دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
ایالت تنسی

ایالت تنسی

مختصری از ایالت تنسی

مرکز »» نشویل
بزرگترین شهر »» ممفیس
جمعیت »» ۵,۶۸۹,۲۸۳
منطقه زمانی »»  مرکزی

با توجه به اداره آمار آمریکا در سال ۲۰۱۰ ، ایالت تنسی واقع در جنوب شرقی خانه ی  بیش از ۶ میلیون نفر است. از آن جمعیت، ۷۷٫۶ درصد جمعیت سفید، ۱۶٫۷ درصد آمریکایی آفریقایی تبار و ۶٫۱ درصد از دیگر ملیت های چند فرهنگی می باشند. علاوه بر این، بین سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹، تنسی نیز خانه ی  حدود ۴٫۱ درصد از مردم خارجی بود. با هجوم  ساکنان جدید از داخل و از سطح بین المللی، تنسی امروزه برای هزینه کم زندگی و صنایع در حال رشد سریعش معروف شده است.

برخی از صنایع عمده در تنسی شامل ساخت وساز، مراقبت های بهداشتی و اتومبیل (خودرو) است. امروزه، بسیاری از این شرکت ها عمدتا در شهرستانهایی مانند نشویل، ناکسویل، چاتانوگا و ممفیس واقع شده اند. لیست شرکت هایی که مقر آنها در ایالت تنسی است، شامل ایستمن کمیکال، فدرال اکسپرس، بهداشت و درمان Columia / HCA ، بیکر Doneison، Autozone، اتوماسیون دقیق شرکت، دسترسی به حمل و نقل آمریکا، BlueCross BlueShield، و داروسازی کامبرلند می شود.

nashville_tennessee

Nashville – نشویل

گردشگران به دلیل آب و هوای معتدل تنسی علاقه مند به سفر به اینجا هستند. درجه حرارت می تواند در اطراف نشویل، تنسی از ۸۰ درجه در تابستان به ۴۰ درجه در ماه های زمستان برسد.

فرصت های زیادی برای کشف قلب تنسی وجود دارد از جمله شهرستانهای بزرگی مانند نشویل، ممفیس و چاتانوگا. الویس را در موزه الویس می توان دید و یا از دوره دیگری در غار کریستال شاین در ممفیس می توان بازدید کرد. اینجا به خاطر جشنواره هایش مشهور است. همچنین گردشگران بین المللی همیشه می توانند جشنواره موسیقی و غذا از همه نوعی در طول سال پیدا کنند. اگر گردشگران برای بازدید از نشویل، خانه موسیقی کانتری، برنامه ریزی کرده اند می توانند سالن موسیقی کانتری مشهور کشور، جوایز موسیقی جشنواره موسیقی، جشنواره فیلم نشویل و گراند اوله Opry را چک کنند. ممفیس هر سال میزبان جشنواره هفته الویس است.

Nature Fall Creek Falls State Park Pikeville_Tennessee

Nature Fall Creek Falls State Park Pikeville Tennessee