یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » رشته مد

رشته مد

تحصیل در رشته مد در ایالات متحده

رشته مد

آیا آرزو دارید هنر و طراحی خود را در راهروهای مد در سراسر دنیا ببینید؟ آیا شما در تلاش هستید خود را از طریق طراحی سبک خلاق، مدرن و منحصر به فرد ابراز کنید ؟ اگر چنین است، پس شغلی در صنعت مد ممکن است برای شما مناسب باشد. آموزش صحیح می تواند مهارت های لازم برای ورود به این صنعت هیجان انگیز را به شما ارائه کند. نگران نباشید، اغلب مشاغل مربوط به مد نیاز به هیچ دوخت و دوزی ندارند.

زمینه های تحصیلی می تواند به من کمک کند  حرفه ای در مد را دنبال کنم؟
مد مستلزم چیزی خیلی بیشتر از فقط لباس است. این یک صنعت چند وجهی است که فرصت های هیجان انگیز بسیاری برای ابراز وجود خودتان به شما می دهد. جزئیات زیر درباره برنامه های تحصیلی و دروسی است که می توانند شما را در مسیر حرفه ای مد قرار دهند.

طراحی مد
طراحی مد نیاز به  یک دانشجوی خلاق و پر شور دارد. شما اصول اولیه فرم، رنگ، مواد و روش را به منظور توسعه چشم انداز شخصی خود در حین کار برای ایجاد لباس و طراحی مفاهیم یاد می گیرید.

به دنبال دانشگاهی هستید که در آن طراحی مد بخوانید؟
پارسونز Parsons، مدرسه جدید برای طراحی به عنوان “نیروگاه  طراحی مد،” شناخته می شود و به عنوان بهترین مدرسه طراحی  مد در ایالات متحده است. فارغ التحصیلان مشهوری از جمله، دونا کارن، مارک جیکوبز و تام فورد دارد. پارسونز ثابت کرده است که نه تنها طراحی مد آموزش می دهد، بلکه منجر به موفقیت دانشجویان و دستیابی آنها به مشاغلی به عنوان طراحان مد نیز می گردد. مؤسسه تکنولوژی مد، یکی دیگر از مدارس طراحی مد معروف می باشد که در نیویورک واقع شده است.

بازاریابی و فروش
تجارت مد و کارشناسان بازاریابی جزو نیروی محرک برای مد، محبوبیت، و فرهنگ این صنعت هستند. برنامه ها در این زمینه  روی مصرف کننده و روند طراحی، چرخه عمر محصولات مد، و کسب و کار مد به عنوان یک کل تمرکز می کنند. همچنین، این زمینه ها شامل مدیریت خرده فروشی، خرید مد، روابط عمومی و تبلیغات می شوند.

به دنبال دانشگاهی هستید که در آن تجارت مد و بازاریابی بخوانید؟
پارسونز، با برنامه بازاریابی مد خود در رتبه بالایی قرار دارد. دانشگاه ایالتی کنت در اوهایو نیز یک برنامه تجارت مد عالی ارائه می دهد که شامل فرصت تحصیل در خارج از کشور در پاریس و میلان و یک استودیو مرکز پوشاک در NYC است.

مدیریت تولید
مدیران تولید خط مقدم در مد را اداره می کنند. آنها فرآیندها را طراحی کرده و برنامه ریزی می کنند تا مواد خام را به پارچه تبدیل کنند، به نوبه خود پارچه را به لباس تبدیل کرده، لباس را به فروشگاه های خرده فروشی می رسانند، به طوری که شما می توانید آخرین نمونه مد را که در مجلات، فیلم و تلویزیون دیده اید، بخرید و بپوشید. مدیران در زمینه مد کارآمد ترین راه برای تولید محصولات با کیفیت با کمترین هزینه را پیدا می کنند. این مفاهیم عمیق اقتصادی زیادی دارد و به طور مستقیم با بسیاری از موضوعات داغ امروز، مانند پایداری و تولید سبز و فن آوری در ارتباط است.

به دنبال دانشگاهی هستید که در آن مدیریت تولید بخوانید؟
مؤسسه تکنولوژی مد در شهر نیویورک مدرک مدیریت تولید ارائه می دهد. این مدرک به شما کمک خواهد کرد که استاد فرایند توسعه محصول شوید و شما را به مرکز مد در ایالات متحده می رساند.
اگر شما جذب مراحل ساخت در مد از ابتدا تا انتهایش شده اید باید تحصیل در زمینه مدیریت تولید را در نظر داشته باشید.

رشته مد

 طراحی مد و ارائه بصری
آیا شما خلاق هستید؟ تئاتری هستید؟ ارائه و مد کردن بصری از جنبه های مهم مد است که بسیاری آن را  فراموش کرده اند. نمایشگاه ها، نمایش مد ،اتاق های مد، نمایش و پنجره  فروشگاه ها محیط های سه بعدی هستند که برای مخاطبان و مصرف کنندگان مد زندگی می بخشند. طراحان مد با تبلیغ کنندگان، عکاسان و مدیران کار می کنند تا لباس و مدل ها با الهام بخشیدن، ویرایش پارچه، تنظیم لوازم جانبی، مو و آرایش و حتی موسیقی، خوب به چشم بیایند. طراحان مد تاثیر خلاقانه مستقیمی در محصولاتی که ارائه می دهند دارند.

به دنبال دانشگاهی هستید که در آن  طراحی مد و ارائه بصری بخوانید؟
آکادمی دانشگاه هنر در سان فرانسیسکو مدرک کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در رشته توسعه بصری ارائه می دهد. بسیاری از فارغ التحصیلان و برنامه های مقطع کارشناسی در سراسر ایالات متحده، برنامه هایی فراهم می کنند که شما نمونه کارهایی ایجاد کنید که فرصت های شغلی خود را در زمینه هیجان انگیز مد افزایش دهید.

چگونه می توانم برای پذیرش در مدرسه مد آمریکایی درخواست دهم؟
در حالی که مدارس در سراسر ایالات متحده بسیار متفاوت هستند، الزامات خاصی وجود دارند که دانشجویان بین المللی می توانند هنگام درخواست دادن انتظارش را داشته باشند. به عنوان مثال، پارسونز، مدرسه جدید برای طراحی نیاز به موارد زیر دارد:

الزام زبان انگلیسی
افراد غیر بومی باید نتایج آزمون های TOEFL (آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی) و یا IELTS (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی) را تحویل دهند. حداقل نمرات TOEFL و IELTS مورد نیاز برای برنامه های تحصیلی در پارسونز به شرح زیر است:

 

نمره مطلوب برای متقاضی    نمره تافل     نمره آیلتس
مدرک کارشناسی (BBA, BFA, BS) ۹۲ ۷٫۰
مدرک دوتایی (BA/BFA) ۱۰۰ ۷٫۰
مدرک کاردانی (AAS) ۷۹ ۶٫۵
مدرک کارشناسی ارشد (MA, MArch, MFA, MS) ۹۲ ۷٫۰

ریز نمرات بین المللی
متقاضیانی که علاقه مند به انتقال نمرات علمی  خود از موسسات غیر آمریکایی هستند باید ریز نمرات خود را با ارزیابی اعتبار مانند خدمات آموزش و پرورش جهانی و یا یکی دیگر از اعضای انجمن ملی خدمات ارزیابی اعتباری مورد بررسی قرار دهند.

ویزا ها
دانشجویان بین المللی نیاز به I – 20 ،۲۰۱۹ – DS دارند تا ویزا بگیرند. ویزا به شما اجازه می دهد در ایالات متحده تحصیل کنید.
مد حرفه ای هیجان انگیز است و ایالات متحده مدارس بزرگ زیادی برای انتخاب دارد. فرصت خود را از دست ندهید!