پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته علوم کامپیوتر

رشته علوم کامپیوتر

تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در ایالات متحده

رشته علوم کامپیوتر
چه اینکه شما یکی از دانشجویان بین المللی باشید که مزیت های نسبی انگشت شماری از رشته ها را قبل از وارد شدن به برنامه آموزشی بسنجید و یا اینکه شما در حال حاضر تصمیم دارید در رشته فناوری اطلاعات تحصیل کنید، ارزشش را دارد که برخی از مزایای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در ایالات متحده را ذکر کنیم. به دلایل زیادی از جمله میزان بالای استخدام فارغ التحصیلان، حقوق اولیه ی بالا یا انواع برنامه های کاربردی برای رشته علوم کامپیوتر باعث شده تصمیم به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات، سومین انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی، که در ایالات متحده به دنبال گرفتن مدرک هستند، را گرفته اید.

رشته علوم کامپیوتر یک رشته گسترده با بسیاری از زیر رشته ها و برنامه های کاربردی می باشد که هر صنعتی را پوشش می دهند. به طور کلی، علوم کامپیوتر مطالعه فناوری کامپیوتر در هر دو زمینه سخت افزار و نرم افزار است. با این حال، این تعریف درک طیف گسترده زیر رشته ها  (که بیشتر آنها رشته های تخصصی کامل در و از خودشان می باشند) را دربر نمی گیرد، از جمله: شبکه، سیستم های داده ها، توسعه بازی، مخابرات، هوش مصنوعی ، رباتیک، شبیه سازی و مدل سازی، آمار، رمزنگاری، فیزیک محاسباتی و شیمی. این انواع تخصص ها در این زمینه عبارت است از کسب مقطع کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر در بسیاری از موسسات در ایالات متحده، که تخصص سخت تر در سطح فوق لیسانس حاصل می گردد. این تضمین می کند که دانشجویان بین المللی محصل در رشته علوم کامپیوتر در آمریکا برای انتخاب از بین مدارس مختلف آزاد هستند، بدون اینکه نگران در دسترس بودن برنامه باشند.

علاوه بر این، دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل علوم کامپیوتر در ایالات متحده هستند زمانی که نوبت به انتخاب برنامه می رسد نه تنها تعداد زیادی برنامه در اختیار دارند، بلکه برنامه های با کیفیتی نیز در اختیار دارند. نه تنها مدرک علوم کامپیوتر از موسسات آمریکایی به نوبه خود ارزش دارد، بلکه هفت عدد از ۱۰ مدرسه برتر علوم کامپیوتر (با توجه به اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی) در ایالات متحده می باشند. همچنین، مدرک علوم رایانه در ایالات متحده در بین ۱۰ موقعیت برتر در لیست “رشته ها با بالاترین پرداخت از بین کالج های  ۲۰۱۰” که توسط انجمن ملی کالج ها و کارفرمایان منتشر شده رتبه چهارم را دارد.

رشته علوم کامپیوتر

ادغام کامل صنعت، تجارت و الزامات زندگی روزمره در برخی از کاربردهای زمینه علوم کامپیوتر منجر به افزایش تعدادی از وضعیت ها برای دانشجویان بین المللی شده که تصمیم به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در ایالات متحده دارند. به عنوان مثال، یکی از مشکلات عمده فارغ التحصیلان دانشگاه امروز فقط پیدا کردن کار با بهره گیری از رشته شان نیست، بلکه پیدا کردن کار به تنهایی می باشد. این وضعیت اسفبار قطعا کسانی که با مدرک علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شده اند را پریشان نمی کند؛ بخش های زیادی در مورد ۸۹ – ۹۳ ٪ کاریابی برای فارغ التحصیلان خود لاف می زنند و به طور متوسط ​​نرخ پیشنهاد کار ۲٫۳ برای هر دانش آموز می باشد.
بر اساس “اشتغال با جدید ترین مشاغل: مدارک تحصیلی کارشناسی” (مطالعه منتشر شده توسط collegeboard.org، داده ها را از وزارت برنامه ریزی آمار کار برای ۲۰۰۲ – ۲۰۱۲جمع آوری کرده)، شش عدد از ۱۰ اشتغال برای جدیدترین مشاغل مربوط به علوم کامپیوتر بود. نه تنها امنیت شغلی انتظار کسانی که فناوری اطلاعات خوانده اند را می کشد، با توجه به کاربرد علوم کامپیوتر در تمام صنایع احتمال این نیز وجود دارد که دانشجویان امکان انتخاب حرفه ای که دوست دارند و برایشان مناسب است را داشته باشند. اینکه کاربرد در زمینه سرگرمی، مهندسی، دولت، پزشکی، ارتباطات، آموزش و پرورش، دفاع و یا کسب و کار و تجارت باشد فرقی ندارد و جهان از فناوری بهره می گیرد. افراد با مدرک علوم کامپیوتر می توانند انتخاب کنند که چگونه از مهارت هایشان در راستای سودآوری شغل مورد انتخابشان بهره بگیرند.