پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » رشته پزشکی

رشته پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی در ایالات متحده

رشته پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی در ایالات متحده بسیار چالش برانگیز است، اما اگر شما عشق و شور و تلاش لازم را دارید، این رشته ارزش کار سخت را دارد. بعد از فارغ التحصیلی، شما مهارت های لازم برای کمک به کسانی که نیازمند هستند را خواهید داشت تا یک تحول واقعی در زندگی مردم ایجاد کنید. این خودش به تنهایی ارزش ساعت ها کار سخت را دارد.
دانشجویان بین المللی که عاشق کمک کردن به مردم و مواجه شدن با تجربه های جدید و چالش برانگیز هستند، می توانند مطالعه پزشکی در ایالات متحده را مد نظر داشته باشند. مسیر طولانی و سخت است، اما پاداش برای آن دسته از دانش آموزانی که می خواهند با امنیت به مطالعه طب بپردازند، کار پر درآمدی است که شما می توانید به آن افتخار کنید.

روند درخواست دادن
قبل از درخواست دادن به هر دانشکده پزشکی، دانشجویان بین المللی باید مطمئن شوند که دوره کارشناسی چهار ساله را به اتمام رسانده اند، و تمام کلاس های پیش نیاز مورد نیاز برای مدارس خاص پزشکی را گذرانده اند. پیش نیازها در دانشگاه های مختلف متفاوت هستند، اما تقریباً همیشه شامل این دوره های علمی می باشند: زیست شناسی، شیمی عمومی و شیمی آلی. بعضی از مدارس نیز ممکن است به گذراندن علوم انسانی دیگری نیاز داشته باشند مانند، زبان انگلیسی، ریاضی و کلاس های علوم. بنابراین در مقطع کارشناسی که هستید مطمئن شوید که به دانشکده های پزشکی نگاهی بیاندازید تا کلاس های خود را به طور مناسب انتخاب کنید.
شما همچنین نیاز به آزمون MCAT دارید، که برای تست پذیرش کالج پزشکی است. این آزمون توانایی شما برای تفکر انتقادی، حل مشکل، نوشتن شفاف و نیز اندازه گیری دانش شما در مورد مفاهیم مختلف علمی را تعیین می کند. نمره خوب در MCAT کلیدی برای وارد شدن به یک مدرسه پزشکی خوب است.
با فرض اینکه شما در حال حاضر مدرک کارشناسی و نمره MCAT خوب دارید، قدم بعدی شما این است که درخواست دهید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما متاسفانه، نسبت به دانشجویان بومی یک نقطه ضعف دارید. بسیاری از کالج ها با بودجه عمومی، تمام یا قسمتی از بودجه ایالتی خود را برای دانشجویانی قرار می دهند که در دانشگاه همان ایالت درس می خوانند. این عمدتاً برای این است که اطمینان حاصل شود پزشکان به اندازه کافی برای این منطقه وجود دارند، اما می تواند دانشجویان بین المللی را در یک نقطه ضعف بزرگ در فرآیند انتخاب قرار دهد. شما همیشه می توانید برای دانشگاه های خصوصی درخواست دهید، اما، البته، گران تر خواهند بود. هر دانشجو باید جوانب مثبت و منفی هر انتخاب موجود را بسنجد و برای دانشگاهی تقاضا دهد که برایش مناسب است.

چه انتظاراتی از دانشکده پزشکی باید داشت
دانشکده پزشکی معمولاً ۴ سال طول می کشد؛ سپس دوره رزیدنتی ۳ تا ۷ ساله بعد از آن است که در آن دانشجویان در زمینه های خاص خود تحت آموزش قرار می گیرند. دانشجویان بین المللی که هنوز احساس می کنند نیاز به آموزش اضافی دارند و یا تمایل به تخصص حرفه ای تر در یک زمینه دارند، می توانند کارآموزی انجام دهند که ۱ تا ۴ سال آموزش به آنها داده می شود.
آموزشی که شما دریافت خواهید کرد فشرده است و یک فعالیت تمام وقت می باشد. سال اول نیاز به حفظیات زیادی دارد، با کلاس هایی مانند آناتومی، بافت شناسی، پاتولوژی و بیوشیمی که به احتمال زیاد برای سال اول شما هستند. این کلاس ها بر اساس کلاس درس و آزمایشگاه خواهند بود که به شما دانش دانشگاهی و دست اول راجع به بدن انسان خواهند داد. به عنوان مثال، یک کلاس آناتومی به طور معمول شامل یک سخنرانی یک ساعته و سپس یک آزمایشگاه به مدت چند ساعت می باشد، که در آن شما موشکافانه جسد انسان و یا حیوانات را برای به دست آوردن تجربه دست اول از شکل و عملکرد بدن واقعی بررسی می کنید.
همچنین شما چرخش بالینی در سراسر دوره تحصیل خود خواهید داشت. این به شما اجازه می دهد چگونگی تعامل با بیماران را یاد بگیرید و ببینید که حرفه آینده شما به عنوان یک دکتر ممکن است چگونه باشد. چرخش بالینی با پیش رفتن به سمت تکمیل دوره تحصیلیتان بیشتر و بیشتر تکرار می شود.
قبل از اینکه شما بتوانید مدرک دکترای پزشکی خود در ایالات متحده را دریافت کنید باید در آزمون صدور مجوز پزشکی (USMLE) قبول شوید، که به عنوان دوره و امتحانات بورد شناخته می شود. این آزمون به سه قسمت تقسیم شده است که شما در طول آموزش خود می گذرانیدشان. بخش اول که معمولاً بعد از سال دوم از دانشکده پزشکی بوده، بخش دوم در طول سال چهارم و بخش سوم در سال اول شما در رزیدنتی می باشد. هر آزمون متفاوت است و آنها به معنای اطمینان از آن هستند که شما با استانداردهای خاص ایالات متحده در آموزش پزشکی تنظیم شده اید.

چه کسی برای این مدرک مناسب است؟
به دلیل طول دوره آموزش، هزینه و چالش کلی، تحصیل پزشکی در ایالات متحده آمریکا برای همه نیست. تنها دانشجویانی که علاقه وافر واقعی به پزشکی داشته و عاشق به چالش کشیده شدن هستند باید تصمیم بگیرند پزشکی بخوانند. همچنین می دانیم که تلفات مالی ۴ سال یا بیشتر بسیار بالا خواهد بود، به خصوص اگر شما به یک کالج خصوصی بروید. با این حال، اگر شما به دنبال چالش هستید و تصمیم به مطالعه پزشکی در ایالات متحده دارید، می توانید بهترین آموزش را برای یکی از اصیل ترین مدارک در جهان دریافت کنید.