دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت آرکانزاس
ایالت آرکانزاس

ایالت آرکانزاس

مختصری از ایالت آرکانزاس

مرکز »» لیتل راک
بزرگترین شهر »» لیتل راک
جمعیت »» ۲,۹۶۶,۳۶۹
منطقه زمانی »»  استاندارد مرکزی

ایالت آرکانزاس به عنوان ایالت طبیعی “Natural State ” شناخته می شود و با نام مستعار خود زندگی می کند.

رودخانه می سی سی پی از این ایالت عبور می کند و این ایالت یکی از ده ایالتی است که این رودخانه مانند مار از آنها عبور می کند. از بین ۵۳۱۸۷ مایل مربع از زمین های آرکانزاس، بیش از ۶۰۰۰۰۰ هکتار دریاچه با ۹۷۴۰ مایل رودخانه می باشد.

دو رشته کوه ایالت آرکانزاس، کوه های Ouachita و Ozark است. یکی از کالج های مشرف به کوه Ozarks، دانشگاه آرکانزاس University of Arkansas در فایت ویل (Fayettville) می باشد. دانشگاه آرکانزاس، در سال ۱۸۷۱ در محل مزرعه تپه ای که در حال حاضر با نام مستعار “تپه” شناخته می شود ساخته شد.

Buffalo_Arkansas

(آرکانزاس) Sunrise over Bee Bluff in along the Buffalo River in Arkansas

چهار شرکت از ۵۰۰ شرکت ثروتمند دیگر نیز در آرکانزاس هستند از جمله Tyson Foods، Murphy Oil، Dillard’s.

به دلیل چشم انداز متنوع ایالت آرکانزاس، گردشگری یک صنعت بزرگ در آرکانزاس است. “هر ساله میزان سفر و هزینه های گردشگری در آرکانزاس به بیش از ۳٫۹ میلیارد دلار می رسد که بیش از ۳۰۰ میلیون دلار مالیات ایالتی و محلی است. سالانه بازدید بیش از ۱۹٫۹ میلیون مسافر باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای برخی از جمعیت ۵۷،۶۰۰ نفری از اهالی آنجا می شود.” با توجه به arkansas.com.

آرکانزاس شش پارک ملی دارد. چشمه های آب گرم، ۱۳ دریاچه بزرگ و ۲٫۶ میلیون هکتار از جنگل های ملی در داخل مرزهای آرکانزاس وجود دارد که به دانشجویان بین المللی امکان فعالیت در فضای باز را می دهد.

بیشتر ایالت روستایی است زیرا در گذشته کشاورزی صنعت عمده در آرکانزاس بوده است. مراکز جمعیت در Little Rock-North، Conway Ft.Smith، Pine Bluff و Jonesboro است. شهرهای Fayetteville، Springdale، Rogers و Bentonville یک مجموعه ی ناگسستنی از توسعه در شمال غرب ایالت را تشکیل می دهند. آرکانزاس بخشی از جنوب در نظر گرفته می شود. تأثیر جنوب را می توان در معماری برخی از ساختمان های تاریخی آن از جمله کاخ امور خارجه قدیمی در Little Rock دید که در دوره قبل از جنگ ساخته شده بود. ساخت و ساز در سال ۱۸۳۳ آغاز شده و در حدود ۱۰ سال بعد با هزینه ۱۲۵،۰۰۰ دلار به پایان رسید. مجلس دولت قدیمی اکنون یک موزه است و محل برگزاری جشن شب انتخابات بیل کلینتون در ۱۹۹۲ و ۱۹۹۶ بود.