یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » رشته بازاریابی

رشته بازاریابی

تحصیل  در رشته بازاریابی در ایالات متحده آمریکا

 رشته بازاریابی

از میان همه کشورها در جهان، چرا باید به تحصیل بازاریابی در ایالات متحده آمریکا بپردازید؟ اگر شما متوجه نشده اید، ایالات متحده دارای برخی از بزرگترین شرکت های بازاریابی در این سیاره می باشد. USA هنر بازاریابی محصولاتش و خدماتش را به حد اعلا رسانده است و یک محل عالی برای دانشجویان بین المللی می باشد که انجام این کار را یاد بگیرند.

آیا تا به حال متوجه شده اید که اهمیتی ندارد کجای این جهان هستید، مردم زیادی اسم مارک های آمریکایی را شنیده اند؟ شما می توانید به هر کشوری سفر کنید و ببینید که مردم با شرکت هایی مانند مک دونالد و یا کوکا کولا آشنایی دارند. اینها همه به خاطر تکنیک های موفق بازاریابی است که توسط شرکت های آمریکایی بکار گرفته می شوند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی که می خواهد مدرکی در رشته بازاریابی بدست آورد چرا شما راز چگونگی انجام این کار را یاد نگیرید؟

صدها گزینه برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در رشته بازاریابی در ایالات متحده  دارند وجود دارد. مدارسی مانند دانشگاه ملی برنامه های درجه یکی را ارائه می دهند که در آن شما می توانید در رشته بازاریابی، تبلیغات و کسب و کار مدرک بگیرید. دانشگاه ملی یک مدرک کارشناسی هنر در زمینه ارتباطات بازاریابی یکپارچه به دانش آموزان ارائه می دهد. این مدرک شامل ترکیبی از اصول مختلف بازاریابی می باشد از جمله تبلیغات، ترویج فروش، روابط عمومی و بازاریابی مستقیم. همچنین این مدرک به شما می آموزد از آخرین فن آوری های ارتباطات به عنوان ابزار بازاریابی کارآمد استفاده کنید. با چنین مدرکی دانشجویان بین المللی می توانند در رشته های تبلیغات، بازاریابی، جمع آوری اعانه، روابط عمومی، مدیریت محصول و غیره شغلی را دنبال کنند. تقریباً هر دانشگاه و کالجی در ایالات متحده آمریکا انواع مدارک بازاریابی را ارائه می دهند. در مورد منطقه تحصیلی نیز دانشجویان بین المللی گزینه های بسیاری دارند.

گذشته از گزینه های متعدد تحصیلی، گفتیم که ایالات متحده آمریکا  تجربه های زیادی با شرکت های برتر بازاریابی دارند. اگر شما به دنبال لیست بهترین و خلاق ترین داستان های بازاریابی موفق بگردید این احتمال وجود دارد که اکثریت این نتایج شرکت های آمریکایی باشند. برای مثال به FastCompany.com نگاهی بیاندازید که ۵۰ شرکت نوآوری برتر جهان در سال ۲۰۱۲ را لیست کرده است. در رده تبلیغات و بازاریابی، ۱۰ شرکت ذکر شده اند و تعجب آور نیست که بسیاری از آنها در ایالات متحده آمریکا هستند. به عنوان مثال نگاهی به Chipotle بیاندازید، شرکت  زنجیره ای فست فود burrito که یک رویکرد کاملاً متفاوتی در بازاریابی محصولات را دنبال می کند. Chipotle از مواد تازه و محلی در مواد غذایی خود استفاده می کند و قصد دارد مطمئن شود همه این را بدانند. این شرکت فعالیت های بازاریابی منحصر به فردی انجام می دهد مانند ایجاد بازی آی پاد و برنامه هایی در مورد تولید مواد غذایی اخلاقی، حمایت از جشنواره موسیقی آموزنده با دموی پخت و پز و ساخت فیلم شخصی در مورد کشاورزانی که مواد اولیه خود را از آنها تهیه می کنند. این شرکت یک رویکرد کاملاً منحصر به فردی در مقایسه با دیگر شرکت های مواد غذایی فست فود دارد و قادر به تولید میلیاردها دلار در هر سال بوده است.

 رشته بازاریابی

 شرکت Chipotle تنها نمونه از استراتژی های موفق بازاریابی نیست. مردم در تمام نقاط جهان مارک ها و محصولات آمریکایی را می شناسند از جمله دیزنی، تیم های حرفه ای ورزشی، دیگر رستوران های فست فود و دیگر طراحان انحصاری. به دلیل تلاش های بازاریابی این شرکت ها و توانایی آنها یک برند شهرت جهانی پیدا می کند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند می توانند در این شرکت ها کارآموزی کنند و ببینند بازاریابی جهانی چگونه کار می کند. همچنین بسیاری از استادان ارتباطات و بازاریابی در آمریکا در این صنعت تجربه زیادی دارند که این برای دانشجویان مزیت بزرگی است.

اخذ مدرک در بازاریابی می تواند برای شما گزینه های مختلف شغلی را فراهم کند. جهان بازاریابی همواره در حال تغییر و توسعه است. بازاریابی یک شغل یکنواخت و خسته کننده نیست که هر روز شامل انجام یک کار مشخص باشد و این چیزی است که باعث می شود این رشته جالب شود. یک روز ممکن است شما به نظارت و به روز رسانی سایت های رسانه های اجتماعی شرکتتان بپردازید؛ روز بعد شما می توانید به کشور دیگری برای یک رویداد تبلیغاتی سفر کنید. یک هفته بعد به شما امکان تولید یک ویدیو در مورد جدیدترین محصولتان داده می شود. این یک مسیر حرفه ای هیجان انگیز است و تحصیل در رشته بازاریابی در ایالات متحده واقعا می تواند شما را در این صنعت حرفه ای کند.