پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته ریاضیات

رشته ریاضیات

تحصیل در رشته ریاضیات در ایالات متحده امریکا

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mathematics

ریاضیات یک زمینه تحصیلی بسیار محبوب در ایالات متحده است. دانشجویان بین المللی علاقه مند به ریاضیات می توانند مکان های بسیار خوب فراوانی را برای تحصیل پیدا کنند. علاوه بر اینکه ریاضیات یک موضوع جالب برای مطالعه می باشد، رشته ریاضیات می تواند به بسیاری از فرصت های شغلی عالی در آینده منجر شود.

ریاضیات یک حوزه پر رونق پژوهشی در ایالات متحده است. این حوزه مطالعه می تواند برای افراد با منافع نظری یا کاربردی و یا هر دو جذاب باشد. دانشجویان بین المللی علاقه مند به کار های مربوط به ریاضی تا حد زیادی می توانند از تحصیل در رشته ریاضی در ایالات متحده بهره مند شوند. اما ریاضی تنها برای ریاضیدانان و یا معلمان ریاضی نیست. مشاغل فراوان دیگری هستند که دانش ریاضی برای آنها مفید است. ریاضیات می تواند برای بسیاری از فعالیت های روزمره خارج از محل کار نیز مفید باشد. در اینجا برخی از اطلاعات برای دانشجویان بین المللی که به فکر تحصیل در رشته ریاضیات در ایالات متحده هستند، گفته می شود.

ریاضیات چیست؟

ارائه یک تعریف از ریاضیات که کلی و کامل باشد آسان نیست. یکی از توضیحات سخت این است که ریاضیات مطالعه روابط انتزاعی بین مقادیر عددی، مجموعه ها و شکل های هندسی می باشد. دروس آموزشی در ریاضیات شامل اشکال مختلف از حساب، جبر، هندسه، مثلثات و نظریه مجموعه در میان موضوعات دیگر است.

ریاضیات به صورت قیاسی ادامه می یابد. ریاضیدانان سعی می کنند نتیجه گیری های خود را با اطمینان اثبات کنند. در حالی که کلاس های سطح پایین تر اغلب برای دانش آموزان تکالیف درسی تعیین می کنند که در آن دانش آموز باید برای رسیدن به نتیجه صحیح از قوانین مکانیکی استفاده کند. با پیشرفت دانشجویان، از آنها انتظار می رود اثبات ها و مشتقات خود را تکمیل کنند تا برخی از نتیجه گیری های مرتبط با ریاضیات را نشان دهند. کسانی که از حل معما و کشف الگوها لذت می برند ممکن است به ریاضیات پیشرفته تر علاقه مند باشند.

 

چرا تحصیل در رشته ریاضیات؟

ریاضیات یک زمینه بسیار محبوب پژوهشی در ایالات متحده است. دانش ریاضیات از طریق های مختلف مفید است. برخی از دانش آموزان بین المللی ممکن است علاقه مند به مسائل نظری پیچیده در مورد ماهیت واقعیت های عددی و شناخت ریاضیات باشند. بسیاری از افراد دیگر علاقه مند به آموزش ریاضی و کاربردهای آن به دیگران می باشند. مهارت های ریاضی برای بسیاری از رشته های مختلف و حوزه های کاری، مانند مهندسی، فیزیک، اقتصاد، حسابداری و بسیاری دیگر ضروری هستند و بنابراین مطالعه ریاضیات بخش مهمی از آموزش آنها است. در نهایت، دانش ریاضیات در زندگی روزمره مفید است، مانند مدیریت بودجه، کار بر روی پروژه های خانه و غیره. دلایل بی شماری برای مطالعه ریاضیات وجود دارد.

کجا ریاضیات باید خواند

مکان های بزرگ زیادی برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل ریاضیات در ایالات متحده وجود دارند. بسیاری از بهترین دانشگاه ها گروه های ریاضیات خیلی خوبی دارند. به عنوان مثال، کالج Felician یک برنامه آموزشی ریاضیات ارائه می دهد که برای آماده سازی دانش آموزان برای مشاغلی در حرفه های مختلف از جمله آمار، کسب و کار، بیمه، علوم کامپیوتر، آموزش و پرورش، علوم آماری و تحقیق در عملیات و غیره طراحی شده است. افراد در رشته های ریاضی دانشگاه Felician با توانایی استدلال انتقادی و منطقی از طریق حل مسئله و در نهایت ارتباط دادن اینها و یافته های دیگر از طریق ارائه شفاهی و کتبی فارغ التحصیل می شوند. علاوه بر این، موسسه تکنولوژی ماساچوست، دانشگاه هاروارد و دانشگاه استنفورد برترین گروه ریاضیات را دارند. مهم است که به خاطر داشته باشید همانند همه لیست های رتبه بندی، مقداری ذهنیت قبلی در مورد رتبه بندی مدارس برتر در لیست وجود دارد و این مکان ها لزوماً بهترین جا برای نیازها و توانایی های شخصی شما نیستند. دانش آموزان تشویق به بررسی کامل مدارس می شوند تا به خاطر داشته باشند اعتبار یک دانشگاه تنها عامل مهم در تصمیم گیری برای انتخاب دانشگاه نیست.

فرصت های شغلی

تحصیل در رشته ریاضیات در ایالات متحده می تواند به بسیاری از مشاغل رضایت بخش در آینده منجر شود. دانشجویان بین المللی در رشته ریاضیات می توانند وارد بسیاری از حوزه های مختلف تحقیقاتی و یا بسیاری از انواع مختلف فرصتهای شغلی شوند. مهارتهایی که یک فرد در ریاضیات یاد می گیرد در طیف گسترده ای از زمینه های کاری کاربرد دارد. به عنوان مثال، مهندسان، معماران، مهندسین نرم افزار کامپیوتر، کارگران ساختمانی، فیزیک، آمار، حسابداری، منطق دانان و بسیاری از مشاغل دیگر از تمام اصول ریاضیات استفاده می کنند. مهارت زیاد در ریاضیات یک خصوصیت بسیار ارزشمند است که عده کمی می توانند به آن برسند و بنابراین تقریباً همیشه تقاضا برای کسی که متناسب با این توصیف باشد وجود دارد.