یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » رشته هنر آشپزی

رشته هنر آشپزی

تحصیل در رشته هنر آشپزی در ایالات متحده

رشته هنر آشپزی

غذا خوردن در رستوران یکی از رایج ترین کارها در امریکا بوده و در بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان نیز اینگونه است. در هر شهر اصلی صدها مکان وجود دارند که مردم می توانند یک وعده غذایی سریع بخورند و یا یک تجربه آشپزی خوب را درآنجا تجربه کنند. همه در این رستوران ها به سرآشپزها و آشپزهایشان تکیه می کنند تا غذای خوشمزه ای را برای مشتریان خود تهیه کنند که از آن لذت ببرند. برخی از سرآشپزهای بزرگ از طریق عطر و طعم دستاوردهای آشپزی منحصر به فرد خود به شهرت و ثروت می رسند. اگر می خواهید یکی از این افراد باشید، تحصیل در رشته ی هنر آشپزی در ایالات متحده احتمالا بهترین گامی است که می توانید بردارید.

دانشگاه ها
بیشتر دانشگاه ها ی هنر آشپزی در ایالات متحده، انواع غذاها و تکنیک های آماده سازی را آموزش می دهند. محدوده آموزشی در این دانشگاه ها از سبک آشپزی فرانسوی فانتزی تا سبک تلفیقی آمریکای لاتین و آسیایی است. این شاید بزرگترین قدرت غذاهای آمریکایی باشد: پیشینه ها و مواد غذایی متنوع فراوان در آشپزخانه ها و رستوران ها در ایالات متحده گرد هم می آیند. دانشگاه های آشپزی چیزی بیشتر از نحوه تهیه غذای استیک و سیب زمینی آموزش می دهند. بسیاری از افراد در سبک های مختلف آشپزی، از جمله غذاهای کلاسیک فرانسوی، سبک های تابه آسیایی و سبک های آمریکای لاتین تخصص می گیرند. در بسیاری از دانشگاه های آشپزی در سراسر ایالات متحده، به شما آموزش داده شود که چگونه غذاهای خیلی خوشمزه بپزید و چگونه آن را با جنبه کسب و کاری مدیریت یک رستوران ترکیب کنید.
برای تصمیم های بزرگ شما باید تحقیقات کمی در مورد جایی که می خواهید تحصیل کنید، نوع دانشگاه و میزان هزینه ای که می کنید انجام دهید. گزینه های زیادی که در دسترس هستند ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسند، اما خوشبختانه اصول وارد شدن به دانشگاه آشپزی خیلی سر راست است.

مدارک مورد نیاز
مانند هر دانشگاه دیگری در ایالات متحده، به عنوان یک فرد خارجی شما نیاز به یک ویزای دانشجویی معتبر F-1 و گذرنامه از کشور خود دارید. علاوه بر ویزا، شما نیاز به پر کردن فرم مهاجرت I – 20 و اسناد و مدارک مالی دارید که اثبات کند شما یا خانواده شما توانایی مالی برای تحصیل در ایالات متحده دارید. یک استثنا در این قانون وجود دارد. اگر شما کانادایی هستید، فقط باید پاسپورت خود را آماده کرده، فرم I – 20 تکمیل شده و اسناد مالی خود را در مرز تحویل دهید.

رشته هنر آشپزی

تجربه
علاوه بر اسناد و مدارک حقوقی که نیاز دارید، چندین چیز دیگر نیز قبل از درخواست پذیرش دادن وجود دارد که باید انجام شوند. بیشتر دانشگاه های آشپزی در ایالات متحده نیاز به تجربه کار در یک رستوران یا آشپزخانه رسمی دارند. بیشتر دانشگاه ها می خواهند شما تجربه کار آشپزی داشته باشید تا بتوانند مطمئن شوند که شما در این زمینه متعهد بوده و برای ادامه تحصیل آشپزی خود به آنجا می روید. از مدیر پذیرش دانشگاه خود بخواهید تجربه کاری لازم را به شما اطلاع دهد تا شما بتوانید مهارت های لازم مورد نیاز برای اینکه یک متقاضی قوی باشید را، به دست آورید. اغلب اوقات، حداقل ملزومات مورد نیاز حداقل شش ماه کار در یک رستوران است..

الزامات تحصیلی
شما همچنین باید اثبات کنید که شما سطح مورد نیاز از پیشرفت های علمی را کسب کرده اید. به طور معمول، این شامل تکمیل یک سطح از تحصیلاتی است که قابل مقایسه با دبیرستان آمریکایی یا متوسطه باشد. شما باید یک کپی از ریز نمرات رسمی خود را به دانشگاهی که درخواست داده اید، ارائه دهید. علاوه بر این شرط، شما به احتمال زیاد نیاز به مهارت در زبان انگلیسی دارید و با توجه به سبک آشپزی شما باید زبان های دیگری را نیز برای تحصیل و مطالعه انتخاب کنید. برای مثال در بسیاری از دانشگاه ها ی آشپزی در ایالات متحده که شیرینی یا غذاهای کلاسیک فرانسوی آموزش می دهند شما باید حداقل برخی از مهارت های صحبت کردن و خواندن زبان فرانسه را داشته باشید.
علاوه بر الزامات تجربه کاری، شما همچنین به توصیه نامه هایی از افرادی که کار شما را در محیط های دانشگاهی و یا آشپزی دیده اند، نیاز دارید. یک معلم و یا مدیر که با کیفیت کار شما آشنا است، می تواند بهترین گزینه باشد.

پیدا کردن دانشگاه مناسب
در پایان، شما باید اطمینان پیدا کنید که دانشگاهی که می خواهید به آنجا بروید برنامه ها و کلاس هایی که شما علاقه مند به دنبال کردن آنها هستید را دارند. فقط به خاطر اینکه یک دانشگاه در رشته هنر آشپزی مدرک می دهد به این معنا نیست که گرایشی در زمینه خاص مورد علاقه شما داشته باشد. فقط به خاطر اینکه یک دانشگاه برنامه هنر آشپزی ارائه می دهد به این معنا نیست که شما به طور انحصاری غذاهای ایتالیایی یا فرانسوی کلاسیک یاد می گیرید. برای اطمینان از اینکه برنامه مناسب شما است، با سرآشپزها در دانشگاه آشپزی آینده خود تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد برنامه ها و کلاس های آنها کسب کنید.
هنگامی که شما ابزار لازم را در دانشگاه آشپزی خود کسب کردید، مهارت های لازم برای یک کار موفق در یکی از زمینه های مختلف در آشپزی را خواهید داشت.