یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » رشته روزنامه نگاری

رشته روزنامه نگاری

تحصیل در رشته روزنامه نگاری در ایالات متحده آمریکا

رشته روزنامه نگاری

روزنامه نگاری یک حرفه ی بزرگ برای دانش آموزانی با بینش مشتاق و کنجکاوی عمیق است. این صنعت مسئول انتشار اخبار دقیق، منصفانه و سریع است و شامل تمام انواع رسانه های اجتماعی می باشد. دانشجویان بین المللی که مایل به مطالعه روزنامه نگاری در ایالات متحده هستند باید تحت فشار و ضرب العجل های سخت به خوبی کار کنند، مهارت های نوشتن بسیار عالی و طبیعت کنجکاوی داشته باشند.

این رشته طیف وسیعی از سبک نوشتن و مسائل را پوشش می دهد. روزنامه نگاری برای دانش آموزان با انواع پیش زمینه های مختلف جذاب است. دانش آموزانی که مایل به تحصیل در رشته روزنامه نگاری در ایالات متحده هستند باید مطمئن شوند مدرسه ای که آنها برایش درخواست داده اند دوره های درسی روزنامه نگاری در زمینه تخصص های مورد نظر آنها را ارائه می دهد. تخصص ها شامل روزنامه نگاری پخش فراگیر در رادیو یا تلویزیون، چاپ روزنامه ها، مجلات روزنامه نگاری و روزنامه نگاری آنلاین از جمله روزنامه های آنلاین، وبلاگ ها و دیگر رسانه های اجتماعی و یا عکاسی خبری هستند.

یک مدرسه  انتخاب کنید
برنامه های مناسب و معقول مدارک کارشناسی  و کارشناسی ارشد را می توان در سراسر کشور یافت. هنگام جستجو، نگاهی به محل آن بیاندازید. در حالی که هنوز در حال تحصیل هستید، به دست آوردن تجربه و ایجاد ارتباط با رسانه های خبری و روزنامه نگاران در این صنعت یک مزیت بزرگ است؛ به ویژه برای دانشجویان بین المللی  که به دنبال کار در ایالات متحده آمریکا پس از فارغ التحصیلی هستند. دانش آموزان علاقه مند به کارآموزی یا شغلی با یک رسانه خاص باید به دنبال مدارسی باشند که کارآموزی اساس کارشان است. به همین ترتیب، دانش آموزان علاقه مند به تهیه گزارش برای یک صنعت خاص ممکن است تمایل داشته باشند حتما به مدرسه ای نزدیک به مکان همان صنعت بپیوندند؛ به عنوان مثال، تکنولوژی در دره سیلیکون در نزدیکی سان فرانسیسکو، سیاست در نزدیکی واشنگتن دی سی و امور مالی در شهر نیویورک پایگاه دارند.

بعضی از مدارس برتر روزنامه نگاری ( یا مدارس-j)  شامل اولین مدرسه روزنامه نگاری در جهان می باشد، در سال ۱۹۰۸ باز شد، در دانشگاه میسوری، UNC Chapel Hill در کارولینای شمالی، که برنامه های ترکیبی در کسب و کار، علم، بهداشت و یا قانون را ارائه می دهد تا دانش آموزان را بهتر آماده کنند که به دنبال تمرین روزنامه نگاری در این صنایع بروند و یا شناخته شده ترین آنها دانشگاه کلمبیا، واقع در قلب صنعت چاپ و نشر در شهر نیویورک است. به دلیل برنامه های روزنامه نگاری فارغ التحصیلانش معروف است و مدرک لیسانس در رشته روزنامه نگاری ارائه نمی دهد.
الزامات درخواست دادن
علاوه بر الزامات مورد نیاز برای شهروندان آمریکایی، دانشجویان بین المللی که مایل به مطالعه روزنامه نگاری در ایالات متحده هستند ممکن است لازم باشد برای تکمیل درخواستشان موارد زیر را ارائه بدهند:

  1.  نمره TOEFL  (آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی) و یا IELTS (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی). در بیشتر موارد، این فقط برای دانش آموزانی که زبان اولشان زبان انگلیسی نیست لازم است. به خاطر داشته باشید که کمیته های پذیرش دانشجو به دنبال دانش آموزان با درک قوی از زبان انگلیسی هستند. نوشتن در روزنامه نگاری بسیار سنگین است و این نمره باید منعکس کننده آن باشد.
  2.  ترجمه انگلیسی برای هر متن و یا نمونه های نوشتن / کلیپ ها.
  3.  شواهدی که بودجه کافی برای پوشش هزینه های حضور در مدرسه در ایالات متحده را تأیید کند. این می تواند یک صورت حساب بانکی و یا یک فرم رسمی ارائه شده توسط مدرسه باشد. در برخی موارد، فقط زمان پذیرفته شدن لازم است .

ساختار دوره
در ایالات متحده، مدرک لیسانس در روزنامه نگاری چهار سال طول می کشد که پس از فارغ التحصیلی، دانش آموزان یا کارشناسی علوم (BS) یا کارشناسی هنر (BA) را دریافت خواهند کرد. دانش آموزان با دوره های روزنامه نگاری اصلی مانند نوشتن، گزارش، ویرایش، قانون رسانه ها، تاریخ روزنامه نگاری و اخلاق دروس خود را شروع خواهند کرد. برای به دست آوردن تجربه، استادان از دانش آموزان انتظار دارند در خارج از کلاس درس کار کرده و در مورد مسائل مربوط به جامعه و / یا مدرسه برای تکالیف کلاسی خود گزارش تهیه کنند. پس از گذراندن این اصول، دانش آموزان روی زمینه مورد علاقه خود تمرکز کرده و دوره های روزنامه نگاری را متناسب با تخصصشان مانند عکاسی خبری، نوشتن مجله و یا نوشتن روزنامه خواهند گذراند.
با این حال، اکثر کلاس های رشته روزنامه نگاری با روزنامه نگاری  مرتبط نیستند. علاوه بر دوره های ذکر شده در بالا، از دانش آموزان انتظار می رود دانش بنیادی در زمینه هنر و علوم انسانی کسب کنند. دانش آموزان می توانند در کلاس های تاریخ، ادبیات، علم، فلسفه، مذهب، هنر و غیره  شرکت کنند. دانشجویان روزنامه نگاری می توانند در زمینه دیگری نیز همزمان درس بخوانند. داشتن تخصص در رشته دیگر، علوم سیاسی به عنوان مثال، باعث می شود دانش آموزی که علاقمند به گزارش سیاست است بسیار آگاه تر شود و همچنین رزومه آنها پس از فارغ التحصیلی را رقابتی تر خواهد کرد.

تنها چیزی که یک روزنامه نگار را بهتر خواهد کرد تمرین کردن است و کارآموزی در بسیاری از مدارس الزامی است. مدارس روزنامه نگاری به دانش آموزان کمک می کند برای خود مکانی پیدا کنند، اما اگر کارآموزی در شهر دیگری باشد این وظیفه خود دانش آموز است که مسکن پیدا کند و هزینه هایش را بپردازد.
علاوه بر این، از محیط دانشگاهی روزنامه، مجله، رادیو و یا ایستگاه پخش استفاده کنید. در حال حاضر تقریبا در هر کالج یا دانشگاهی در سراسر کشور این محیط ها وجود دارند و یک راه مهم و قابل دسترس برای به دست آوردن تجربه می باشند.
دانشجویان بین المللی علاقه مند به مدرک کارشناسی ارشد باید انتظار ۱-۲ سال اضافی در مدرسه را داشته باشند. در حالی که مدرک کارشناسی شرط لازم است، فارغ التحصیلان بالقوه تحصیلات تکمیلی برای مدرک ارشد نیاز به کسب لیسانس در رشته روزنامه نگاری ندارند.

رشته روزنامه نگاری

فرصت های شغلی
روزنامه نگاری لزوما به معنای یک شغل در روزنامه نگاری تحقیقی نیست؛ در واقع، آن شغل ها، در حالی که دست نیافتنی نیستند، محدود و بسیار گزینشی هستند. چشم اندازهای شغلی برای رشته روزنامه نگاری متفاوتند و عبارتند از:

– خبرنگار
– خبرنگار خارجی/ جنگ
– ویرایشگر
– نویسنده
– نویسنده کپی
– نویسنده فنی
– مفسر ورزشی
– بلاگر
– عکاس خبری
– گوینده اخبار
– گوینده رادیو
– استاد روزنامه نگاری / ارتباطات
– متخصص روابط عمومی

جوابی بنویسید