شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته رادیو و تلویزیون

رشته رادیو و تلویزیون

تحصیل در رشته رادیو و تلویزیون در ایالات متحده

رشته رادیو و تلویزیون

آیا شما برای حرفه ای هیجان انگیز در رادیو و تلویزیون آماده اید؟ چه اینکه شما جلوی دوربین بدرخشید، داستان پرفروش بنویسید، با هم ویرایش یک شاهکار را انجام دهید و یا برنامه اجرا کنید، در روزنامه رادیو و تلویزیون کار کنید، همه ی اینها می تواند د هیجان انگیز باشند. جرات و شوخ طبعی، اما بیشتر از همه، عشق لازم است تا در میدان رقابتی شیرجه بزنید. مدرک در رشته رادیو و تلویزیون به شما تحصیلات، آموزش و تجربه ای که در این زمینه نیاز دارید، می دهد.

دانشجویان بین المللی که به تحصیل در رشته رادیو و تلویزیون می پردازند نه تنها در مورد آنچه برای متخصص شدن در زمینه های خودشان نیاز است مطلب می آموزند، بلکه تجربه خارج از کلاس درس که برای کار در جهان واقعی نیاز دارند را نیز کسب می کنند. صنعت در حال رشد رادیو و تلویزیون متقاضی حرفه های متنوع و پویایی می باشد. مدارس رادیو و تلویزیون مجموعه ای را ارائه می دهند: از تهیه گزارش تا تولید و مدیریت.

همیشه آرزوی اطلاع رسانی و الهام بخشیدن با جمع آوری و ارائه اخبار داشته اید؟ بسیاری از دانشجویان در رشته رادیو و تلویزیون تحصیل می کنند تا یاد بگیرند یک خبرنگار شوند. خبرنگاران رادیو و تلویزیون زندگی روزمره مردم را لمس می کنند. هر کسی نیاز دارد تا در مورد همه چیز در سطح بومی، ملی و در سراسر جهان مطلع شود و خبرنگاران هستند که این خبر را از میدان به خانه های ما می آورند. دانش آموزانی که رادیو و تلویزیون می خوانند اغلب باید دوره ای را بگذرانند که در ایستگاه های رادیو و تلویزیون محلی و یا دانشگاه کار کنند.

یک روز معمولی برای خبرنگاران دانشجو در یک ایستگاه دانشگاه با یک جلسه در صبح، که در آن خبرنگاران ایده رد و بدل کرده و داستان می سازند، آغاز می شود. دانش آموزان پس از آن باید با منابع مصاحبه تماس برقرار کرده، برای گرفتن فیلم و گزارش سفر کنند( قطعات کوتاه صدا) و پس از بازگشت به استودیو برگشته تا داستان را کنار هم قرار بدهند. گزارشگران مجبورند همه این ها را در دوره های زمانی سخت و ضرب العجلی انجام دهند..

یک تیم خبری تلویزیونی نه تنها از خبرنگار تشکیل شده است، بلکه همچنین شامل  فیلمبردارانی که از بخش ها فیلم می گیرند، تولید کنندگانی که تمام برنامه های خبری و مجریان میزبان و ارائه دهنده برنامه را سازماندهی می کنند، می شود. اغلب خبرنگاران اخبار را جمع آوری و فیلمبرداری می کنند، اما بسیاری از ایستگاه های تلویزیونی نیز نیاز به تخصص فیلمبردارانی دارند که برای فیلم گرفتن آموزش دیده باشند و داستان را ویرایش کنند. تولید کنندگان، ستون فقرات هر ایستگاه خبری هستند. نه تنها آنها برنامه خبر را کنار هم می چینند، بلکه در ویرایش، تحقیق و تماس با منابع برای داستان نیز کمک می کنند. مجریان با خبرنگاران تفاوت دارند. آنها چهره ی کل برنامه هستند و اغلب مانند خبرنگاران”به میدان” نمی روند. مدارس رادیو و تلویزیون به دانشجویان در همه این زمینه های اخبار تلویزیون و همچنین اخبار رادیو و حوزه های دیگر در رسانه ها، از جمله اخبار ورزشی، گزارش آب و هوا و سرگرمی آموزش می دهند.

رشته رادیو و تلویزیون

صدها دانشگاه در ایالات متحده وجود دارند که در زمینه های رادیو و تلویزیون مدرک می دهند. این موضوع به طور فزاینده ای برای دانشگاه ها و کالج های ایالات متحده  محبوب شده که رادیو و تلویزیون را به عنوان یک رشته ارائه کنند. در گذشته، سازمان های رسانه ای به کارفرمایان آینده نگر نیاز نداشتند که دررشته رادیو و تلویزیون مدرک داشته باشند. تمام آنچه مورد نیاز آنها بود تجربه بود. با این حال، در حال حاضر برنامه های رادیو و تلویزیون به خوبی توسعه یافته و به گونه ای طراحی شده اند که به دانش آموزان آموزش و تجربه بدهند.

آکادمی رادیو و تلویزیون فقط یک نمونه است، که در خارج از لس آنجلس، کالیفرنیا واقع شده است! یکی از مهمترین امکانات آموزش رادیو و تلویزیون در کشور، دانشجویان بین المللی مهارت های مورد نیاز برای داشتن حرفه ای هیجان انگیز در رادیو و تلویزیون را فرا می گیرند، درست در پایتخت سرگرمی های جهان! دانشجویان به آخرین ابزارها و تجهیزات کسب آموزش جامع دسترسی دارند. دانشجویان بین المللی در دانشگاه ها یک در یک در شغل های رادیو و تلویزیون آموزش می بینند، که دانشجویان بین المللی را برای کار به عنوان شخصیت های پخش برنامه، گویندگان اخبار، گزارشگران ورزشی، تولید کننده محصولات، مدیر توسعه، گویندگان هنرمندان، همچنین به عنوان گویندگان اخبار روی دوربین ها و گزارشگران سرگرمی، اپراتور دوربین، ویراستاران فیلم، تولید کننده و مدیران محصولات تجاری و مدیران همگی در یک ماه آماده می کند.

دانشجویان بالقوه ای که می خواهند به تحصیل در رادیو و تلویزیون بپردازند باید آگاه باشند که نام خاص رشته ها بسیار متنوع می باشد. به عنوان مثال، در دانشگاه فلوریدا، رشته اصلی دوره کارشناسی به نام “ارتباط از راه دور” است، اما برنامه های مشابه در دانشگاه نورث وسترن به نام “رادیو / تلویزیون / فیلم” است. نامهای دیگر محبوب “ارتباطات دیجیتال”، “چند رسانه ای” و “ارتباطات رادیو و تلویزیون” می باشند. دانشگاه های معروف در این رشته عبارتند از دانشگاه سیراکیوز در نیویورک، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس و دانشگاه میامی. بیشتر مدارس هیچ پیش نیازی برای تحصیل در رادیو و تلویزیون نیاز ندارند، با این حال دانش آموزان بالقوه باید با دانشگاه خود چک کنند.

اگر شما هیجان  روی صفحه نمایش یا بصیرت خلاق برای پشت صحنه را دارید، یک شغل در رادیو و تلویزیون می تواند برای شما مناسب باشد.