شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته هنرهای زیبا

رشته هنرهای زیبا

تحصیل در رشته هنرهای زیبا در ایالات متحده

رشته هنرهای زیبا

شما می توانید بلافاصله پس از گرفتن دیپلم دبیرستان لیسانس خود را در هنرهای زیبا (BFA) و یا معادل آن را در کشور خود بگیرید. به گزارش انجمن ملی دانشکده های هنر و طراحی (NASAD)، در حال حاضر ۳۱۵ کالج معتبر هنرهای زیبا در ایالات متحده وجود دارند. هنگام انتخاب مکانی که می خواهید در آنجا به مطالعه هنرهای زیبا بپردازید باید برنامه های خاصی که قصد دنبال کردنشان را دارید و همچنین ترجیح می دهید را، در نظر بگیرید. انواع برنامه های ارائه شده در سراسر کشور عبارتند از: بازیگری، سرامیک سازی، نقاشی، طراحی، عکاسی، تئاتر موزیکال، مجسمه سازی، طراحی داخلی، و بسیاری دیگر.اگر معماری، مد، و مجسمه سازی را دوست دارید، در سواحل شرق کشور از جمله نیویورک یا ماساچوست  مدارس بیشتری وجود دارند. تولید انیمیشن، بازیگری و تولید فیلم در سواحل غرب در ایالاتی مانند کالیفرنیا و واشنگتن بارزتر هستند. شما همچنین باید به استادان دانشگاه و رشته تخصصی آنها نیز توجه کنید. با نگاه به دستاوردهای آنها ممکن است به شما انگیزه داده شود با آنها کار کنید.
BFA برای آن دسته از دانشجویان بین المللی است که به دنبال دریافت آموزش حرفه ای در رشته هنرهای تجسمی و یا هنرهای اجرایی هستند. این مدرک به عنوان کارشناسی هنرهای خلاق (BCA) و یا مدرک لیسانس هنرهای تجسمی (BVA) در برخی از کشورها شناخته می شود. در بسیاری از دانشکده های هنرهای زیبا، مدرک BFA شامل ۲/۳ از زمان اختصاص داده شده برای مطالعه هنرهای زیبا و ۱/۳ زمان اختصاص داده شده برای مطالعه علوم انسانی (ادبیات، فلسفه، زبان، تاریخ، ریاضیات و علوم) می شود. در ایالات متحده، کارشناسی (BA) متفاوت از BFA بوده زیرا تمرکزآن بیشتر روی مطالعه علوم انسانی است تا هنرهای زیبا.
دو سال اول برنامه BFA معمولاً روی مبانی هنر مانند نقاشی، مجسمه سازی و نقاشی متمرکز است. در سال سوم، شما گرایش انتخاب می کنید، مانند سرامیک سازی و تا پایان دوره تحصیلی خود روی آن تمرکز خواهید کرد. معمولا در این زمان شما در حال آماده شدن برای شغل تخصصی خود هستید که این آمادگی از طریق تکمیل کارآموزی که به شدت توصیه می شود صورت می گیرد. دانشکده هنرهای زیبا، مانند مدرسه طراحی رود آیلند و مدرسه جدید طراحی پارسونز، فرصت کار با شرکت های بزرگ مانند گوگل، دیزنی و شبکه کارتون را برای دانشجویان فراهم می کنند. دانش آموزان دیگر کار در گالری های هنری و یا موزه ها ی شهرهای بزرگ را انتخاب می کنند.
مدرک BFA معمولا چهار سال یا بیشتر طول می کشد که بستگی به تخصص دانشجوی بین المللی دارد. در طول تحصیل باید از طریق کارآموزی خود با شرکت های مختلف ارتباط برقرار کنید تا برای رزومه کاری خود تجربیات با ارزشی کسب کنید. بعد از فارغ التحصیلی، بسیاری از هنرمندان خوب این فرصت را دارند که به طور مستقل کار کنند  و در یک یا دو شکل از هنر تخصص بیابند. بسیاری از دانش آموزان رشته های مرمت، طراحی، معماری و یا حتی تدریس را دنبال می کنند. برخی از دانش آموزان بین المللی با گرفتن گواهی هنرهای زیبا و یا دنبال کردن مدرک کارشناسی ارشد در هنرهای زیبا (MFA) به تحصیل خود ادامه می دهند.
اکثر گواهی هنرهای زیبا پس از دریافت BFA قابل دریافت هستند. هدف از این گواهی نامه کمک به ایجاد مهارت های هنری و اضافه کردن به مجموعه کاری و سوابق خود برای یک شغل طراحی و یا  برای مقطع تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان بین المللی معمولا به دنبال گواهی هستند زیرا این برنامه ها انعطاف پذیر هستند و به صورت آنلاین تکمیل می شوند. برخی از برنامه های گواهی حتی به دانشجویان استودیوی اختصاصی در دانشگاه خودشان ارائه می دهد و به آنها اجازه می دهد در سمینارها با دانشجویان تحصیلات تکمیلی شرکت کنند.
گواهی هنرهای زیبا معمولا اعتبار ۳۰ ساعت از کلاس های پایه شامل موضوعاتی مانند نقاشی، طراحی، عکاسی دیجیتال، توسعه مفهوم ساخت هنر و یا نقد تاریخ هنر را دارد. کلاس ها می توانند ماهانه یا سالانه بسته به مکان آنها دایر باشند. اکثر برنامه های گواهینامه می تواند در کمتر از ۹ ماه تا دو سال به پایان برسد.
مدرک MFA اجازه می دهد دانش آموزان به مطالعه عمیق تر هنر های زیبا بپردازند. اکثر برنامه ها نیاز به ۲ – ۳ سال کار کارشناسی ارشد در زمینه های تخصصی مانند هنرهای تجسمی، نوشتن خلاق، فیلمسازی، رقص و یا تئاتر / هنرهای نمایشی دارند. تا زمانی که شما مدرک لیسانس دارید برای درخواست دادن جهت مدرک MFA به مدرک BFA نیاز دارید. مهم ترین شرط پذیرش می تواند نمونه کارها ی شما و یا یک آزمون عملکرد باشد.
مدرک MFA با کارشناسی ارشد (MA)  تفاوت دارد زیرا مدرک MFA حول کار شما در یک زمینه خاص است، در حالی که MA حول مطالعه علمی و دقیق یک زمینه خاص می باشد. تکلیف درسی شما در یک برنامه MFA به طور کامل روی یک کار بزرگ تمرکز خواهد داشت. مدرک MFA یک مدرک نهایی است، به این معنی که بالاترین مدرکی است که می توانید در تحصیل رشته هنرهای زیبا به دست آورید. با این حال، برخی از کالج های هنرهای زیبا برنامه های دکتری در زمینه نوشتن خلاق، هنرهای تجسمی و تئاتر اجرا می کنند.