پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته مدیریت دولتی

رشته مدیریت دولتی

تحصیل در رشته مدیریت دولتی در ایالات متحده

رشته مدیریت دولتی

برخی از سطوح دولت روی هر فرد به شیوه های مختلف تأثیر می گذارند. در دولت محلی، ایالتی و یا فدرال، همیشه قوانین و مقرراتی هستند که باید دنبال شوند. به عنوان مثال، یک فرد باید گواهینامه رانندگی، مجوز برای ساخت یک ساختمان و یا یک جواز باز کردن یک رستوران داشته باشد. هر یک از این قوانین نتیجه یک سیاست است که به دقت توسط مدیران دولتی و مسئولان دولت مورد بحث قرار گرفته و طرح ریزی شده است. گرفتن این تصمیمات سیاسی می تواند سخت و وقت گیر باشد. با این حال، آنها عواقب گسترده و مهمی برای بسیاری از افراد و کسب و کارها دارند. تحصیل در رشته مدیریت دولتی به عنوان یک شغل می تواند دانشجویان بین المللی را برای تصمیمات سیاسی موفق آماده کند.

مدرک مدیریت دولتی می تواند دانشجویان را برای مدیریت سازمان های دولتی، تنظیم بودجه و ایجاد سیاست های دولت آماده کند. این سیاست ها می تواند در مورد موضوعات متنوعی اعم از محیط زیست تا مسائل اجتماعی باشد. این کلاس ها روی چگونگی  تصمیم گیری ها و فرآیندهای گرفتن بهترین تصمیم برای جامعه تمرکز دارند. علاوه بر این، پیش زمینه مدیریت دولتی مطلوب ترین راه برای پیاده سازی سیاست ها و تصمیم گیری های اتخاذ شده را توضیح می دهد. در این بخش، ما دانشجویان بین المللی که به دنبال یک مدرک و حرفه ای در این زمینه هیجان انگیز هستند را راهنمایی می کنیم.

مدیریت دولتی چیست؟
دانشجویان بین المللی ممکن است علاقه مند به تحصیل برای یک شغل در مدیریت دولتی باشند. این حرفه بسیار هیجان انگیز و خواستنی است و در عین حال می تواند بسیار چالش برانگیز نیز باشد. سؤالاتی باقی می ماند، چرا دانشجویان بین المللی باید به مطالعه مدیریت دولتی بپردازند؟
مدیریت دولتی تلاش می کند چگونگی تصمیم گیری در دولت و همچنین اجرای پروژه ها برای آن تصمیمات را توضیح دهد. مدرک مدیریت دولتی می تواند دانشجویان بین المللی را برای کار در دولت و یا مکان های غیر دولتی آماده کند. تحصیل در رشته مدیریت دولتی می تواند یک تجربه بسیار با ارزش برای فردی باشد که به دنبال خدمت به جامعه خود و حل مشکلات دشوار می باشد.

رئیس جمهور ایالات متحده وودرو ویلسون، یکی از طرفداران بزرگ و معلمان مدیریت دولتی، نوشت:” هدف از مطالعه مدیریت در مرحله اول کشف کردن این است که دولت به درستی و با موفقیت می تواند چه کاری انجام دهد، و در مرحله دوم، چگونه با حداکثر کارایی ممکن و حداقل هزینه پولی و انرژی می تواند این چیزها را درست انجام  دهد. ” این کار آسانی نیست! بنابراین، مطالعه مدیریت دولتی کمک می کند تا دانش آموزان روش های مختلف برای به انجام رساندن این دو هدف را درک کنند.

در حالی که مقامات منتخب هر دولت بخش قابل مشاهده از دولت ما هستند، این کارکنان دولت و یا “بوروکرات” می باشند که هر روز اکثر وظایف و عملکردهای دولتی را انجام می دهند. برخی از این بوروکرات ها مدیران دولتی بوده و کار دشواری دارند. آنها باید راه حل هایی را برای جسورانه ترین چالش های جامعه اجرا کنند. آنها مقامات منتخب را در مورد نقاط ضعف و قوت برنامه های عمومی راهنمایی می کنند. مدیریت دولتی سازمان های عمومی، مجموعه بودجه و ایجاد سیاست های دولت را مدیریت می کند. خوشبختانه، مدرک مدیریت دولتی دانشجویان بین المللی را برای حل مشکل و پیدا کردن راه حل آماده می کند.

مدیریت دولتی تلاش دارد از چگونگی تصمیم گیری در دولت و همچنین اجرای پروژه های دولتی برای انجام آن تصمیم های اتخاذ شده سر در بیاورد. برای این مدرک پیش زمینه های مختلفی همراه با کلاس های سیاست های عمومی، مدیریت، جامعه شناسی و نظریه سیاسی مورد نیاز هستند.
برای نشان دادن تصمیات زیادی که یک مدیر باید مدیریت کند، یک مثال می تواند افزایش جرایم خشونت آمیز مؤثر بر یک محله خاص باشد. مقامات دولتی باید در جهت کاهش جرائم در این منطقه مؤثرترین و کارآمدترین راه حل ها را ارائه دهند. چگونه؟ یک ایده افزایش تعداد افسران پلیس در منطقه است، اما چه تعدادی مورد نیاز است؟ کجا باید قرار بگیرند؟ با انتقال افسران بیشتر، آیا در محله های دیگر ساکنان با کمبود خدمات مواجه نخواهند شد؟

ایده دیگر توسعه برنامه های بعد از مدرسه برای نوجوانان مشکل دار می باشد. با این حال، پول برای انجام این کار از کجا می آید؟ چگونه می توانید بزرگسالان و نوجوانان را به طور یکسان جذب کنید که شرکت کنند؟ چگونه پلیس می تواند اعتماد عمومی در این مناطق را به خود جلب کند؟ شاید راه حل این است که زمان زندان برای مجرمان سابقه دار افزایش یابد. آیا مجازات شخصی به جای تنبیه بهتر نیست افراد را بازپروری کند تا به جامعه بهتر خدمت کنند؟

تمام این پرسش ها نمونه های کوچکی از سؤالاتی هستند که یک مدیر عمومی باید برای حل مشکل پاسخ دهد. دولت مشکلات زیادی دارد – از مراقبت های بهداشتی گرفته تا تکنولوژی تأمین مالی – که باید برای داشتن یک جامعه کامل تر آنها را حل کند.

چرا مدیریت دولتی بخوانید
دلایل زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که در رشته مدیریت دولتی تحصیل کنند. مهمترین این دلایل توانایی ایجاد تحول در جامعه خود می باشد. تصمیمی که یک مدیر دولتی می گیرد، کمک می کند تا شهرش (یا حتی کشورش) به مکان بهتری برای زندگی تبدیل شود. موضوعاتی که باید با آنها مواجه شوند ممکن است خیلی چالش برانگیز و پیچیده باشند و سال ها صرف حل آنها شود. با این حال، اگر شما موفق شوید می توانید حس افتخار خوبی به خودتان داشته باشید.
دلیل دیگر برای تحصیل در این رشته آماده شدن شما برای شغل دولتی یا غیر دولتی می باشد. کارهای مدیریت دولتی ممکن است در آینده خیلی متقاضی داشته باشند زیرا بودجه کمک های مالی خیلی کم است. وقتی چنین رقابت مالی وجود داشته باشد، هر دلاری که بدست می آید باید در راه مفیدی استفاده شود و فقط عده کمی مهارت مدیریت این کار را دارند. مدرک مدیریت دولتی برای دانشجویان بین المللی مهارت های زیادی در زمینه های ارتباطات، تفکر بحرانی، توانایی استدلال و آنالیز که برای این جایگاه ضروری است را، فراهم می کند.

در نتیجه، یک مدیر دولتی می تواند سازمان ها و مجموعه بودجه ها را مدیریت کرده و سیاست های دولتی ایجاد کند. دانشجویان بین المللی که به دنبال مدرک مدیریت دولتی هستند شغل خوبی بدست می آوردند تا تفاوتی در جامعه ایجاد کنند و عضو فعالی از دولت شوند.