یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » رشته ساخت فیلم

رشته ساخت فیلم

 تحصیل در رشته ساخت فیلم در ایالات متحده

رشته ساخت فیلم

آیا تا کنون از ساخت یک فیلم مستند الهام گرفته اید؟ تا به حال تبلیغی باعث نشده شما وادار به خرید چیزی شوید؟ آیا تا به حال از ایجاد جلوه های ویژه انفجاری در ساخت فیلم مورد علاقه خود تعجب کرده اید؟ صنعت فیلم سازی و تصاویر متحرک مسئول تمام این رسانه ها است. اگر شما در مورد مطالعه ساخت فیلم در ایالات متحده کنجکاو هستید، با وجود صدها مدرسه ساخت فیلم هیچگونه مشکلی در پیدا کردن مدرسه مناسب خود نخواهید داشت. همچنین مشاغل زیادی در صنعت ساخت فیلم وجود دارند، اما رقابت شدید است و باید سخت کار کنید.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در رشته ساخت فیلم در ایالات متحده دارند می توانند مدارس خاصی که ساخت فیلم را جدی گرفته و به دانش آموزان فرصت می دهند در معرض تمام زوایای این صنعت قرار بگیرند را بیابند. به عنوان مثال، نگاهی به برنامه ساخت فیلم در دانشگاه Full Sail  واقع در اورلاندو، فلوریدا بیاندازید. با آخرین فن آوری های پیشرفته صنعت و هیئت علمی برجسته، دانش آموزان این فرصت را پیدا خواهند کرد که به پشت صحنه رفته و تجربه عملی از مرحله پیش تولید تا فیلم برداری و مرحله پس از تولید نهایی را کسب کنند. دانش آموزان در این تجربه روی مراحل توالی کار، جریان کار و طراحی بصری کار خواهند کرد. دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود فیلم خود را بسازند و در آینده از آن برای شناخته شدن در این صنعت و شروع کار جدیدشان استفاده کنند!

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مدرسه ساخت فیلم دارند متوجه می شوند که بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها در نیویورک و کالیفرنیا واقع شده اند. محل این مدارس تصادفی نیست. نزدیک به صنعت و بازیکنان کلیدی آن صنعت می باشند. اگر چه کالیفرنیا به بسیاری از استودیوهای بزرگ ساخت فیلم نزدیک تر است، در شهر نیویورک نیز شبکه های سودمند قرار دارند. کالیفرنیا خانه ی موسسه هنرستان ساخت فیلم آمریکا برای مطالعات پیشرفته ساخت فیلم و تلویزیون است از جمله: دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دانشکده هنرهای سینمایی و دانشگاه کالیفرنیا دانشکده تئاتر، ساخت فیلم و تلویزیون لس آنجلس. شهر نیویورک خانه ی مدرسه تیش Tisch School برای هنر، دانشگاه سیراکوس Syracuse و دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه نیویورک است. در حالی که نیویورک و کالیفرنیا نقاط عمده برای ساخت فیلم هستند، برنامه های بسیاری در سراسر کشور وجود دارند که به دانش آموزان فرصتی برای قرار گرفتن در معرض این صنعت منحصر به فرد فراهم می کنند اما  در این محیط ها رقابت کمتری وجود دارد.

رشته ساخت فیلم

همچنین یک چشم انداز کاری خوبی برای دانش آموزانی که می خواهند به مطالعه ساخت فیلم در ایالات متحده بپردازند وجود دارد. به گزارش اداره آمار نیروی کار، “پیش بینی می شود دستمزد و حقوق اشتغال در صنایع تصاویر متحرک و ویدیو، رشد ۱۴ درصدی بین سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ داشته باشد، این در مقایسه با ۱۱ درصد رشد پیش بینی شده برای دستمزد و حقوق اشتغال تمام صنایع دیگر روی هم رفته می باشد.” رشد شغلی با توجه به برخی از عوامل کلیدی پیش بینی شده است. فناوری باعث شده تعداد بیشتری از رسانه های مختلف در دسترس باشند. در حال حاضر فیلم ها فقط در تئاتر و تلویزیون نمایش داده نمی شوند. ماهواره و کانال های فراوانی که در حال گسترش هستند نیز وجود دارند و بسیاری از وب سایت های جدید هر روز ساخته می شوند که ویدئو ایجاد شده را پخش می کنند. صداها نیز مانند مطالعه ساخت فیلم در ایالات متحده ممکن است ایده بدی نباشد.

پس چه نوع شغلی می توانید در صنعت ساخت فیلم پیدا کنید؟ سه طبقه بندی برای تولید فیلم  وجود دارد که مشاغل بسیار متفاوتی ارائه می دهد. این طبقه بندی ها پیش تولید، تولید و پس از تولید هستند. در مرحله پیش تولید، ایده ها به شکل تولید کامل در می آیند. جمع آوری کمک مالی، بودجه بندی، طراحی مجموعه و ساخت فیلمنامه همه اجزای پیش تولید هستند. مشاغل در پیش تولید شامل تولید، فیلمنامه نویسی، عوامل پخش، مدیران هنری و طراحی صحنه و لباس است. مرحله تولید خودش خودش را توضیح می دهد. این مرحله ایجاد واقعی فیلم، برنامه تلویزیونی و یا تجاری می باشد. مشاغل در خط تولید شامل مدیران، دستیاران تولید، تکنسین های مهندسی صدا، اپراتورهای توسعه، اپراتور دوربین، نورپرداز، هنرمندان چند رسانه ای، انیماتورها و کارگردانان عکاسی هستند. مرحله پس از تولید نیز فرآیند ویرایش است. مشاغل در مرحله پس از تولید شامل سر دبیران، دستیار ویراستاران، سردبیران دوبله، جلوه های صوتی ویراستاران، کتابداران ساخت فیلم، تبلیغات و آگهی های تبلیغاتی و نمایندگان فروش هستند. “بسیاری از کارگردانان که می خواهند کار خود را شروع کنند از  طریق کار بر روی ساخت فیلم مستند، کسب و کار، ساخت فیلم های آموزشی، صنعتی و یا دولتی و یا صنعت موزیک ویدئو وارد می شوند” طبق  BLS.

با این حال، بسیاری از مشاغل در صنعت ساخت فیلم از طریق آزاد و یا تا زمانی که پروژه کامل آماده شود انجام می شوند. “در سال ۲۰۰۸، حدود ۳۶۱۹۰۰  شغل با دستمزد و حقوق در صنعت ساخت فیلم و ویدئو وجود داشت و ۲۲ درصد از کارگران برنامه های نیمه وقت و ۱۴ درصد برنامه های متغیر داشتند، با توجه به BLS. بسیاری از فارغ التحصیلان اخیراً از طریق “سازمان های موقت”، که می توانند موضع سطح ورودی شما برای کار را پیدا کنند به جستجوی شغل می پردازند. با این حال، این مواضع می توانند پس از چند روز به پایان برسند. رقابت برای شغل در صنعت ساخت فیلم بزرگ است، اما اگر شما دارای استعداد، خلاقیت، پایداری و حرفه ای بودن هستید می توانید راه خود را از کار کوچکی به عنوان دستیار تولید به یک مدیر باز کنید.