شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته کسب و کار

رشته کسب و کار

تحصیل در رشته کسب و کار در ایالات متحده

content-img-top-2

چهره آموزش عالی در ایالات متحده در حال تغییر است. اگر چه این کشور به مدت طولانی به دلیل تنوعی که دارد شناخته شده است، این روزها دانشجویان بیشتر و بیشتری که در کالج ها و دانشگاههای آمریکا مشغول به تحصیل هستند شهروندان آمریکایی نیستند، حداقل هنوز نیستند.
برای این دانشجویان بین المللی، ایالات متحده سرزمین فرصت (آموزشی) است و هر سال دانش آموزان بیشتر و بیشتری از مزایای منحصر به فردی که این کشور ارائه می دهد، استفاده می کنند. در واقع بیش از ۶۰۰۰۰۰ دانشجو بین المللی در ایالات متحده در سال ۲۰۱۰ تحصیل کردند، افزایش ۳ ٪ نسبت به سال تحصیلی گذشته و تعدادی که نشان دهنده ۴ ٪ از تمام کسانی است که در برنامه های آموزش عالی کشور ثبت نام کرده اند.
با این حال، در صورتی که واقعیت روشن است، این سوال باقی می ماند: چرا بسیاری از دانش آموزان برای پیشبرد آموزش های خود به ایالات متحده سفر می کنند؟ پاسخ، تعالی است. نزدیک به ۵,۰۰۰ دانشگاه در میان ۵۰ ایالت آمریکا تقسیم شده است. دانش آموزان می توانند آموزش خوب در زمینه مورد نظر خود را تضمین کنند. علاوه بر این، آمریکا خانه ی برخی از بهترین موسسات آموزش عالی در جهان است. خانه ی  یک چهارم از ۲۰۰ دانشگاه برتر در جهان بوده و دانش آموزانی که در ایالات متحده تحصیل کرده اند شانس تحصیل با برخی از بزرگترین ذهن ها در علم، فن آوری و کسب و کار را داشته اند.
این کسب و کار است که در واقع بیشترین تعداد دانشجویان را جذب می کند. بر اساس آخرین آمار از موسسه آموزش بین المللی، در سال ۲۰۱۲ حدود ۲۲ ٪ از دانشجویان بین المللی در آمریکا مشغول به تحصیل مدیریت کسب و کار و یا مدیریت بودند.

رشته کسب و کار

چرا تحصیل در رشته کسب و کار در ایالات متحده؟
دلایل این امر واضح است. شواهد نشان می دهد که دانش آموزان به کالج های کسب و کار دانشگاه های بزرگ آمریکا سرازیر می شوند، زیرا آنان قدرت این برنامه ها به عنوان بهترین آماده سازی برای یک کار خوب در ایالات متحده و در کشور خودشان را می دانند. کشور هر فرد محرک دیگری برای این نتایج است. تعداد بالای دانشجویان از چین و هند، دو کشور مبدا برتر و دو عدد از سریعترین اقتصادهای در حال توسعه جهان، تا حد زیادی نتایج کلی را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجا که اقتصاد به سرعت در حال رشد است، فرصت های شغلی زیادی برای دانش آموزان آموزش دیده در ایالات متحده فراهم می کند. یک دانش آموز از هند و چین برای تحصیل در کالج کسب و کار مستعد است زیرا بازگشت فوری سرمایه گذاری خود را خواهد دید.
البته، این سوال که “چرا کسب و کار بخوانیم” برای بسیاری از دانشجویان، تنها بخشی از داستان است. دانشگاه های آمریکا، مانند شرکت های آمریکایی، سایه ای طولانی در صحنه کسب و کار بین المللی دارند که فراتر از کتاب درسی است. انگلیسی به اصطلاحات تجارت بین المللی تبدیل شده است. در نتیجه، آموزش کسب و کار به زبان انگلیسی آماده سازی خوبی برای اقتصاد جهانی که به طور فزاینده ای در آینده رقابتی می شود می باشد. حتی دانش آموزانی که به صورت بومی انگلیسی صحبت می کنند به مدارس آمریکا جذب می شوند تا برای همراه شدن با این رقابت تلاش کنند. در کل، یک کاندید که از قواعد رایج زبان انگلیسی آمریکایی استفاده می کند، زمانی که برای انجام کسب و کار با ایالات متحده درخواست می دهد متمایز می باشد. حتی ممکن است این فرصت را داشته باشی با شبکه کسب و کار حرفه ای در تماس بوده و یا در زمان تحصیل نیز در شرکت های بزرگ کارآموز باشد.

در پایان، این میل به  مزیت رقابتی بودن است که به قلب این ماجرا وارد می شود. با توجه به تمایل فرد برای رسیدن به موفقیت، محبوبیت دانشکده های کسب و کار در میان دانشجویان بین المللی  با این واقعیت که مدارس دانشجویان بین المللی بیشتری را برای برنامه های کسب و کار برتر جذب می کنند، تقویت می شود. در سال ۲۰۱۰، اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی نام ۲۴ عدد از ۲۵ تا از محبوب ترین مدارس برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده را نیز در رتبه بندی خود از ۱۰۰ تا از بهترین مدارس کسب و کار ذکر کرد. با این آمار یک چیز روشن است: این روند زود گذر نیست.

جوابی بنویسید