دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت آیووا
ایالت آیووا

ایالت آیووا

مختصری از ایالت آیووا

مرکز »» دی موین
بزرگترین شهر »» دی موین
جمعیت »» ۲,۹۲۶,۳۲۴
منطقه زمانی »» مرکزی

در رتبه بندی سالانه جرم و جنایت ایالت ها (CQ Press)، این ایالت در فهرست امن ترین ایالت آمریکا برای زندگی در مقام دهم قرار دارد. گردشگران می توانند بسیاری از مناظر روستایی ایالت آیووا را کشف کنند.
دریاچه های بزرگ آیووا دریاچه یخچال های طبیعی بوده که در منطقه Okoboji قرار دارند و از مرز مینه سوتا Minnesota گسترده شده اند و حدود ۱۵۰۰۰ هکتار را پوشش می دهند. بزرگترین دریاچه طبیعی آیووا ، دریاچه Spirit و پنج دریاچه به هم پیوسته بخشی از دریاچه های بزرگ ایالت آیووا هستند. قایقرانی و حمام کردن فعالیت های عادی در این دریاچه ها می باشند. گردشگران نیز ممکن است بخواهند پل پوشیده شده مدیسون کانتی که در کتاب و فیلم تبدیل به افسانه شده را ببینند.

Scenes Of Iowa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Iowa State University

در سال ۲۰۱۲، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۱۶۵٬۵۹۷ میلیارد دلار داشت، که قابل مقایسه با تولید ناخالص داخلی کشور زلاندنو (۱۶۷٬۳۴۷ میلیارد دلار) بود.

از افراد مشهور این سرزمین می توان از پگی ویتسون، هربرت هوور، جرج گالوپ (ابداع کننده سازمان نظرسنجی گالوپ)، جانی کارسون (گوینده تلویزیونی)، جیمز ون آلن (فیزیکدانی که حلقه و یا کمربند ون آلن به افتخار وی نام گذاری گردیده)، جان وین، دنیل دیوید پالمر (مبتدع علم کایروپرکتیک)، گلن میلر، بیکس بایدربک و اشتون کوچر نام برد.