یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » رشته نویسندگی خلاق

رشته نویسندگی خلاق

تحصیل در رشته نویسندگی خلاق در ایالات متحده

رشته نویسندگی خلاق

شهرت، ثروت و فرش قرمز تنها تعداد کمی از مزایای بالقوه نوشتن خلاق برای سرگرمی است که می تواند ارائه دهد. آزادی هنری و توانایی کار در هر جایی که یک کامپیوتر در دسترس است چند مزیت دیگر هستند، اما پاداش واقعی این است که شاهد خلقت خود را در هر کجا و در همه جا باشید. دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در ایالات متحده هستند به پیوستن به انقلاب رسانه ای و تحصیل در رشته نوشتن خلاق برای سرگرمی تشویق می شوند.
تصور کنید که سر فیلمبرداری فیلم های هالیوودی چند میلیون دلاری پر فروش هستید و فرد مشهور مورد علاقه خود را به طور مستقیم جلوی دوربین میبینید و یک خط از نوشته شما را به دستش می دهند تا بخواند یا در یک کافی شاپ هستید و به طور اتفاقی صدای یک گروه از مردم که در حال صحبت کردن هستند را می شنوید که در مورد داغ ترین بازی های ویدئویی جدیدی که شما داستان آن را نوشته اید صحبت می کنند. صنعت سرگرمی برای فیلم های هالیوود با بودجه بالا، بازی های ویدئویی، وبگاه رسمی برنامه تلویزیونی و یا مطالب تبلیغاتی که به شعار فرهنگی تبدیل می شوند نیاز به نویسنده دارد. در رشته نوشتن خلاق برای سرگرمی در ایالات متحده تحصیل کنید و بخشی از یک صنعت شوید که نه تنها همیشه در حال رشد است، بلکه زندگی روزانه ما را احاطه کرده است.
نوشتن خلاق برای سرگرمی نه تنها نیاز به تخیل دارد، بلکه نیازمند دانش و این تجربه است که چگونه به سادگی یک داستان از یک ایده خلق کنید. پیدا کردن دانشگاه مناسب می تواند یک چالش برای دانشجویان بین المللی باشد. با اشکال جدیدی از رسانه ها که به طور مداوم در عصر دیجیتال ظاهر می شوند، کار با استادان برای متمرکز کردن سبک نوشتن خلاق شما برای اینکه فرم خاصی از رسانه ها را پیدا کند می تواند برای داشتن یک شغل موفق ضروری باشد.
۳۲۸ مدرسه معتبر در رشته نوشتن خلاق  تقریبا در هر ایالت از ایالات متحده وجود دارد، با توجه به اخبار آموزش، بنابراین فرصت های دنبال کردن یک حرفه در این زمینه گسترده هستند. حقوق رشته های نوشتن خلاق از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ تا ۱۴ درصد افزایش یافته است و آن را  تبدیل به حرفه ای سود آور به طور مستمر کرده است. شغلی با ثبات باید کلیدی برای هر دانش آموزی باشد که برای تصمیم گیری درباره مسیر آینده شغلی اش تلاش می کند .
دانشگاه Full Sail، واقع در Lush Winter Park، فلوریدا، رشته نوشتن خلاق برای برنامه های سرگرمی دارد که بر یک رویکرد نوشتن ترانس مدیا تمرکز دارد. با توجه به شکل های مختلف جدید و همیشه در حال تکامل رسانه ها، این روش عناصر بنیادین خوب نوشتن و گسترش آنها برای یک رویکرد چند رسانه ای از نظر نرم افزاری را می آموزد. این برنامه همچنین شامل آموزش جامع در مورد چاپ و توزیع مواد نویسنده و همچنین چگونگی ترویج خود و بازار در صنعت سرگرمی می باشد.
برنامه محبوب دانشگاهی برای تحصیل در رشته نوشتن خلاق برای سرگرمی در ایالات متحده فیلمنامه نویسی برای برنامه هایی که در قلب صنعت سرگرمی هستند می باشد. لس آنجلس تنها یک شهر نیست که دمایش به گرمی عنوان ستاره های فیلم ها می باشد، بلکه همچنین دارای برخی از بهترین مدارس رسانه ای در کشور است. دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس : این دو مدرسه در بین ۱۰ برنامه علمی برتر برای مشتاقان فیلمنامه های مستقل رتبه بندی شدند.

رشته نویسندگی خلاق

دانشکده هنرهای سینمایی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) گرایش نوشتن برای نمایش و تلویزیون در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. اعضای این برنامه تحصیلی اساتیدی هستند که بصورت پایدار و محکم در صنعت سرگرمی هستند. الزامات آموزشی عمومی برای کارشناسی شامل زبان های خارجی و کلاس های متنوعی است که برای دانشجویان بین المللی مناسب می باشند. رشته نوشتن برای نمایش و برنامه های تلویزیونی در دانشگاه  USC به صورت گزینشی دانشجویان نویسنده را از سراسر جهان می پذیرد و در کشور یکی از بهترین در نوع خود است. اما این همه چیزی نیست که لس آنجلس  برای ارائه کردن دارد.

دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس (UCLA) دارای یک برنامه فیلمنامه نویسی مشهور در جهان است که بیش از ۴۵ سال است که تاسیس شده است و فارغ التحصیلان آن شامل نویسندگان برنده جایزه های متعدد مانند فرانسیس فورد کاپولا (کارگردان پدرخوانده) و اریک راث (فیلمنامه نویس فارست گامپ) هستند. در حالی که برنامه فیلمنامه نویسی در حد عالی و گسترده است، UCLA یک برنامه حرفه ای یک ساله ی فیلمنامه نویسی را نیز ارائه می دهد. این در سطح تحصیلات تکمیلی بوده، یک برنامه بدون مدرک است که هدف آن دانش آموزانی می باشد که بدون نیاز به بدست آوردن تحصیلات بیشتر و کلاس های پیش نیاز لازم برای مدرک رسمی، برای ورود به کسب و کار آماده هستند. این برنامه زیر چتر دانشکده تئاتر، فیلم و تلویزیون UCLA است که یک جایگزین جالب برای برنامه کارشناسی ارشد رسمی ارائه می دهد.

در قرن ۲۱، ما در جهان بین المللی مرتبط با رسانه ها زندگی می کنند. ایالات متحده به طور مداوم نیاز به افراد بین المللی دارد که مایل به تحصیل در رشته نوشتن خلاق برای سرگرمی در ایالات متحده هستند تا رسانه های مدرن را با دیدگاه های متنوع و جهانی آشنا کنند. انقلاب فن آوری از بیست سال گذشته یک فرصت بی سابقه ای برای نویسندگان بوجود آورده تا مطالب خلاقانه خود از طریق طیف گسترده ای از عوامل رسانه ای که ما را به سمت آینده می برند انتشار دهند.