شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته طراحی بازی

رشته طراحی بازی

تحصیل در رشته طراحی بازی در ایالات متحده

رشته طراحی بازی

صنعت بازی در ایالات متحده در حال رشد است و تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی برای مشاغل طراحی بازی های ویدئویی از خود اشتیاق نشان می دهند. با این حال، تحقیقات زیادی باید قبل از ثبت نام برای این رشته در ایالات متحده انجام شود. این مقاله یک مرور کلی از نظم و انضباط، ماهیت علمی آن و توضیح مختصری از فرصتهای شغلی که مدرک در رشته طراحی بازی برای فارغ التحصیل دانشگاه فراهم می کند را، ارائه می دهد.

تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به ایالات متحده آمریکا می آیند به دنبال مدرکی در زمینه طراحی بازی هستند. تقریبا همه بازی های ویدئویی را دوست دارند. طراحی بازی حرفه ای در ایالات متحده یک رویا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. تحصیل در رشته طراحی بازی در ایالات متحده دانشجویان بین المللی را برای یک فرصت شغلی پر سود واجد شرایط می کند.  هیچ زمانی بهتر از الان نیست که دانشجویان بین المللی برای برنامه درسی این رشته در ایالات متحده درخواست دهند، زیرا نرخ ثبت نام داخلی رو به کاهش بوده و از طرف دیگر صنعت بازی ویدیویی با بودجه های تولید فوق العاده بزرگ پر رونق است. برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که تصمیم به تحصیل در طراحی بازی در ایالات متحده دارند، این صفحه به عنوان یک راهنما به آنها خدمات و اطلاعاتی در مورد نظم و انضباط  و فرایند تحصیل در رشته طراحی بازی ارائه می دهد.

طراحی بازی چیست؟
طراحی بازی یک زیر مجموعه از توسعه بازی های ویدئویی است، به گونه ای که طراحان بازی باید خلاق و به لحاظ فنی ماهر باشند. طراحان بازی تصور می کنند، برنامه ریزی انجام می دهند، و پس از آن در واقع  بازی های ویدئویی را می سازند. طراحان بازی با  تمرکز بر روی طراحی سیستم، طراحی سطح و طراحی داستان به ایجاد داستان، سطوح، قوانین و محیط بازی می پردازند. اگر چه طراحان بازی دقیقاً هنرمند بصری، برنامه نویس، مدیر پروژه و یا نویسنده خلاق نیستند، به خوبی می توانند در تیم توسعه بازی خدمت کنند. خلاقیت، مهارت های فنی برنامه نویسی و عشق به بازی های ویدئویی در قلب طراحی بازی در ایالات متحده است و اکثر برنامه های طراحی بازی یک برنامه آموزشی قوی ارائه می دهند که این سه ویژگی را متعادل کرده است.

یک دانشجوی طراحی بازی در ایالات متحده  چه دوره هایی را باید بگذراند؟
دانشجویان بین المللی که به مطالعه طراحی بازی در ایالات متحده می پردازند، آموزش های فنی برای مهارت های برنامه نویسی و طراحی دیجیتالی مورد نیاز برای ایجاد بازی های ویدئویی را دریافت می کنند. همچنین با مراحل مختلف ایجاد بازی ویدیویی آشنا می شوند. ضمناً بر مهارت های فنی مربوط به برنامه نویسی مرتبط با طراحی جنبه های مختلف بازی تمرکز می شود. این دانشجویان بین المللی را قادر می سازد در تیم های توسعه حرفه ای نقش ارزشمندی را ایفا کنند.

دانشجویان بین المللی ممکن است در مورد دوره هایی که باید در این رشته در ایالات متحده بگذرانند، سوالاتی داشته باشند. دوره های معمولی است که یک دانشجوی بین المللی باید انتظار گذراندنشان را داشته باشد عبارتند از:

– تاریخچه و توسعه بازی
– برنامه نویسی
– مقدمه ای بر طراحی بازی
– تئوری کامپیوتر
– فن آوری بازی
– اصول طراحی بازی
– تولید بازی
– طراحی سطح
– مدل سازی سه بعدی
– طراحی داستانی
– سیستم های بازی
– طراحی تجربه
– معماری نرم افزار
– ایجاد محتوای سه بعدی
– توسعه اسباب و آلات
– قوانین بازی
– ارائه تصویر
– مهندسی نرم افزار
– ساختار طراحی بازی
– فیزیک
– حساب دیفرانسیل و انتگرال
– مثلثات
– جبر خطی
– زبان عمومی

اغلب، عناوین دوره های فوق در مؤسسات ممکن است متفاوت باشند، اما محتوا و فرم مدرک نسبتاً یکنواخت است.

رشته طراحی بازی
چه شغل هایی در زمینه طراحی بازی در ایالات متحده در دسترس هستند؟
دانشجویان بین المللی که در ایالات متحده طراحی بازی می خوانند برای خدمت در تعدادی از تیم های توسعه آماده خواهند بود. طراحان بازی در بالای هرم هستند و اغلب به عنوان هنرمند، برنامه نویس و یا تست کننده شروع کرده و سپس ارتقا می یابند. مدرک در رشته طراحی بازی شامل نقش های زیر است:

– هنرمند مفهوم / استوری بورد
– برنامه نویس
– طراح سیستم
– انیماتور دیجیتال
– هنرمند بافت
– نویسنده خلاق
– ویرایشگر داستان
– هنرمند شخصیت ها / انیماتور
– طراح سطح
– تست کننده بازی

برخی از مکان های معتبر برای مطالعه طراحی بازی در ایالات متحده کدامند؟

پس از تصمیم گیری برای تحصیل در رشته طراحی بازی در ایالات متحده، دانشجویان بین المللی باید موسسات مناسب با برنامه های با کیفیت در این رشته را پیدا کنند.  علاوه بر برنامه های رتبه بندی شده برتر توسط پرینستون، موسسات در حال رشد در زمینه طراحی بازی مانند دانشگاه Full Sail در وینتر پارک، فلوریدا نیز مکان بسیار خوبی برای آغاز این جستجو می باشند. بعضی از مدارس برجسته در ایالات متحده برای تحصیل در رشته طراحی بازی عبارتند از:

 • (Full Sail University (Winter Park, FL
 • (University of Southern California (Los Angeles, CA
 • (Massachusetts Institutde of Technology (Cambridge, MA
 • (University of Utah (Salt Lake City, UT
 • (DigiPen Institute of Technology (Redmond, WA
 • (Rochester Institute of Technology (Rochester, NY
 • (Shawnee State University (Portsmouth, OH
 • (Savannah College of Art & Design (Savannah, GA
 • (University of New Mexico (Albuquerque, NM
 • (Becker College (Worcester, MA
 • (Drexel University (Philadelphia, PA

برنامه های طراحی بازی در این نهادها به طور مستمر دانشجویان بین المللی را برای مشاغل هیجان انگیز و پر سود در طراحی بازی در ایالات متحده جذب می کنند. اگر شما می خواهید به مطالعه طراحی بازی بپردازید، مدرسه ای را انتخاب کنید که با نیازهای شما بهترین همخوانی را دارد تا تحصیل خود را در اسرع وقت شروع کنید.