دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت آیداهو
ایالت آیداهو

ایالت آیداهو

مختصری از ایالت آیداهو

مرکز »» بویز
بزرگترین شهر »» بویز
جمعیت »» ۱,۲۹۳,۹۵۳
منطقه زمانی »» کوهستان

گردشگران به مرور زمان متوجه می شوند که منطقه شمال غربی آمریکا پرماجرا، امن، و نیز محل مناسبی برای یک تجربه خوب سفر می باشد. فقط ۱,۲۹۳,۹۵۳ نفر در ۸۲۷۴۷ مایل مربع از جنگل های بکر و جریان رودخانه ها زندگی می کنند. آیداهو زمینی زیبا است. گردشگران می توانند در ۱۳ جنگل ملی در آیداهو ماجراجویی کنند که سه تا از آنها توسط ایالت آیداهو کنترل می شود. مسیرهای پیاده روی در همه جا هستند و ماجراجویی با پای پیاده را آسان می کنند.

کمپینگ یکی دیگر از فعالیت های محبوب برای گردشگران است. مسافران می توانند از چادر سنتی، کابین و یا “یورت” استفاده کنند. “یورت” یک چادر گنبدی دایره ای، به سبک مغولیبا قطر ۲۰ متر و کف تخته سه لا، دیواره مشبک با چوب جنگلی و یک نورگیر پلکسی گلاس روشن است. این پناهگاه عایق بندی شده طوری طراحی شده که در برابر بادهای تند، برف سنگین و گرمای تابستان پارک ها و تفریحگاه های آیداهو ​​مقاوم باشد.
با اینکه آیداهو بین خشکی محصور شده است با این وجود آیداهو بیش از ۳۰۰۰ مایل آب داخلی دارد که برای قایق سواری مناسب است. فصل قایق سواری از ماه آوریل تا نوامبر است. ورزش های دیگر رودخانه ای، از جمله قایقرانی های مختلف، و ماهیگیری نیز وجود دارند.

idaho_

در این آب ها، زیستگاه های طبیعی وجود دارند. آیداهو رتبه شماره یک در تولید ماهی قزل آلا را دارد. ماهی قزل آلای خونی ماهی این معروف این ایالت است. بیش از ۹۳۰۰۰ مایل از رودخانه ها و نهرها به صورت مارپیچ در طول ایالت گسترده شده اند که ۴۲۰۰۰۰ ماهیگیر تفننی سالانه در آنها ماهیگیری می کنند.
در زمینه کشاورزی، آیداهو به خاطر سیب زمینی اش معروف بوده و تولید کننده برتر ملی می باشد. کشاورزی یکی از صنایع برتر آیداهو بوده و ایالت حتی سازمانی به نام کمیسیون سیب زمینی آیداهو دارد. به جز سیب زمینی، آیداهو تولید کننده عدس و نخود زمستانی اتریشی نیز می باشد.
سایر صنایع بزرگ در آیداهو شامل تولید، بهداشت و درمان، گردشگری، صنایع غذایی و چوب است. معدن نیز هفتمین صنعت عمده در آیداهو است. در واقع، آیداهو به عنوان “سنگ کشور” شناخته می شود زیرا این ایالت کوه هایی با رگه های طلا، نقره، مس و سایر مواد معدنی دارد.

miss-idaho-promo