شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته کسب و کار بین المللی

رشته کسب و کار بین المللی

تحصیل در رشته کسب و کار بین المللی در ایالات متحده

رشته کسب و کار بین المللی
جهانی سازی در قرن ۲۰ و ۲۱ چهره ی کسب و کار را برای همیشه تغییر داده است. شرکت های چند ملیتی، گروه های تجارت بین المللی و بسیاری از سازمان های کسب و کار بیشتر به دنبال افراد آموزش دیده در دنیای پویای کسب و کار بین المللی  هستند. چه اینکه شما بخواهید به طور انحصاری روی کسب و کار بین المللی تمرکز کنید و یا آن را بخشی از مطالعه کلی خود در کسب و کار قرار دهید، موسسات در ایالات متحده برای راه اندازی شغل کسب و کار بین المللی شما  آماده می باشند.

در سال ۱۹۸۸، کنگره ایالات متحده قانون تجارت و رقابت را تصویب کرد، که تا حدی از دانشگاه های آمریکا درخواست کرد یک مرکز برای آموزش کسب و کار بین المللی و تحقیقات (CIBER) راه اندازی کنند. در طول چند دهه ی گذشته، صدها کالج و دانشگاه آمریکا CIBERs و یا مراکز مرتبط را به منظور همگام شدن با روند جهانی شدن راه اندازی کردند. هدف کلی از این مراکز ترویج منافع آمریکا در بازار جهانی است. این کار از طریق ساخت نسل جدیدی از افرادی که با شیوه های کسب و کار بین المللی  آشنایی دارند و آموزش آنها در بازار جهانی انجام می شود. در حال حاضر یک ربع قرن بعد، ایالات متحده تبدیل به یک بازیکن اصلی در آموزش کسب و کار بین المللی در سطح دانشگاه و بین فارغ التحصیلان شده است. دانشجویان بین المللی که در رشته  کسب و کار بین المللی در ایالات متحده درس می خوانند برای ورود به بازار جهانی با مهارت های کسب و کار کلاسیک و کسب و کار بین المللی آماده می شوند تا در قرن ۲۱ ترقی کنند.

رشته کسب و کار بین المللی

کسب و کار بین المللی چیست؟
به طور خلاصه، کسب و کار بین المللی کسب و کاری است که با مشتریان در بیش از یک کشور درگیر می باشد علاوه بر این مطالعه کسب و کار بین المللی در واقع به مطالعه روابط پیچیده ای که از این درگیری ها حاصل می شود، می پردازد. کسب و کار در قرن ۲۱ از مرزهای سنتی فراتر رفته و در این عصر جهانی شدن، کسب و کار در فرهنگ های مختلف متفاوت است. مدرک در کسب و کار بین المللی دانش آموزان را برای سبک های متنوعی از پیاده سازی استراتژی کسب و کار از طریق مدیریت پویا و سازماندهی آماده می کند.

چگونه کسب و کار بین المللی آموزش داده می شود؟
کسب و کار بین المللی بسته به نوع نهاد به طور متفاوتی آموزش داده می شود، اما دانشجویان بین المللی که مایل به مطالعه کسب و کار بین المللی در ایالات متحده هستند با یک روش اصلی آشنا می شوند. برای کسب گواهی یا مدرک در کسب و کار بین المللی، بسیاری از دانش آموزان در کلاس های درس سنتی و فراتر از آن آموزش دیده و تجربه کسب می کنند. تکلیف درسی تنها می تواند در مورد جهان پویای کسب و کار بین المللی به دانش آموزان آموزش دهد. بنابراین، اغلب برنامه های کسب و کار بین المللی مستلزم کارآموزی در شرکت های چند ملیتی و یا دیگر گروه های فعال کسب و کار بین المللی می باشند. علاوه بر کارآموزی، برخی از برنامه ها نیز تحصیل هیجان انگیز در خارج از کشور و یا فرصت های ارزی ارائه می دهند که دانش آموزان تشویق شوند بخشی از آموزش خود را در یک محیط غیر آمریکایی بدست آورند.
برنامه های کسب و کار بین المللی تمایل دارند که با تمرکز بر سه حوزه اصلی جهانی شدن، روابط بین الملل و بازار جهانی میان رشته ای باشند. بنابراین، عناصر جامعه شناسی، تاریخ، علوم سیاسی، مطالعات فرهنگی و اقتصادی در این برنامه ها نقش برجسته ای بازی می کنند. اگر شما چیزی در مورد اینکه جهان چگونه کار می کند نمی دانید، نمی توانید در سراسر جهان کسب و کار داشته باشید. آموزش در این جنبه های اجتماعی و فرهنگی از کسب و کار بین المللی کمک می کند تا دانشجویان بین المللی در انواع زمینه های جهانی شدن رشد کنند.
قطعه نهایی برای آموزش کسب و کار بین المللی  ارتباطات شبکه ای است. تمامی تجار و دانشجویان کسب و کار با شبکه آشنا هستند، اما کسب و کار بین المللی به شبکه دقت بیشتری دارد. محور شبکه های بین المللی مطالعه زبان است. کسب و کار در قرن ۲۱ به شدت به مترجمان تکیه دارد و یا درگیر موانع زبان های سنتی می باشد. بنابراین دانش آموزانی که به مطالعه کسب و کار بین المللی در ایالات متحده می پردازند اغلب باید مطالعه دقیقی از زبان های مربوط به منطقه کاری مورد نظر خود داشته باشند.

نوع برنامه ها در کسب و کار بین المللی
دریافت یک گواهی یا مدرک در کسب و کار بین المللی می تواند از طریق مختلف حاصل شود. نهادهای مختلف ایالات متحده به تعامل خود با کسب و کار بین المللی به طور متفاوت رسیدگی می کنند، بنابراین نوع برنامه ای که برای شما مفید خواهد بود اهمیت دارد.
بعضی از مدارس یک برنامه کسب و کار بین المللی عظیمی دارند که در آن دانشجویان بین المللی از آغاز تا پایان در کسب و کار بین المللی غوطه ور هستند. مدرسه کسب و کار MooreDarla در دانشگاه کارولینای جنوبی یکی از این برنامه ها است. به عنوان اولین برنامه کسب و کار بین المللی در مقطع کارشناسی توسط  ایالات متحده و گزارش جهانی رتبه بندی شده است، برنامه USC روی شرکت های چند ملیتی مدرن در زمینه های فرهنگی اجتماعی متمرکز است. علاوه بر مطالعه کلی کسب و کار بین المللی، این برنامه اجازه می دهد تا تمرکز روی  چین از طریق همکاری با دانشگاه چینی هنگ کنگ و روی خاور میانه / آفریقای شمالی از طریق همکاری با دانشگاه آمریکایی در قاهره، مصر افزایش یابد.
برای دانشجویان بین المللی که می خواهند به طور کامل در یک برنامه بزرگ کسب و کار بین المللی شیرجه بزنند، گزینه های زیاد دیگری وجود دارند. مرکز مدرسه کسب و کار Mays برای مطالعات کسب و کار بین المللی در دانشگاه A & M تگزاس برنامه هایی برای گواهی ارائه می دهد که با یک تخصص بین المللی باعث افزایش استاندارد مدرک کسب و کار بین المللی می شود. دانشکده کسب و کار Wharton در دانشگاه پنسیلوانیا گرایش دیگری را در تجزیه و تحلیل جهانی ارائه می دهد و حتی کالج های هنرهای آزاد مانند دانشگاه کنکورد، با وجود اینکه برنامه کسب و کار بین المللی ندارند، دروسی در زمینه کسب و کار بین المللی را ارائه می دهند تا دانش آموزان کمی با این دنیا آشنا شوند.
این که آیا شما فقط می خواهید در چند دوره کسب و کار بین المللی شرکت کنید، یا یک گواهی کسب کنید یا مدرک کاملی در کسب و کار بین المللی بگیرید، زمانی که شما کسب و کار بین المللی در ایالات متحده می خوانید مؤسساتی هستند که خواسته های شما را برآورده می کنند.