دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت آریزونا
ایالت آریزونا

ایالت آریزونا

مختصری از ایالت آریزونا

مرکز »» فونیکس
بزرگترین شهر »» فونیکس
جمعیت »» ۶,۵۵۳,۲۵۵
منطقه زمانی »» کوهستان ( اکثر ایالت ها)

ایالت آریزونا از چهار گوشه اش با نیومکزیکو (New Mexico)، یوتا (Utah)، آریزونا (Arizona ) و یک منطقه کوچک از کلرادو (Colorado) هم مرز است، و نیز با ایالت های سونورا (Sonora) و باخا کالیفرنیا (Baja California) در مکزیک مرز بین المللی دارد. با داشتن رتبه ی ۶ام بزرگترین ایالت در ایالات متحده آمریکا، آریزونا نیز ۱۶ امین ایالت پرجمعیت آمریکا، با بیش از ۶ میلیون نفر جمعیت، می باشد. یکی از بزرگترین اقتصادها در ایالات متحده و در جهان را دارد و مس به طور گسترده ای در این ایالت استخراج شده و دو سوم از تولید ملی کشور بحساب می آید. در زمانی در گذشته، اقتصاد آریزونا بر روی “پنج C”، که متشکل از مس، پنبه، گاو، مرکبات و آب و هوا می شد تکیه داشت و ایالت به عنوان بزرگترین تولید کننده پنبه در کشور محسوب می شد. امروزه تجارت، حمل و نقل و آب و برق اکثریت نیروی کار برای ساکنان آریزونا را تشکیل می دهند. دانشجویان بین المللی می توانند به مطالعه و کارآموزی در زمینه های تولید، تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری، تجهیزات حمل و نقل، مانند هلیکوپتر و وسایل نقلیه فضایی، و دیگر محصولات، از جمله محصولات فلزی ساخته شده، محصولات غذایی و ماشین آلات بپردازند.

Arizona

webhead Gainey Village Shops Entry (Arizona-).jpg

علاوه بر این، به عنوان یک شهر مبتنی بر گردشگری، جامعه، کسب و کار و خدمات شخصی، از جمله مراقبت های بهداشتی خصوصی، هتل ها و استراحتگاه ها، شرکت های حقوقی و مغازه های تعمیر و نگهداری، درآمد بیشتری نسبت به هر بخش خدماتی دیگر تولید می کنند، و هتل ها و استراحت گاه های آریزونا فصل زمستان از گردشگری درآمد زیادی بدست می آورند. با توجه به داده های سال ۲۰۱۰ اداره آمار ایالات متحده، این زمینه ها اکثریت نیروی کار دوم و سوم در آریزونا را تشکیل می دهند.

با آب و هوایی عمدتاً خشک، دانشجویان بین المللی می توانند نوسانات زیاد درجه حرارت بین روز و شب را در مناطق کمتر توسعه یافته از منطقه کویری آریزونا تجربه کنند؛ درجه حرارت های منطقه شهری منجر به پایین آمدن نرخ بالاتر درجه حرارت شب در اثر گرم شدن های محلی می شود. بسیاری از دانشگاه های دولتی در آریزونا در شهرها وجود دارند، به جز دانشگاه آریزونا ی شمالی (Northern Arizona University)، که پردیس اصلی دانشگاه در Flagstaff توسط بزرگترین جنگل کاج در قاره آمریکای شمالی و در کوهپایه ی رشته کوه های سان فرانسیسکو (San Francisco)، بالاترین رشته کوه در ایالت، احاطه شده است.