شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته هوانوردی

رشته هوانوردی

تحصیل در رشته هوانوردی در ایالات متحده

رشته هوانوردی

عرشه پرواز تنگ است. ده ها دکمه و ابزار در کابین خلبان وجود دارند. اما همه آنچه که در مقابل شما قرار دارد آسمان آبی و ابر سفید پفی می باشد. مقصد شما در جایی خارجی و عجیب و غریب است. آیا شما یک دانشجوی بین المللی هستید که در آرزوی خلبان بودن است ؟ آیا می خواهید در رشته هوانوردی در ایالات متحده تحصیل کنید؟ حمل و نقل هوایی یک موضوع بزرگ بوده که انواع مختلف شغل ها در آن در دسترس است. هر شغلی نیاز به سطوح مختلف تحصیلی و مدرک دارد.

درباره حمل و نقل هوایی ایالات متحده
صنعت حمل و نقل هوایی در ایالات متحده به طور مداوم در حال رشد است. مردم بیشتر و بیشتری به سمت مقصد خود پرواز می کنند، به جای اینکه با قطار، اتوبوس یا ماشین جابجا شوند. دلیل این است که حمل و نقل هوایی سریع ترین راه برای گشتن است. در سال ۲۰۰۸، ۷۵۷ میلیون مسافر در ایالات متحده پرواز کردند، با توجه به اداره آمار نیروی کار، “انواع مختلفی از شرکت های هواپیمایی در ایالات متحده کار می کنند”. در سال ۲۰۰۸، ۱۹ خطوط اصلی حمل و نقل هوایی وجود داشتند که از جت های مسافربری بزرگ (بیش از ۹۰ صندلی) استفاده می کردند.۶۷ حمل و نقل منطقه ای که از پیستون کوچکتر استفاده می کنند ، توربوپراپ turboprop و هواپیماهای منطقه ای (تا ۹۰ صندلی) و ۲۳ حامل تمام محموله ها”

شرایط کار
از آنجا که پروازها ثابت بوده و در بسیاری از ساعت های مختلف برنامه ریزی شده اند، کارکنان حمل و نقل هوایی اغلب در ساعات نا منظمی کار می کنند. اگر آنها یک خلبان و یا مسئول پرواز باشند، ممکن است مجبور به اقامت در شب در شهرستان های توقف باشند و از خانواده و خانه خود دور بمانند. ساعت ها، می تواند بسته به پرواز طولانی باشند. کارمندانی که عوامل رزرو و بلیط هستند ممکن است یک برنامه منظم تر از نظر ساعت کاری داشته باشند. خدمه پرواز، خلبان و مسئولین پرواز، بیشتر در هواپیما کار می کنند. عوامل بلیط و کارمندان سفر در راحتی در یک ترمینال هوایی کار می کنند. با این حال، گرداننده گان ساک و چمدان ها، مکانیک هواپیما و تکنسین های خدمات اغلب در خارج از ترمینال کار می کنند و در معرض شرایط آب و هوایی، سر و صدا و قطعات روغنی هواپیما قرار می گیرند.

رشته هوانوردی

انواع مشاغل در حمل و نقل هوایی
به عنوان یک دانشجوی بین المللی که می خواهد به تحصیل در رشته هوانوردی در ایالات متحده بپردازد، شما ممکن است کنجکاو باشید که بدانید چه شغل هایی در هوانوردی در دسترس هستند. به گزارش اداره آمار نیروی کار، “۴۴ درصد از کارکنان در حمل و نقل هوایی در دفتر و مشاغل اداری و نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری و مشاغل تعمیر کار می کنند”
– عوامل گیت و بلیط
– نمایندگان فروش
بسیاری از موقعیت های اداری عوامل گیت ها و نمایندگان فروش بلیط می باشند. اغلب، این شغل ها تنها نیاز به داشتن یک دیپلم دارند. با این حال، یک مدرک دانشگاهی باعث رقابتی تر شدن کارجو می شود. برای مشاغل ارشد اجرایی، مدرک دانشگاهی ممکن است لازم باشد. مدارک تحصیلی در مهمان نوازی، تبلیغات و فروش و یا کسب و کار می تواند در این موقعیت مفید باشد.
– تکنسین های مکانیکی
– خلبان
خلبان گزینه شغلی دیگری در هوانوردی است. تبدیل شدن به یک خلبان نیازمند آموزش بسیار بیشتری نسبت به شغل های دیگر بحث شده می باشد. بسیاری از خطوط هوایی به دنبال خلبانانی با هر دو مدرک کاردانی و یا لیسانس هستند. خلبانان نیز باید گواهینامه خلبان هواپیمای تجاری را با درجه بندی دستگاه، یک گواهی پزشکی که شامل تأیید  ۲۰/۲۰ دید بینایی خلبان، یا بدون عینک و یا لنز، است و گواهینامه برای پرواز انواع هواپیمایی که کارفرمای آنها می گرداند داشته باشند.
– مسئولین پرواز
به طور فزاینده، مسئولین پرواز بیشتر و بیشتری نیاز به یک مدرک دانشگاهی دارند. مدارک می تواند در ارتباطات و مهمان نوازی مفید باشد. بسیاری نیز تحت برنامه های آموزشی پرواز خاص خطوط هوایی که آنها را استخدام کرده قرار می گیرند..

بیش از ۱۰۰ کالج  و دانشگاه ها که برنامه های هوانوردی دارند در ایالات متحده وجود دارند از جمله:

Arizona State University , CUNY Aviation Institute at York College , the University in Florida , Ohio University, Tennessee State University

نه تنها کالج ها و دانشگاه هایی برای کمک به دانشجویانی که به دنبال شغلی در هوانوردی هستند وجود دارند، بلکه دانشکده ها و مؤسساتی نیز هستند که تنها هدف آنها این است که کمک کنند دانشجویان تجربه و گواهی نامه های مورد نیاز را بدست آورند تا در این صنعت موفق شوند. برای مثال، آکادمی پرواز کالیفرنیا در سن دیگو است که برنامه هایی دارد که به طور خاص برای دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تبدیل شدن به یک خلبان، استاد پرواز، یا که علاقه مند به حرفه های دیگر در هوانوردی هستند، طراحی شده است. در مدارسی مثل این، دانشجویان تحت آموزش کامل از طرف کارکنان اختصاص داده شده قرار می گیرند، که آموزش های حرفه ای در تمام مراحل تحصیلی هوانوردی ارائه می دهند.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در هوانوردی در ایالات متحده را دارند می توانند بسیاری از کالج ها و دانشگاه هایی که برنامه های هوانوردی را ارائه می دهند، پیدا کنند. برای شغل های مختلف در هوانوردی، تحصیلات مورد نیاز مختلفی وجود دارند. خلبانان نیاز به بیشترین آموزش داشته، در حالی که عوامل گیت و یا نمایندگان فروش بلیط نیاز به حداقل آموزش دارند. ساعات و شرایط کار نیز در شغل ها متفاوت هستند.