پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته الهیات

رشته الهیات

تحصیل در رشته الهیات در ایالات متحده

رشته الهیات
آیا خدا وجود دارد؟ آیا ما اراده آزاد داریم؟ پس از مرگ ما، چه اتفاقی می افتد؟ این پرسش ها برای قرن ها مطرح شده اند و امروزه دنبال کردن تحصیل در رشته الهیات و یا در مطالعات دینی شما را برای جواب به این پرسش های مهم انسانی مجهز می کند.
برای شروع، ممکن است از خود بپرسید که الهیات چیست؟ همانطور که در بالا گفته شد، در الهیات با برخی از مهم ترین پرسش های فلسفی روبرو هستیم.
الهیات و مطالعات مذهبی مطالعه اعمال و تفکر دینی است.
هنگام تحصیل در رشته مطالعات مذهبی انتظار چه چیزی را باید داشت؟
الهیات به طور معمول مطالعه دین از “درون” ، برای صحبت کردن، می باشد و بسیاری از کسانی که به دنبال مدرک الهیات هستند پیروان مذهبی هستند که درباره آن مطالعه انجام می دهند. مطالعات مذهبی گرایش تاریخی و جامعه شناختی تری در رویکرد خود دارند و به طور کلی دانش آموزان در این زمینه درباره ادیان مطالعه می کنند در حالی که تلاش می کنند در مورد پاسخ به سؤالات بی طرف باشند.

مانند مطالعات مذهبی، فلسفه حوزه دیگری است که در طول تاریخ با الهیات همپوشانی داشته است. بخش عمده ای از فلسفه غرب تا مدت طولانی با الهیات مسیحی در هم تنیده شده بود.  امروز، با این حال، زمینه ها تا حد زیادی جدا از هم هستند، هر چند تمایزشان ممکن است محو باشد، به ویژه در دانشگاه های خصوصی. در بسیاری از دانشگاه ها، فلسفه و بخش مطالعات دینی ترکیب شده است. در حالی که همپوشانی بین فلسفه و الهیات وجود دارد، به ویژه در زمینه های اخلاق، متافیزیک، و فلسفه دین و فلسفه، بسیاری از آنچه که امروز تدریس می شود اغلب از روش سکولار است.
نوع مدرکی که برای شما مناسب است بستگی به خودتان دارد:
• پیش زمینه
• منافع پژوهشی
• برنامه های آینده
برای دانش آموزان علاقه مند به مشاغل دینی، تحصیلات دینی ممکن است بهترین انتخاب باشد، در حالی که افرادی که اشتیاق به کاوش در ادیان جهان دارند ممکن است مطالعات مذهبی را پاداشی برای خود بدانند.

در حالی که الهیات دانشجویان را در مشاغل دینی آموزش می دهد، مدرکی در رشته الهیات نیز شما را مجهز به مجموعه ای از مهارت های مفید برای کار در جهان مادی می نماید. دروس الهیات مهارت های تفکر انتقادی، استدلال انتزاعی و مهارت های تجزیه و تحلیل منطقی در بازار کار را آموزش می دهند تا توانایی کنترل ایده های انتزاعی را داشته باشند. جای تعجب دارد که رشته های اصلی الهیات در GRE و LSAT همواره بهتر از بسیاری از رشته های اصلی دیگر هستند.
آیا آموزش مذهبی برای شما مناسب است؟
اگر شما حل مشکلات، فکر کردن در مورد مسائل مهم و عمیق و یادگیری فکر کردن واضح تر و انتقادی در مورد ایده های انتزاعی را دوست دارید، مطالعات مذهبی ممکن است برای شما مناسب باشد. این که آیا شما به دنبال تحصیلات تکمیلی بیشتری هستید، یا یک شغل در مطالعات و الهیات دینی و یا ورود به بازار کار معمولی بعد از اتمام دانشگاه، مدرکی در رشته الهیات می تواند یک دارایی بزرگ باشد.

در کالج Felician، یک کالج فرانسیسکن خصوصی در نیوجرسی، شما فرصت مطالعه دینی در یک محیط با سنت علوم مقدماتی قوی را دارید. با وجود کلاس های کوچک، هدف کالج Felician فراهم کردن یک تجربه آموزشی منحصر به فرد و شخصی برای دانشجویان می باشد.
آیا تحصیلات مذهبی برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی مناسب است؟
در حالی که الهیات اغلب به بررسی آخرت می پردازد، دلیلی وجود ندارد که مطالعات دینی با درک بیشتری از این جهان همراه نباشد. ممکن است تصور شود که مطالعه بین المللی بیشتر در مورد حوزه کسب و کار و سیاست باشد، اما فرصت های بزرگ بسیاری برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به الهیات نیز وجود دارد.  از دسترسی به دانشگاه های برتر جهان گرفته تا یادگیری در مورد تاریخ یک دین در کشور مبدا آن، دلایل بسیاری برای مطالعه الهیات به عنوان یک دانشجوی بین المللی وجود دارد.

دانشجویانی که به ایالات متحده می آیند:
ایالات متحده  دارای سابقه دینی غنی می باشد و همچنین خانه بسیاری از نهادهای عالی رتبه برای مطالعه مذهبی و دینی در جهان است. اگر شما علاقمند هستید که بدانید چگونه ادیان جهان در ایالات متحده تعامل داشته و یا در مورد برخی از سنت های مذهبی که از تاریخ پر سر و صدای آمریکا پدید آمده است بدانید، ایالات متحده یک فرصت منحصر به فرد به دانش آموزان ارائه می دهد. علاوه بر این، برخی از بهترین مدارس برای دانشجویان بین المللی که در رشته مطالعات الهیات و مذهبی در ایالات متحده تحصیل می کنند در آمریکا واقع شده اند، از جمله:

 • University of Chicago
 • Princeton University
 • Harvard University
 • Brown University
 • Duke University
 • University of Virginia
 • Columbia University
 • Vanderbilt University
 • University of Notre Dame
 • University of Pennsylvania
 • Stanford University

تحصیل در خارج از ایالات متحده
دانش آموزان ممکن است آموزش های مذهبی زیادی در خارج و در داخل کلاس درس داشته باشند. دانشجویان دینی ممکن است مطالعه دینی در کشورهای با سابقه طولانی مذهبی که ایتالیا، اسرائیل، عربستان سعودی، هند و یا در جای دیگر هستند، را ارزشمند بیابند. تجربه زندگی و کار در جایی که تاریخ رخ داده است می تواند به ارزشمندی تحصیل در کلاس درس باشد.

علاوه بر این، دانشجویان بین المللی به کشوری می روند که از آن یک دین سرچشمه گرفته اغلب دارایی های بیشتری برای یادگیری در مورد مذهب خواهند یافت. به طور معمول در جایی که آموزش تخصصی مذهبی وجود دارد، تخصص بیشتر و وسعت بیشتری از دانش ممکن است نسبت به کشورهای خود کسب کنند.

مطالعه دین در خارج از کشور می تواند یک دروازه بزرگ به سوی فرصتهای آموزشی شگفت انگیز و تجربیات در حال تغییر زندگی باشد. آیا آموزش مذهبی برای شما مناسب است؟ اگر برای شما جذاب باشد پس مناسب است!
آماده و مصمم باشید، و بهترین استفاده را از مطالعات خود بکنید
دانشجویان بین المللی باید مطمئن شوند بهترین آمادگی را دارند تا از تجربیاتشان بهترین استفاده را کنند. در مورد کشوری که در آن می خواهید به مطالعه بپردازید و برنامه هایی که برایتان مناسب تر هستند تحقیق کنید. پرسش هایی را بپرسید:
• زندگی در آن کشور چگونه است؟
• آیا من می خواهم به دنبال تحصیل در رشته مطالعات و الهیات دینی باشم؟
• چه مدارسی نزدیک ترین برنامه را برای تحقیقی که قصد تخصص گرفتن در آن را دارم، ارائه می دهند؟
• اعضای هیئت علمی چگونه هستند؟ موضوعات جاری پژوهش آنها چه هستند؟
رفتن به خارج از کشور می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد، به ویژه هنگامی که شما مطالعه  روی یک موضوع را دوست دارید. پس الهیات چیست؟

الهیات فرصتی برای تعامل با مهارت های تفکر انتقادی خودتان در هنگام یادگیری درباره جهان می باشد.