پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته مهندسی ضبط

رشته مهندسی ضبط

تحصیل در رشته مهندسی ضبط در ایالات متحده

رشته مهندسی ضبط

با ظهور فن آوری، دانشجویان بین المللی بیشتر و بیشتری هستند که تحصیل در رشته علم مهندسی ضبط را انتخاب می کنند. مهندسی ضبط یک صنعت رو به رشد است که گزینه های مختلف شغلی را ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی علاقه مند به موسیقی، تئوری موسیقی، فیلم و علوم کامپیوتر باید آموزش عالی در رشته مهندسی ضبط را مد نظر داشته باشند.
مهندسی ضبط چیست؟
فیل EK، مهندس ضبط و تهیه کننده برای گروه هایی از قبیل shins ، Modest Mouse، Fleet Foxes و Band of Horses ضبط مهندسی را به عنوان “جنبه های فنی ضبط – قرار دادن میکروفن، چرخاندن پیش آمپر، تنظیم سطوح – توصیف می کند. ضبط فیزیکی هر پروژه ای توسط یک مهندس انجام می شود. مهندسی نان و پنیر / پیچ و مهره ضبط این پروژه است.”

مهندس ضبط یک متخصص در بهره برداری از ماشین آلات و تجهیزات برای ضبط، میکس و تکثیر صدا برای موسیقی، فیلم و یا بازی های ویدیویی می باشد. ضبط و مهندسی در ایالات متحده ترکیب جنبه های فنی و خلاق صدا است، بنابراین دانشجویان بین المللی که به فکر مهندسی ضبط هستند باید انتظار مطالعه در زمینه های گوناگون هنری و فنی و حرفه ای را داشته باشند، از جمله الکترونیک، آکوستیک صوتی و موسیقی. مهندس ضبط باید در استفاده از انواع مختلف رسانه های ضبط ماهر باشد و آشنایی با سخت افزار و نرم افزارهای یکپارچه سازی برای مهندس ضبط بیشتر و بیشتر مهم می شود.
برنامه های تحصیلی ارائه شده در مهندسی ضبط
دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رشته مهندسی ضبط هستند انواع برنامه های تحصیلی در دسترسشان خواهد بود. یک برنامه گواهینامه در مهندسی ضبط در ایالات متحده آمریکا می تواند یک تا دو سال طول بکشد. این برنامه بر روی اصول اولیه ضبط صدا و مخلوط کردن آهنگ با یک استاندارد حرفه ای متمرکز است. برنامه های مدرک کاردانی در رشته مهندسی ضبط به عنوان دانشیار هنر، دانشیار علوم و دانشیار علوم کاربردی ارائه شده است. مدرک کاردانی در رشته مهندسی ضبط دو تا سه سال طول می کشد تا کامل شود. دانشجویانی که به تحصیل در رشته ضبط مهندسی می پردازند باید انتظار دوره هایی مانند تولید صدای زنده، نظریه های صوتی و تاریخ موسیقی را داشته باشند. دوره های آموزشی در یک آلت موسیقی، کسب و کار موسیقی و نوشتن موسیقی نیز ممکن است در این برنامه ارائه شود. برنامه های مدرک کارشناسی در رشته مهندسی ضبط حدود چهار سال برای تکمیل شدن طول می کشد و نیاز به دوره های عمیق بیشتری می باشد. دانشجویان بین المللی که برای این برنامه انتخاب می شوند آموزش علوم انسانی گسترده ای در اکتشاف صدای پیشرفته تر و مفاهیم مهندسی صوتی دریافت می کنند. برنامه مدرک کارشناسی نیز ممکن است ترکیبی از دوره های موسیقی و دوره های مهندسی صوت نیاز داشته باشد. دانشجویانی که به مطالعه ضبط مهندسی می پردازند می توانند انواع گرایش ها را مانند طراحی صدا برای بازی، نصب و راه اندازی سیستم های صوتی، ترکیب موسیقی و آگوستیک انتخاب کنند.

دانشگاه هایی که باید مد نظر گرفت
دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در رشته مهندسی ضبط در ایالات متحده هستند باید دانشگاه Full Sail را به عنوان یک گزینه مناسب برای رشد در نظر بگیرند. رولینگ استون این دانشگاه را “یکی از پنج برنامه برتر موسیقی در کشور ” نامیده است. Full Sail مدرک کاردانی در رشته مهندسی ضبط ارائه می دهد و روی: اصول صدا، ضبط و میکس، تولید موسیقی و پس از تولید متمرکز است. تنوع این دروس به دانشجویان امکان می دهد که گرایش مورد نظرشان در این رشته را انتخاب کنند. به دانشجویان دانشگاه Full Sail اصول اولیه تئوری موسیقی و علوم کامپیوتر، چگونگی ایجاد و تشخیص موسیقی خوب، چگونگی استفاده از موسیقی و صدا در بازی های ویدئویی، تلویزیون و فیلم و تجربه کار در استودیو داده خواهد شد.
دانشکده موسیقی دانشگاه Frost میامی اولین مدرسه ای در ایالات متحده بود که در رشته مهندسی ضبط مدرک می داد. برنامه فناوری مهندسی موسیقی آنها هر دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته فناوری مهندسی موسیقی ارائه می دهد. مدرک در مقطع کارشناسی به صورت کارشناسی موسیقی و لیسانس ارائه می شود. دانشجویان در این برنامه ها باید در دروس موسیقی و اجرای نمایش گروهی شرکت کرده، چهار سطح از تئوری موسیقی را تکمیل کنند و همچنین به عنوان تنوع در سایر دروس موسیقی نقش داشته باشند. وب سایت آنها این برنامه را به عنوان یک “برنامه منحصر به فرد میان رشته ای”  توصیف می کند که”بر مطالعه ضبط موسیقی، تئوری موسیقی و اجرا، صوت دیجیتال، مهندسی برق و علوم کامپیوتر ” تمرکز دارد. این برنامه نیاز به مهارت در یک آلت موسیقی یا صدا دارد. مدرک فارغ التحصیلی یک برنامه دو ساله است که در رشته مهندسی برق، صوت دیجیتال، psychoacoustics و روانشناسی موسیقی متمرکز است. به طور کلی، تنها دانش آموزان با مدرک BSEE، BSCE و یا BSCS در این برنامه پذیرفته می شوند. بر خلاف برنامه های کارشناسی، مهارت در یک آلت موسیقی ضروری نیست.

دانشگاه American در واشنگتن، مدرک کارشناسی هنر در تولید صوتی و کارشناسی در فن آوری های صوتی را ارائه می دهد. دانشجویان در هر دوی این برنامه ها در زمینه نرم افزار های کامپیوتری و تجهیزات سخت افزاری برای تولید صداهای انواع سرگرمی های خاص در استودیو تجربه کسب می کنند. این دانشگاه آمریکایی نیز مدرک کارشناسی ارشد در فن آوری های صوتی ارائه می دهد و برنامه تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد پر شتابی دارد که اجازه می دهد دانشجویان فرصتی برای به دست آوردن مدارک مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشند.

رشته مهندسی ضبط
گزینه های شغلی
دانشجویانی که به مطالعه مهندسی ضبط می پردازند گزینه های مختلف شغلی برای آنها فراهم خواهد شد. آنها می توانند انتخاب کنند که وارد ضبط در صنعت موسیقی شده و تبدیل به مهندسان استودیو شوند که در یک مرکز استودیو کار می کنند یا مهندسان ضبط، مهندسان میکس شوند که ادغامی از ضبط چند آهنگ ایجاد می کنند و یا مهندسین کنترل شده که استریو نهایی آهنگ را میکس و تولید می کنند. دانشجویان می توانند رفتن به صنعت بازی را انتخاب کرده و تبدیل به مهندسان طراح صوت بازی ها شوند و یا ممکن است حرفه ای در صنعت فیلم و تلویزیون انتخاب کنند. آنها می توانند مهندسان صدای زنده، مهندسان مانیتور و یا مهندسان سیستم شده و با اجراهای زنده کار کنند.
دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته مهندسی ضبط در ایالات متحده گزینه های زیادی دارند و با توجه به اینکه فناوری بخش جدا ناپذیری از زندگی  روزمره ما می شود، تعداد این گزینه ها همچنان در حال رشد است.