یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » رشته طراحی گرافیک

رشته طراحی گرافیک

تحصیل در رشته طراحی گرافیک در ایالات متحده

creative-hd-abstract-wallpaper

طراحی گرافیک در همه جا هست. در جلد کتاب ها، مجلات، تابلوهای تبلیغاتی، بسته بندی محصول، تبلیغات، بیلبوردها و وب سایت ها وجود دارد. این وسیله ای است که به صورت بصری یک پیامی را برای فروش محصول، ترویج یک تصویر و یا اطلاع رسانی به مردم به مخاطبان منتقل می کند. برای کشف فرصت های هیجان انگیزی که طراحی گرافیکی در ایالات متحده آمریکا فراهم می کند به خواندن ادامه دهید!
ممکن است افراد یک تصویر زیبا و شعار جذاب ببینند بدون اینکه زمان، تلاش و مهارت های مورد نیاز برای ایجاد آن را درک کنند. طراحی گرافیک یک ترکیب کامل از خلاقیت و کسب و کار است.

ویژگی های شخصی
دانشجویانی که خواهان تحصیل در رشته طراحی گرافیک هستند باید برخی از ویژگی های زیر را دارا باشد:
– خلاقیت
اولین و مهمترین موضوع این است که اصیل باشید. طراحی گرافیک وسیله ای برای رساندن یک پیام به انبوه مخاطبان است، اما برای انجام این کار شما باید از راهی که هیچ کس تا به حال انجام نداده توجه آنها را جلب کنید.
– یک شنونده خوب باشید
طراحی گرافیک فقط در مورد شما نیست، بلکه شامل تعامل با مشتریان و سرپرستانی است که انتظارات خاص خود را دارند. شما باید بدانید که آنها به دنبال چه هستند و شما برای رسیدن به اهداف آنها چه می توانید انجام دهید.
– به طورمؤثرارتباط برقرار کنید
آیا می توانید درخواست ها و نیازهای مشتری خود را را بکار ببرید و پیامی را به یک روش روشن، شیوه ای موجز انتقال دهید؟
– نقشه کشی/ ریزی
از آنجا که کامپیوتر ها تبدیل به هنجار برای طراحان گرافیک شده اند، نیاز به قلم و کاغذ کاهش یافته است. با این حال، توانایی طراحی سریع ایده ها برای یک مشتری و یا ترکیب تصاویر به صورت یک پروژه طراحی همیشه یک مزیت است.
– آگاهی از تاریخ هنر و تئوری طراحی
چه چیزی قبل از شما وارد دنیای هنر شده است؟ هر از چند گاهی دیگران به طور موثر همان ایده ها را از طریق هنر منتقل می کنند؟ آنها از چه اصول طراحی استفاده کرده اند؟ پاسخ به این پرسش نه تنها شما را در مورد این صنعت آگاه تر می کند، بلکه همچنین یک کمک بزرگی برای پروژه های آینده می باشد.

رشته طراحی گرافیک

تحصیل در رشته طراحی گرافیک
اگر این شغل جذاب به نظر می رسد و خصوصیات بالا را دارید، طراحی گرافیک در ایالات متحده آمریکا را انتخاب کنید. دانشجویان بین المللی باید انتظار برخی از دروس عمومی را داشته باشند تا دروسی مانند ریاضیات، علوم، زبان های خارجی، روانشناسی و انگلیسی را که برای فارغ التحصیلی کالج لازم است، بگذرانند. با این حال، دانش آموزانی که طراحی گرافیک می خوانند اکثر وقت خود را صرف یادگیری ویژگی های طراحی می کنند. این می تواند شامل: تایپوگرافی، تاریخ هنر، تئوری طراحی، تئوری رنگ و آموزش برای برنامه های طراحی خاص باشد.
تعدادی از مدارس طراحی گرافیک شناخته شده عبارتند از: دانشگاه Full Sail که یک دانشگاه رتبه بالا بوده و برنامه های آنلاین ارائه می دهد که به شدت بر پروژه مبتنی بر یادگیری متمرکز است. علاوه بر این، Carnegie Mellon به دانش آموزان اجازه می دهد از بین برنامه های ارتباطات طراحی ( با تمرکز بر ارتباطات ایده ها) و یا طراحی صنعتی (طراحی برای محصولات یا خدمات) خود دست به انتخاب بزنند و دانشکده طراحی (Rhode Island RISD) که به دلیل سایز کوچک کلاس هایش شناخته شده است و تاکید شدید بر تایپوگرافی دارد.

مدارک تحصیلی ممکن
دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته طراحی گرافیک در ایالات متحده آمریکا باید آگاه باشند که طراحان گرافیک لازم نیست مجوز داشته باشند.
فرصت های آموزشی برای طراحی گرافیک در ایالات متحده آمریکا عبارتند از:

 

نوع مدرک تحصیلی کسب شده توضیحات
گواهی برنامه تحصیلی که مدرک می دهد نیست. آموزش، به مدت چند ماه تا یک سال، در اصول طراحی گرافیک. در حالی که وابسته به کالج و یا دانشگاه ها بوده، دانش آموزان مدرکی کسب نمی کنند.
فوق دیپلم فوق دیپلم هنر در طراحی گرافیک – فوق دیپلم علوم در طراحی گرافیک – فوق دیپلم هنرهای زیبا در طراحی گرافیک مدرک دو ساله در کالج یا دانشگاه
لیسانس کارشناسی هنر در طراحی گرافیک – کارشناسی طراحی گرافیک – کارشناسی هنرهای زیبا در طراحی گرافیک مدرک چهار ساله در یک کالج یا دانشگاه
کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در طراحی گرافیک سه سال دیگر در کالج یا دانشگاه پس از کامل کردن مدرک  لیسانس در رشته طراحی گرافیک

 

دانشجویان بین المللی باید توجه داشته باشند که در حالی که تمام برنامه ها اصول اولیه در طراحی گرافیک را آموزش می دهند، کارفرمایان به دنبال نامزدهایی با حداقل مدرک لیسانس هستند.
اعتباربخشی  به مدرسه
دانش آموزانی که آموختن طراحی گرافیک را انتخاب می کنند باید یک مدرسه را بر اساس معیارهای مهم برای خودشان انتخاب کنند و نه یک مدرسه که معتبر است. اعتباربخشی برای مدارس طراحی گرافیک واجب نیست. در حالی که این امتیاز وسیله خوبی برای پیدا کردن برنامه های طراحی گرافیک استثنایی است، برنامه های بسیار عالی نیز وجود دارند که معتبر نمی باشند.

رشته طراحی گرافیک

کلاه های فراوان طراحی گرافیک
در نهایت، دانشجویان بین المللی علاقه مند به طراحی گرافیک در ایالات متحده آمریکا باید توجه داشته باشند به: تعداد عناوینی که طراحی گرافیک و طراحان گرافیک دارند.
این رشته با رشته های اصلی مانند طراحی ارتباطات، هنر ارتباطات، طراحی تبلیغات، طراحی بصری و یا ارتباطات بصری اشتباه گرفته می شود. جزئیات برای هر رشته را بخوانید، آنهایی که در دانشکده هنر و یا طراحی دانشگاه قرار دارند، رشته مورد نظر هستند.

به همین ترتیب، طراحان گرافیک در کار نیز می توانند عناوین مختلفی داشته باشند. هنگامی که در جستجوی شغل هستید نگاهی به اینها بیاندازید: هنرمند گرافیک، کارگردان هنری، طراح، مدیر خلاق، هنرمند تولید، مدیر هنری و طراح وب. عناوین متعدد و متنوع هستند و باید حتما شرح شغل را بخوانید.