از دریافت آموزش های درجه یک نیست. در عوض، بررسی پروفایل تخصص و تجربه هیئت علمی یک دانشگاه راه بهتری است. برای مثال، اگر یک دانشجوی بین المللی علاقه مند به ادبیات چند فرهنگی است، او باید به دنبال دانشگاهی باشد که در آن دو یا چند استاد در زمینه های چند فرهنگی تخصص دارند. اگر کسی علاقه مند است یک دوره زمانی خاص در ادبیات انگلیسی را مطالعه کند، باید دانشگاهی را انتخاب کند که یک متخصص در این دوره زمانی داشته باشد! برای کمک بیشتر به یک دانش آموز برای تصمیم گیری، باید با این اساتید از طریق ایمیل تماس گرفت ضمن اینکه آثار و مطالعات منتشر شده آنها نیز به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند! بهترین برنامه برنامه ای است که بتواند به شما کمک کند زمینه مورد علاقه خود را توسعه دهید. به خصوص اگر شما بعداً تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشید این امر خیلی مهم خواهد بود!