چهارشنبه , ۴ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته کتابداری

رشته کتابداری

تحصیل در رشته کتابداری و علوم اطلاعات در ایالات متحده

رشته کتابداری

اگر شما یک دانشجوی بین المللی در ایالات متحده هستید که علاقه مندید یک کتابدار شوید، باید در رشته کتابداری و علوم اطلاعات در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا هر دو تحصیل کنید. با مطالعه کتابداری و علوم اطلاعات، شما مهارت های مورد نیاز برای کار به عنوان کتابدار و یا مشاور اطلاعات را خواهید آموخت.

مدرک لیسانس در کتابداری و علوم اطلاعات
اگر چه بیشتر کتابداران باید مدرک کارشناسی ارشد در کتابداری و علوم اطلاعات داشته باشند، برنامه مدرک کارشناسی شما را برای کار به عنوان یک کتابدار آماده می کند. اگر شما دنبال مدرک لیسانس در کتابداری و علوم اطلاعات هستید باید برخی کارها را انجام دهید تا بیشترین استفاده را از تجربه دوره کارشناسی خود داشته باشید:

 • درگیر شدن در یک فصل دانشجویی در انجمن کتابخانه های آمریکا
 • پیوستن به بتا فی مو Beta Phi Mu، جامعه افتخار علوم کتابداری
 • اگر شما قصد دارید کتابدار مدرسه شوید، باید به عنوان یک مربی، معلم یا مشاور اردوگاه داوطلب شوید
 • به عنوان داوطلب و یا کارمند حقوق دار در کتابخانه محلی خود کار کنید

دوره های آموزشی نمونه
دوره های مشترکی است که شما ممکن است به عنوان یک دانشجوی کتابداری و علوم اطلاعات در مقطع کارشناسی بگذرانید شامل، اما نه محدود به، موارد زیر می شود:

 • روش های کتابداری رسانه ها
 • منابع برای نوجوانان
 • داستان گویی
 • فهرست نویسی و رده بندی
 • توسعه مجموعه

انتخاب یک برنامه کتابداری و علوم اطلاعات
اگر شما تصمیم دارید مدرک کارشناسی در کتابداری و علوم اطلاعات بگیرید باید سوالات خاصی است از خودتان بپرسید. این سوالات عبارتند از:

 • آیا این برنامه مدرک کارشناسی ارشد که از طرف انجمن کتابخانه های آمریکا معتبر است را ارائه می دهد؟
 • آیا این برنامه مدرک کارشناسی در آموزش و پرورش (BSEd) ارائه می دهد؟
 • چه الزاماتی برای گرفتن مجوز به عنوان یک کتابدار مدرسه لازم دارم؟
 • آیا این برنامه فرصتی برای یادگیری و تجربه کردن فراهم می کند؟
 • دانش آموزانی که در حال حاضر در این برنامه ثبت نام کرده و اخیراً فارغ التحصیل شده اند چه می گویند؟

کارشناسی ارشد کتابداری و علوم اطلاعات
اکثر موقعیت های کتابداری در سطح حرفه ای نیاز به مدرک کارشناسی ارشد ALA معتبر در کتابداری و علم اطلاعات دارند. این مدرک بسته به مدرسه ای که آن را ارائه می دهد به عنوان یک MLS، MLIS، MSIS، MSLS، MA در LS، یا MS در LIS می باشد. بسیاری از دانشجویان مدرک تحصیلی کارشناسی در زمینه دیگر را قبل از دنبال کردن مدرک کارشناسی ارشد در کتابداری و علم اطلاعات انتخاب می کنند. به عنوان مثال، اگر شما علاقه مند به کار کردن به عنوان یک کتابدار هستید، ممکن است کسب مدرک لیسانس در رشته علوم  را قبل از مدرک کارشناسی ارشد در کتابداری و علوم اطلاعات مد نظر داشته باشید. مدرک کارشناسی شما نسبت به MLS شما برای شغلتان اهمیت کمتری دارد، اما به شما کمک می کند تا تمرکز بهتری روی مسیر شغلیتان داشته باشید  و پس زمینه مفیدی برای حرفه های تخصصی در آینده فراهم می کند.
اگر چه برخی از کتابخانه های کوچک تر یا روستایی توسط کارکنان غیر MLS  گردانده می شود، اگر شما می خواهید به دنبال شغلی به عنوان یک کتابدار حرفه ای بروید باید MLS خود را بگیرید. این به شما یک شانس خیلی بهتری می دهد تا امنیت و موقعیتی در یک کتابخانه داشته باشید و کارمندان MLS بهتر از کارمندان غیر MLS حقوق می گیرند.

شغل های غیر کتابداری
فقط به خاطر اینکه شما در رشته کتابداری تحصیل کرده اید بدین معنا نیست که شما باید به یک کتابدار تبدیل شوید. سایر فرصتهای شغلی شما عبارتند از:
– بایگانی
بایگانی برای پرونده دائمی و اسناد با ارزش قدیمی. این ممکن است شامل مقالات، نامه ها، خاطرات، بریده ها، اسناد و مدارک حقوقی، نقشه ها، فیلم ها، ضبط صدا و دیگر مدارک شود.
– سیستم های کامپیوتری
– تحلیلگران
تحلیلگران سیستم های کامپیوتری تکنولوژی های موجود و فرآیندهای کسب و کار را بهبود داده و سیستم های کامپیوتری جدید ایجاد می کنند.
– موزه داران
مسئولان اجرای آموزش، پژوهش و فعالیت های خدمات عمومی موزه ها، باغ وحش ها و سایر موسسات.
– معلمان
معلمان در مدارس دولتی و خصوصی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان ها کار می کنند و به دنبال آماده سازی دانش آموزان برای کالج یا جهان کار هستند.