پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته رقص

رشته رقص

تحصیل در رشته رقص در ایالات متحده

رشته رقص

دانشجویان بین المللی که در رشته رقص در ایالات متحده تحصیل می کنند باید برای به چالش کشیدن ذهن و بدن خود آماده باشند. برنامه های رقص نیاز دارد که دانشجویان به بررسی تاریخ، تئوری، علم و هنر بپردازند و در عین حال مهارت های فیزیکی خود را توسعه دهند. دانش آموزانی که رقص می خوانند با یک برنامه دشوار روبرو خواهند شد که شامل کلاس های تکنیک و طراحی رقص، شب های طولانی در تمرین و همچنین کلاس های آموزشی می باشد.

رقصنده ها یاد می گیرند ایده ها و احساسات خود را از طریق سبک های رقص مانند باله، تب، مدرن، جاز، قومی و رقص محلی بیان کنند. برای تحصیل در رشته رقص در ایالات متحده باید دروسی راجع به روش رقص، رقص و تاریخ رقص گذراند. دانشجویان بین المللی  یا لیسانس هنرهای زیبا (BFA) یا مدرک کارشناسی (BA) می توانند اخذ کنند. این مقطع دانش آموزان را برای حرفه ای به عنوان رقصنده و طراح رقص آماده می کند و نیز شغلی در تدریس رقص، مدیریت و رقص درمانی  را فراهم می کند. بیشترین رقصنده ها در یک برحه زمانی در حرفه خود به آموزش رقص می پردازند.

چه انتظاراتی باید داشت؟

دانش آموزانی که رقص می خوانند باید بیشتر وقت خود را صرف تمرین و مرور ذهنی کنند. آنها باید بدن خود را برای تکنیک های رقص جدید آماده کنند و باید بدن خود را در اوج وضعیت جسمی نگه دارند. آنها باید تغذیه خوب، تصویر بدن مثبت و راه هایی برای جلوگیری از آسیب را یاد بگیرند. دانشجویان رقصنده نت رقص برای سیستم های مختلف را یاد می گیرند که همان توصیف حرکت رقص از طریق نمادها یا اختصارات می باشد. یک نوع رایج از این نت نویسی Labanotation است، که از نمادهایی برای نشان دادن موقعیت دقیق هر قسمت از بدن استفاده می کند. این ایده خوبی است برای دانش آموزانی  که از طریق کمک به جنبه های متعدد اجرای برنامه های رقص، مانند نورپردازی، لباس و صدا به دنبال کسب تجربه هستند. دانش آموزانی که به تحصیل در رقص می پردازند باید خلاق و منظم بوده، قادر باشند به خوبی مدیریت زمانی برای خود کنند.

جستجوی کالج مناسب

تعداد مدارسی که برای دانش آموزان علاقه مند به رقص موجود هستند می تواند زیاد باشد. دانشجویان بین المللی که امید به تحصیل در این رشته دارند باید انواع سوالات را در ذهن داشته باشند تا مدرسه عالی را پیدا کنند. این سوالات عبارتند از :

• آیا دانشکده توسط توسط انجمن ملی مدارس رقص تأیید اعتبار شده است؟

• سیاست آزمون اجرای ورودی چیست؟

• آیا هر ترم فرصت اجرا خواهید داشت؟

• دانشکده روی کدام نوع رقص تمرکز دارد؟

• نسبت دانشجو به هیئت علمی چقدر است؟

• فارغ التحصیلان در حال حاضر مشغول به چه کاری هستند؟

به عنوان مثال، برنامه رقص SUNY Brockport در نیویورک یک عضو نهادی معتبر از انجمن ملی دانشکده های رقص است را در نظر بگیرید. پذیرش در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تنها از طریق آمون اجرای ورودی انجام می پزیرد. از آنجا که این بخش شش کنسرت رقص در سال دارد، فرصت های متعددی در طراحی رقص و اجرا در دسترس همه دانش آموزان قرار می گیرد. این برنامه انواع روش های رقص مدرن و همچنین دوره های استودیو در باله، فی البداهه و جفتی رقصیدن، تب، رقص آفریقایی و ضربت زنی و رقص ایرلندی را شامل می شود. نسبت دانشجو به هیئت علمی  ۱۸: ۱ است و دانشجویان تحصیلات تکمیلی تبدیل به هیئت علمی دانشگاه و کالج ؛ معلمانpreK-12 ؛ هنرمندان و طراحان رقص و مدیران رقص و مدیران استودیوهای خصوصی می شوند.

رشته رقص

رقص به عنوان یک حرفه

دانشجویان بین المللی که به دنبال رقص به عنوان یک حرفه هستند باید برای کار در شب و تعطیلات آخر هفته، سفر و نقل مکان مکرر و بیشتر وقت خود را به تمرین و در استودیو صرف کردن آماده باشند. آنها باید برای جلوگیری از آسیب ها تمرین کرده و سالم غذا بخورند تا بدن خود را در وضعیت بالای فیزیکی نگه دارند. رقص بر روی بدن بسیار سخت است و بسیاری از رقصنده ها در اواخر سی سالگی خود از آن دست می کشند. رقصنده باید بداند که چگونه دیدگاه یک طراح رقص را تفسیر کند و در مقابل مخاطبان احساس راحتی کند. رقصنده ها باید آماده رد شدن باشند، زیرا این زمینه بسیار رقابتی است. اقتصاد دانان پیش بینی می کنند که کار برای رقاصان با همان نرخی که به طور متوسط ​​برای همه مشاغل در ایالات متحده تا ۲۰۱۸ رشد می کند رشد خواهد کرد. از آنجا که رقص بیشتر و بیشتر محبوب می شود، تعداد مشاغل آموزش های موجود نیز باید افزایش یابند. در سال ۲۰۰۹، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که رقصندگان در ایالات متحده به طور متوسط درآمد ساعتی ۱۶٫۳۷ دلار دارند.