دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت اوهایو
ایالت اوهایو

ایالت اوهایو

مختصری از ایالت اوهایو

مرکز »» کلمبوس
بزرگترین شهر »» کلمبوس
جمعیت »» ۱۱,۳۵۳,۱۴۰
منطقه زمانی »» شرق

هزینه زندگی در اوهایو کمتر از میانگین ملی است. ایالت اوهایو، در بیشتر قسمت ها (مسلماً آب و هوای مناسب و معقولی دارد)، آب و هوای مرطوب قاره ای دارد. تجارب نشان داده که اوهایو در حد متوسط ​​ماه های تابستان گرم و مرطوبی دارد و زمستان به طور معمول سرد است. گفته می شود، این در حالی است که ایالت از سرمای شدید به شکل طوفان برفی ناشی از اثر دریاچه ها، گردباد و گاهی اوقات زلزله و پس لرزه در امان نیست. در اوهایو، به ویژه کسانی که این پدیده های سخت را برای بار اول تجربه می کنند و نا آشنا هستند، باید بیاموزند که در این شرایط چه واکنشی داشته باشند، و همچنین روش های ایمنی و پروتکل تشریح شده برای چنین شرایطی را یاد بگیرند.

Northeast Ohio-Cleveland

Northeast Ohio-Cleveland

Ohio_Night

پیشینه نام اوهایو به واژه‌ای در زبان سرخ‌ پوستان ایروکی بازمی‌گردد که به معنی «نهر بزرگ» است. اوهایو در اصل جزئی از «منطقه شمال غرب» بود و بعداً به عنوان هفدهمین ایالت در تاریخ ۱ مارس ۱۸۰۳ به ایالات متحده پیوست. رودخانه اوهایو مرز میان ایالت اوهایو و ایالت‌های ویرجینیای غربی و کنتاکی را تشکیل می‌دهد.

در سال ۱۸۳۵ میان اوهایو و میشیگان بر سر مالکیت ناحیه کوچکی معروف به باریکه تولیدو، کشمکش روی داد.

لقب این ایالت «ایالت شاه‌ بلوط» (The Buckeye State) است که به نام درخت شاه‌ بلوط اوهایو (Aesculus glabra) که در این ایالت بطور بومی می‌روید، اشاره دارد.

برادران رایت نیز اهل ایالت بودند؛ به همین جهت لقب دیگر این ایالت را نیز «خاستگاه هوانوردی» گفته‌اند.

نیروی دریایی آمریکا به افتخار این ایالت چندین ناو دریایی با نام‌های «یواس‌اس اهایو» را به آب انداخته‌ است. همچنین پارک ملی دره کویاهوگا نیز در این ایالت قرار دارد.