پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته تغذیه

رشته تغذیه

تحصیل در رشته تغذیه در ایالات متحده امریکا

12218_862

در حال حاضر هیچ موضوع مرتبط تر و به جایی غیر از غذا و تغذیه وجود ندارد که تأثیر روزانه روی زندگی روزمره داشته باشد. از چاقی همه گیر گرفته تا رژیم های تخصصی که به ترویج سلامت می پردازند، در حال حاضر غذاها و تغذیه ذهن همه را اشغال کرده اند. اگر شما شدیداً به غذا، تغذیه و سلامت علاقمندید و قصد دارید به مردم کمک کنید زندگی سالم تری داشته باشند، باید تحصیل در رشته تغذیه در ایالات متحده را در نظر بگیرید.

تغذیه چیست؟

تغذیه مطالعه ی تأثیر غذای خورده شده روی سلامت یک فرد می باشد. تغذیه یک علم کاربردی است، بنابراین می توان از دانشجویانی که تغذیه می خوانند برای نقش های مختلف علمی استفاده کرد از جمله نقش های مرتبط با صنعت غذا، سلامت عمومی یا رسانه ها. امروزه، مردم بیشتری اهمیت تغذیه را برای حفظ سلامت را می دانند که بدین معنی است که تقاضای عمومی برای اطلاعات قابل اعتماد درباره تغذیه بیشتر از هر زمان دیگری می باشد.

مدرک کارشناسی در رشته تغذیه

به عنوان دانشجوی بین المللی که تغذیه می خواند، شما درباره غذا و اثر آن روی سلامت فردی خواهید آموخت. شما آماده سازی و ایمنی غذا، آموزش تغذیه ای، محتویات تغذیه ای غذاها و مطالب دیگر را خواهید خواند. یاد می گیرید که چگونه بدن از مواد غذایی استفاده می کند و نیز پیش نیاز های علمی زیادی را خواهید آموخت و یاد می گیرید چگونه یک منوی غذایی برای افرادی که نیازهای خاصی دارند ،مانند افراد مسن، را طراحی کنید. در مقطع کارشناسی، ممکن است کارآموزی داشته و یا با استادان بر روی پروژه های تحقیقاتی خود کار کنید. شما ارزیابی رژیم غذایی مردم برای ارزش تغذیه ای را خواهید آموخت و عوارض چاقی و دیگر مشکلات تغذیه را خواهید خواند.

دوره های تغذیه جامعه، به عنوان مثال، به شما می آموزد که چگونه برنامه های آموزش تغذیه را برنامه ریزی و اجرا کنید. ممکن است برای شما یک تکلیف تعیین شود که یک برنامه برای آموزش شهروندان کم درآمد طراحی کنید که چگونه از پول مواد غذایی خود عاقلانه استفاده کنند یا ممکن است از شما خواسته شود بروشور های آموزشی برای گروه های مختلف قومی تهیه کنید. این کلاس ها نیازمند مقداری تحقیق، نوشتن و ارائه شفاهی هستند.

shutterstock_68715232

دوره های آموزشی نمونه

به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته تغذیه، شما دوره هایی در تغذیه، سوخت و ساز بدن، راه هایی که در آن مواد غذایی کمک به جلوگیری از بیماری می کنند و برنامه ریزی رژیم غذایی خواهید گذراند. دوره های خاص شما ممکن است شامل، اما نه محدود به، موارد زیر باشد:

 • تغذیه جامعه
 • غذاهای تجربی
 • رژیم های غذایی
 • علوم تغذیه
 • مدیریت خدمات غذایی
 • هنر آشپزی

انتخاب یک برنامه تغذیه

اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید که برای تحصیل در رشته تغذیه به ایالات متحده می آید، باید سوالاتی از خود بپرسید تا برنامه مناسبی را انتخاب کنید:

 • آیا دانشکده توسط انجمن رژیم غذایی آمریکا  معتبر شناخته شده است؟
 • آیا مدرسه برنامه تغذیه گسترده ای ارائه می دهد که بسیاری از جنبه های علم مواد غذایی و تغذیه را پوشش می دهد و یا تأکید کوچکی بر مواردی، مانند پرهیز یا رژیم غذایی دارد؟
 • آیا آزمایشگاه ها به روز هستند؟ در نظر گرفتن تعدادی از دروس علوم در رشته تغذیه اهمیت دارد.
 • آیا شما  فرصتی برای کارآموزی در مقطع کارشناسی خود خواهید داشت؟
 • آیا فرصتی برای کار با استادان بر روی پروژه های تحقیقاتی خود خواهید داشت؟
 • آیا مدرسه به شما در پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی کمک خواهد کرد؟
 • فارغ التحصیلان اخیر در حال حاضر چه می کنند؟

مشاغل

دانشجویان بین المللی که به تحصیل در رشته تغذیه می پردازند تعدادی از گزینه های شغلی را پس از فارغ التحصیلی در اختیار دارند. اینها عبارتند از:
– سرآشپزان
سرآشپزان تنظیمات وعده های غذایی گسترده ای را برنامه ریزی و ایجاد میکنند از جمله  در سالن های غذاخوری و رستوران های مجلل.
– متخصصین تغذیه و رژیم غذایی
اینها جوانب مثبت تغذیه درمانی، برنامه ریزی غذا و تغذیه و نظارت بر آماده سازی مواد غذایی را فراهم می کنند.
– مدیران خدمات مواد غذایی
مدیران خدمات غذایی بر عملیات رستوران، آشپزخانه ها و سالن های غذاخوری نظارت دارند.
– آموزش دهندگان سلامت
آموزش دهندگان سلامت به مطالعه اطلاعات بهداشتی و طراحی برنامه هایی که رفتار و شیوه های سالم را تشویق می کنند می پردازند.