شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷
خانه » رشته TESOL

رشته TESOL

تحصیل در رشته TESOL در ایالات متحده

رشته TESOL

اگر شما یک دانشجوی بین المللی در ایالات متحده هستید، ممکن است بدانید که چقدر دشوار می باشد که در حالی که در یک کشور عمدتاً  انگلیسی زبان  باشید نتوانید انگلیسی صحبت کنید.  حتی اگر انگلیسی زبان اول شما باشد، ممکن است بهتر بدانید که غیر انگلیسی زبانان نسبت به اغلب آمریکایی ها با چه مشکلاتی رو به رو می شوند. با توجه به این، شما ممکن است تحصیل در رشته  آموزش زبان انگلیسی به کسانی که زبان های دیگر صحبت می کنند را در نظر داشته باشید.(TESOL)
چرا در رشته آموزش زبان انگلیسی به متکلمان زبان های دیگر تحصیل کنید؟
انگلیسی دومین زبانی است که به طور گسترده در جهان با آن صحبت می شود و به طور فزاینده ای با موفقیت دانشگاهی، حرفه ای، و اجتماعی در ارتباط است. به همین دلیل، مردم بیشتری تمایل به یادگیری زبان انگلیسی دارند و نیاز رو به رشد برای افرادی که مایل / قادر به آموزش آنها هستند، وجود دارد.

برنامه آموزش زبان انگلیسی به متکلمان زبان های دیگر
بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها به فارغ التحصیل برنامه های مقطع کارشناسی در آموزش زبان انگلیسی به متکلمین زبان های دیگر را ارائه می دهند. این برنامه ها شما را برای آموزش زبان، نوشتن، و خواندن به زبان انگلیسی به مردمی که زبان اول آنها انگلیسی نیست آماده می کنند.  اگر شما  آموزش زبان انگلیسی را به متکلمین زبان های دیگر انتخاب کنید، این فرصت را خواهید داشت که در مدارس زمانی را صرف کنید و به مشاهده و آموزش بپردازید. شما ممکن است داوطلبانه به عنوان یک مربی، معلم یا مشاور اردوگاه برای زبان آموزان زبان انگلیسی در نظر گرفته شوید. این کار برای شما تجربه واقعی را فراهم می کند، که در کمک به شما برای پیدا کردن یک شغل پس از فارغ التحصیلی با ارزش خواهد بود. شما همچنین ممکن است تحصیل در زبان های غیر از انگلیسی را در نظر بگیرید، هرچند لازم نیست خیلی در آن زبان روان شوید.
دوره های آموزشی نمونه
بعضی از کلاس هایی که شما می توانید در هنگام تحصیل برای تدریس زبان انگلیسی به زبان های دیگر انتظارشان را داشته باشید شامل، اما نه محدود به، موارد زیر می شود:

 • زبان شناسی کاربردی با تأکید بر تجربه زبان دوم
  • آموزش ویژه دو زبانه
  • ارتباطات بین فرهنگی
  • مسائل در مدرسه برای زبان آموزان دو زبانه
  • روش های تدریس ESL
  • واج شناسی و ساختار زبان انگلیسی آمریکایی
  • آموزش انگلیسی محافظت شده
  • ساختار زبان انگلیسی
  انتخاب برنامه TESOL
  در هنگام انتخاب یک برنامه برای تحصیل در رشته TESOL، چند سوال باید در مورد هر برنامه از خودتان بپرسید.  این سوالات عبارتند از:
 • آیا این برنامه توسط شورای ملی برای اعتبار بخشی به آموزش و پرورش معلم معتبر شناخته شده است؟
  • آیا این برنامه توسط آموزش و پرورش ایالت تأیید شده است؟
  • آیا این برنامه بیشتر روی کار عملی تمرکز دارد یا تئوری؟ اگر شما امید دارید که مستقیماً وارد آموزش شوید، شما احتمالاً به دنبال یک برنامه عمل گرا تر هستید.
  • دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر برنامه در مورد تجربیات خود چه می گویند؟
  • چند درصد از فارغ التحصیلان پس از فارغ التحصیلی مشاغل TESOL بدست می آورند؟
  • آیا برنامه به من کمک خواهد کرد که بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کنم؟
  مهم است اعتباراتی که شما هنگام آموزش زبان انگلیسی نیاز دارید را در نظر بگیرید. اینکه شغلتان بومی و یا خارج از کشور باشد، این شرایط می تواند به طور چشمگیری متفاوت شوند. برای برخی از برنامه ها باید MA در TESOL داشته باشید در حالی که در برنامه های دیگر فقط گواهی می خوانید. مدارس زیادی این را مد نظر داشته و هر دو را ارائه می دهند. NEW School، برای مثال، هم گواهی و هم مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می دهند و شما نیاز به شرایط دیگری ندارید.

فرصت های شغلی
دانش آموزانی که در رشته TESOL تحصیل می کنند گزینه های شغلی موجود برای آنها زیاد است. این گزینه ها عبارتند از:
– مربی بزرگسالان
مربیان بزرگسالان زبان انگلیسی را در مکان هایی مانند کالج ها، مدارس بزرگسال، برنامه های توسعه دانشگاه و زندان به بزرگسالان آموزش می دهند.
– معلم ابتدایی، میانه و دبیرستان
معلمان ابتدایی، متوسط و دبیرستان به دانش آموزان در مدارس دولتی و خصوصی زبان انگلیسی تدریس می کنند.
– مترجم
مترجمان نوشته ها اعم از شعر تا کتابچه های راهنمای فنی  یک زبان نوشته شده را خوانده و آنها را به زبان دیگر کپی می کنند.
– مترجم
مترجمین، ارتباطات بین افراد و یا گروه ها را به صورت شفاهی از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می کنند. مترجمین ممکن است در هر نقطه ای، از جمله دادگاه ها کار می کنند.
– آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور
برخی از دانش آموزان که به مطالعه آموزش زبان انگلیسی به متکلمین زبان های دیگر می پردازند ممکن است رفتن به خارج از کشور و آموزش زبان انگلیسی در کشورهای خارجی و یا در مورد دانش آموزان بین المللی یا در کشورهای خود را انتخاب کنند.