چهارشنبه , ۴ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته فناوری

رشته فناوری

تحصیل در رشته فناوری در ایالات متحده

رشته فناوری

در سال های اخیر، فن آوری بیشتر و بیشتر تبدیل به جز جدا نشدنی زندگی روزمره ما شده است. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که در آن ایده ها به جای کالاهای اساسی یک نیروی محرک هستند. پیشرفت های فن آوری با شیوه ای که مردم در سراسر جهان هر روز زندگی می کنند، تغییر می نمایند و کارفرمایان نیز مشتاق به سرمایه گذاری در این زمینه هستند. به این دلیل، شما ممکن است مطالعه فن آوری در ایالات متحده را در نظر بگیرید.

چرا مطالعه فناوری
راه های بسیار کمی وجود دارد که در آنها فناوری زندگی ما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. ما تقریباً همیشه از فناوری به نوعی استفاده می کنیم و اتکای ما بر فناوری با گذر زمان در حال رشد است. بنا به گزارش وزارت کار آمریکا، رشد اشتغال در چند سال آینده از طریق افزایش اعتماد ما به فناوری و ادامه اهمیت حفظ امنیت سیستم و شبکه هدایت می شود. به این دلیل، کارفرمایان به افرادی احتیاج دارند که به خوبی آموزش دیده و مجرب هستند و از آخرین تحولات در فناوری مطلع اند. دانش آموزانی که تحصیل در رشته فناوری را در ایالات متحده در پیش می گیرند، متوجه می شوند که هیچ کمبودی در نیاز به مهارت هایی که ارائه می دهند، وجود ندارد.
دانشگاه ها و کالج ها در ایالات متحده طیف گسترده ای از برنامه ها با تمرکز تخصصی در زمینه هایی از قبیل امنیت کاربر، طراحی رابط و فن آوری فضا زمین ارائه می دهند. برنامه هایی که در این دوره ها می گذرانید ترکیبی از آموزش های نظری و آموزش عملی هستند.

در یک برنامه به دنبال چه باید بود؟
در هنگام انتخاب یک کالج یا دانشگاه برای تحصیل در رشته فناوری، چند چیز هستند که شما باید در ذهن داشته باشید. به یاد داشته باشید که مدرسه ای که انتخاب می کنید بتواند چشم انداز شغلی خود را در آینده تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین این تصمیم مهمی است که شما باید زیاد به آن فکر کنید.
یکی از مهم ترین نکات در یک برنامه فناوری این است که برنامه درسی باید آخرین فناوری را منعکس کند. به همین دلیل، در مورد یک دانشگاه یا کالج باید مطمئن شود که برنامه آموزشی خود را به طور مرتبط به روز رسانی کند. شما نمی خواهید یک سال (و یا حتی بدتر، چهار سال) روی یک زمینه خاص متمرکز شوید و ناگهان بدون هشدار متوجه شوید این زمینه وجود ندارد.
شما همچنین باید مطمئن شوید که کالج و یا دانشگاه تجهیزات مورد نیاز شما را جهت مطالعه در حوزه مورد علاقه تان فراهم می کند. به عنوان مثال، شما نمی خواهید مهندسی شبکه در مدرسه ای بخوانید که تجهیزات لازم برای آموزش های عملی را ارائه نمی دهد.
شما ممکن است بخواهید دنبال مدارسی باشید که به دانشجویان خود اجازه دسترسی به ابزارهای صنعتی و تجهیزات پیشرفته را می دهد و همچنین کالج ها و دانشگاه هایی با اتصال به شبکه سریع را انتخاب کنید. هر دوی اینها  تجربه شما را در هنگام تحصیل در رشته فناوری بهبود خواهند داد و تحصیلتان را خیلی آسان تر خواهند کرد.
شما می خواهید کالج یا دانشگاهی پیدا کنید که از استادان با تجربه در صنعت استفاده میکند، و می خواهید مطمئن شوید که زمان شکل دادن به برنامه درسی آینده این برنامه به طور منظم به دنبال توصیه های حرفه ای فناوری میباشد.به این ترتیب، شما می توانید اطمینان حاصل کنید جزو برنامه های برتر مهندسی فناوری باقی خواهد ماند.

برنامه های تحصیلی
علاوه بر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد در فناوری، شما می توانید با گواهی نامه یا دیپلم در رشته علوم کاربردی نیز برای بسیاری از مشاغل در فناوری واجد شرایط باشید. شما می توانید این مدرک را در کالج های فنی و اجتماعی، مدارس آموزش های تخصصی خصوصی و شرکت های آموزش انتفاعی بدست آورید. شما می توانید بعداً با مدرک کارشناسی ارشد یا کارشناسی اگر به مدیریت، تحقیق و یا موقعیت امنیتی در فناوری علاقمند هستید، ادامه تحصیل دهید.

حوزه های فناوری
دانش آموزانی که فناوری می خوانند می تواند در میان تعدادی از گزینه ها انتخابی داشته باشند. این گزینه ها عبارتند از:
– مهندسی برق
ترکیبی از مهندسی و فناوری در زمینه هایی مانند رباتیک، شبیه سازی و سیستم های زمان واقعی.
– علم کامپیوتر
شامل کار پیشرفته با نرم افزار، زبان های برنامه نویسی، گرافیک، سیستم عامل و رابط کاربر.
– توسعه وب
شامل توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر سرور با استفاده از پروتکل های استاندارد وب.
– توسعه نرم افزار
شامل نوشتن برنامه های کاربردی برای آموزش کامپیوتر جهت انجام وظایف مختلف.