شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته علوم سیاسی

رشته علوم سیاسی

تحصیل در رشته علوم سیاسی در ایالات متحده

رشته علوم سیاسی

چرا در رشته علوم سیاسی در ایالات متحده تحصیل کنید؟ مقطع کارشناسی این رشته یک فرصت عالی برای دانشجویان بین المللی است که هنگام تحصیل در آمریکا در مورد سیاست های آمریکا و مؤسسات مطالبی بیاموزند و با وجود موضوعات زیادی که در این رشته برای مطالعه وجود دارد، رشته های علوم سیاسی برای طیف گسترده ای از فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی آماده هستند.

وکلا، دیپلمات ها، روزنامه نگاران و عوامل CIA چه چیز مشترکی دارند؟ در حالی که ممکن است این یک شوخی بد به نظر برسد، یک موضوع مشترک بین این حرفه های گوناگون وجود دارد: مدرکی در رشته علوم سیاسی.

مدرک علوم سیاسی چیست؟
اجازه ندهید که نامش شما را گول بزند؛ نیاز به هیچ کت آزمایشگاهی نیست! علوم سیاسی، یک دید کلی از مؤسسات و رفتار سیاسی و یک علم اجتماعی بوده که بیشتر شبیه به تاریخ و انسان شناسی است تا زیست شناسی و شیمی. گرایش های معمول در رشته علوم سیاسی شامل سیاست آمریکا، دولت تطبیقی، نظریه سیاسی و قانون و سیاست عمومی می باشد. علاوه بر این در بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها، علوم سیاسی در ایالات متحده در مورد چگونگی تأثیر اقدامات و سیاست های دولتی روی رفتار جامعه است. با وجود گرایش های خاص فراوانی که زیر سایه مدرک علوم سیاسی موجود هستند، رشته علوم سیاسی دارای جنبه های روابط بین الملل، جامعه شناسی و اقتصاد گسترده تری جهت مطالعه می باشد.

چرا علوم سیاسی در ایالات متحده بخوانید؟
علوم سیاسی فقط به دلیل گرایش های مختلف تحصیلی که دارد همه کاره نیست، بلکه همچنین به دلیل مهارت هایی می باشد که این رشته کمک می کند کسب کنید. دانشجویان بین المللی که در ایالات متحده علوم سیاسی میخوانند مهارت های نوشتن، ارتباطات و بحث، توانایی بیشتر برای حل مشکل و درک جامع تر از سیستم های سیاسی داخلی و خارج از کشور را بدست خواهند آورد. همانطور که پیشتر گفته شد، دوره علوم سیاسی شامل عناصر ترکیبی دیگر علوم اجتماعی نیز می شود، بنابراین دانش آموزان بین المللی با داشتن مدرکی در رشته علوم سیاسی دانششان را در مورد مفاهیم تحت پوشش سایر رشته های اصلی نیز افزایش خواهند داد.

البته، یک مزیت اضافی برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل علوم سیاسی در ایالات متحده وجود دارد. چه جایی بهتر از آمریکا برای مطالعه نهادهای سیاسی آمریکا وجود دارد ؟

الزامات مورد نیاز برای رشته علوم سیاسی چه هستند؟
اگر چه شرایط برای هر دانشگاه متفاوت است، در اکثر گروه های علوم سیاسی دانشجویان باید دروسی را از سه یا تعداد بیشتری از رشته های مجزا انتخاب کنند. در اکثر مدارس، این رشته های تحصیلی برای معرفی مفاهیم اصلی سیستم های سیاسی داخلی و جهانی به دانشجویان طراحی شده اند که از پیش تنظیم شده و برای تمامی رشته های علوم سیاسی ضروری هستند. برای مثال، در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دانشجویان بین المللی باید در چهار زمینه دروسی را بردارند: سیاست آمریکا، سیاست تطبیقی​​، حقوق و سیاست عمومی، اندیشه سیاسی.
علاوه بر زمینه های مورد نیاز برای تحصیل در این رشته، در بسیاری از دانشگاه ها، دانشجویان محصل در رشته علوم سیاسی در ایالات متحده می توانند گرایش خود را بر اساس منافع فردی اصلاح کنند. به عنوان مثال، در مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)، دانشجویان می توانند تمرکز خود را با انتخاب سه گرایش از لیست زیر تعیین کنند: فلسفه سیاسی، اقتصاد سیاسی، سیاست آمریکا، سیاست عمومی، سیاست بین المللی، سیاست تطبیقی​​ و روش ها و مدل ها.
انواع گسترده ای از کلاس ها در بسیاری از دانشگاه ها برای هر مسیری که دانشجویان بین المللی تصمیم به ادامه آن می گیرند، دنبال کردن یک برنامه درسی از پیش تعیین شده و یا یک دوره ای که بیشتر فردی باشد، ارائه خواهند شد که اجازه می دهد دانشجویان به دلخواه خود در رشته علوم سیاسی تحصیل کنند.

رشته علوم سیاسی

چه فرصت های شغلی در رشته علوم سیاسی وجود دارد؟

علوم سیاسی ثابت کرده که برای انواع مشاغل مفید است، از جمله – اما نه محدود به – موارد زیر می شوند:

 • وکیل
 • روزنامه نگار
 •  مأمور CIA / FBI
 • دیپلمات
 • مشاور سیاسی
 • کارمند تبلیغات
 • تحلیلگر تحقیقات
 • لابی کننده
 • کارمند دولت
 • آموزش
 • مأمور خدمات خارجی
 • روابط عمومی

مدارک تحصیلی تخصصی علوم سیاسی
با داشتن مدرک سیاست های زیست محیطی تغییر ایجاد کنید.
گاهی اوقات برای تغییر جهان، سیاست ها باید ساخته شوند. دانشجویان بین المللی که به مطالعه سیاست های زیست محیطی می پردازند این فرصت را خواهند داشت که تصمیم بگیرند چه سیاست هایی تأثیر روی زمین را کاهش می دهند و چگونه این سیاست ها اجرا خواهند شد. بدون این دانشجویان، توانایی حفاظت از سیاره در برابر خطرات و مسائل مختلف سخت تر خواهد بود.

دیدن دنیا با مدرک امور بین الملل
امور بین المللی به دانش آموزان فرصت می دهد با دیدگاه های متفاوت در مورد سیاست و کسب و کار جهانی فکر کنند، در حالی که کمک کردن باعث می شود جهان به مکانی بهتر برای زندگی جوامع در سرتاسر دنیا تبدیل شود.

رشته علوم سیاسی

بنابراین، چرا در آمریکا علوم سیاسی بخوانید؟ نه تنها مدرک علوم سیاسی کمک به پرورش مهارت های تحلیلی برای طیف گسترده ای از فرصت های شغلی بسیار مهم می کند، بلکه برای یک دانشجوی بین المللی سرگرم کننده و جالب  است که در مورد ساختار سیاسی خانه موقت خود مطالبی را یاد بگیرد!