شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته هنرهای نمایشی

رشته هنرهای نمایشی

تحصیل در رشته هنرهای نمایشی در ایالات متحده

رشته هنرهای نمایشی

هنرهای نمایشی – یک زیر مجموعه از هنر های زیبا است که در آن خود هنرمندان کارشان (که نمایش دادن است)  را در برابر مخاطبان زنده به نمایش می گذارند – جایگاه ویژه ای در قلب بسیاری از افراد دارند. نمایشنامه های مدرسه و اجرای موسیقی برخی از اولین خاطرات برای دانشجویان بین المللی هستند که تضمین می کنند این رشته های متنوع از جمله تئاتر، رقص، موسیقی در زندگی شخصی – و آرمان های شغلی – دانشجویانی که می خواهند به مطالعه هنرهای نمایشی بپردازند نقش مهمی دارند.
هنرهای نمایشی در دوران کودکی آمریکایی نیز جایگاه ویژه ای دارند. در واقع، تاریخ هنرهای نمایشی در ایالات متحده به قبل از خود کشور و حتی به اصطلاح “هنرهای نمایشی” برمی گردد. در واقع، قبل از اینکه عبارت “هنرهای نمایشی” در سال ۱۷۱۱ ابداع شود (و قبل از تشکیل نخستین مستعمره انگلیسی در شمال آمریکا در سال ۱۶۰۷)، مهاجران اسپانیایی و قبایل بومی آمریکا اجراهای تئاتر را به صورت آنچه که امروز شناخته شده در ایالات متحده آمریکا انجام می دادند. در اوایل، مهاجران مذهبی با انگیزه نیز نمونه های بسیاری از هنرهای نمایشی را ممنوع کردند. این قوانین در طول زمان آرام شدند و در اوایل ۱۷۳۰ رومئو و ژولیت شکسپیر برای اولین بار در شهر نیویورک نمایش داده شد. اولین باله این کشور پنج سال بعد انجام شد. اگر چه شرکت های آماتور ریشه های قبلی داشتند، اولین تئاتر حرفه ای مستعمره و به زبان انگلیسی در چارلستون، کارولینای جنوبی در ۱۷۵۲ تشکیل شده و اولین بازی خود را انجام داد، تاجر ونیزی در ۱۷۵۲ در ۱۵ سپتامبر انجام شد. در حالی که اولین اجراها شامل نمایشنامه های اروپایی با بازیگران اروپایی بودند، اولین تولید آمریکایی – شاهزاده اشکانی، توسط توماس گادفری – در سال ۱۷۶۷، ده سال قبل از انقلاب آمریکا به صحنه آمد.
با این حال، با وجود این استقلال، در طول قرن اول از پیدایش آن، نمایش دهنده های آمریکایی همچنان برای آموزش هنرهای نمایشی به اروپا نگاه می کردند. در واقع، هرچند تاریخ هنرهای نمایشی آمریکا طولانی و درخشان است، تاریخ دانشکده های هنرهای نمایشی در ایالات متحده به طور رسمی پس از جنگ داخلی آغاز نشد. در واقع، در سال ۱۸۷۰ بود که آنچه امروز به عنوان دانشگاه هنر می شناسیم، اما آن زمان به نام آکادمی موسیقی فیلادلفیا، در “شهر عشق برادرانه” تأسیس شد. این مانند مدرسه جولیارد در نیویورک ۳۵ سال بعد، تشکیل شده بود تا به استعدادهای موسیقی در این کشور (که  برای ادامه تحصیل موسیقی خود مجبور بودند به اروپا سفر کنند) کمک کند تا در خانه آموزش ببینند.

رشته هنرهای نمایشی

دراین قرن از زمان  پایه گذاری مدرسه جولیارد، شهرتش افزایش یافته است و تعداد بیشتری از کالج ها و دانشگاه ها به دانشکده ها ی هنرهای نمایشی در ایالات متحده پیوسته اند. امروز چشم انداز شدیداً جابجا شده است. که در آن دانشجویان آمریکایی زمانی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می رفتند، امروزه دانشجویان بین المللی برای مطالعه هنرهای نمایشی به آمریکا می آیند. بسیاری از آنها به مدارسی مانند جولیارد می روند که خود را وقف یک زمینه خاص در هنرهای نمایشی کنند، در حالی که دیگران رویکرد میان رشته ای مدارسی مانند دانشگاه هنر را ترجیح می دهند، که اجازه می دهد دانش آموزان با ترکیب اشکال مختلف در حد اعلی در این صنعت کار کنند.
همه دانشکده های هنرهای نمایشی در ایالات متحده موسسات مستقلی نیستند. برخی از بهترین کالج ها و دانشگاه های کشور دارای برنامه های هنرهای نمایشی مشهور جهانی هستند. دانشگاه ییل، به عنوان مثال، دانشجویان بین المللی را نه تنها به خاطر شهرت در سطح جهانی اش جذب می کند، بلکه به دلیل دانشکده درامایش نیز می باشد. به همین ترتیب، دانشگاه Brown، گروه هنر تئاتر و مطالعات نمایش معروف و شناخته شده ای دارد. علاوه بر این، برنامه های مورد قبول که فراتر از Ivy League گسترش یافته اند و تقریبا در هر ایالتی در کشور، بسیاری از دانشگاههای دولتی و خصوصی برنامه های هنرهای زیبا را ارائه می دهند.
با تعداد گسترده ای از مدارس موجود، گزینه ها عملاً بی پایان است، فرصت شغلی نیز عملاً بی حد و حصر می باشد. با مدرک هنرهای نمایشی، فارغ التحصیلان می توانند در هنر و این صنعت و همچنین در رشته های متنوعی مانند مدیریت هنر، هماهنگی رویداد، تولید نمایش، کارگردانی هنری و اداره برنامه کار کنند. بنابراین، هنرهای نمایشی در ایالات متحده می تواند در آینده روشن تر از گذشته اش باشد.