دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت آلاباما
ایالت آلاباما

ایالت آلاباما

مختصری از ایالت آلاباما

مرکز »» مونتگمری
بزرگترین شهر »» بیرمنگام
جمعیت »» ۴,۸۰۲,۷۴۰
منطقه زمانی »» مرکزی

ایالت آلاباما بین جورجیا Georgia (شرق آن)، فلوریدا Florida (جنوب آن) ، می سی سی پی Mississippi (غرب آن) و تنسی Tennessee (شمال آن) قرار دارد. آلاباما نیز از طیف وسیعی از زمین های جغرافیایی برخوردار است (از جمله کوه های با شکوه Appalachians در شمال، دشت های در سطح دریا ، چندین رودخانه (یکی از بزرگترین سیستم های راه آبی داخلی در کشور) ، و خط ساحلی در امتداد خلیج مکزیک).

نیازی به گفتن نیست که جاذبه ها و فعالیت های زیادی در آلاباما وجود دارد که توریست ها در آلاباما می توانند برای افزایش تجربه ی سفر خود در خارج از کشور از آنها لذت ببرند. شما در آلاباما می توانید در جشنواره های هنری و موسیقی، از ورزش ها ( از جمله مسابقات رانندگی ، گلف ، صخره نوردی ، دوچرخه سواری ، پیاده روی،هاکی ، شکار، ماهیگیری، و ورزش های مختلف آبی) لذت ببرید، و یا از جاذبه های ایالت های دیگر دیدن کنید (از جمله باغ ها، سواحل، پارک ها، باغ وحش ها، آکواریوم ، پارک های تفریحی و تاریخی).

Alabama_

بزرگترین شهرستانهای آلاباما از نظر جمعیتی (و به ترتیب نزولی) شامل بیرمنگام Birmingham، هانتسویل Huntsville، موبایل Mobile، مونتگومری Montgomery (مرکز ایالت) و توسکالوسا Tuscaloosa است. بیش از ۵۰ کالج و دانشگاه در سراسر ایالت آلاباما وجود دارد  که در حال حاضر، بسیاری از دانشجویان بین المللی در آلاباما از کشورهای هند، چین، و ژاپن هستند.