دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت داکوتای جنوبی
ایالت داکوتای جنوبی

ایالت داکوتای جنوبی

مختصری از ایالت داکوتای جنوبی

مرکز »» پییر
بزرگترین شهر »» سو فالز
جمعیت »» ۷۵۴,۸۴۴

south-dakota

ایالت داکوتای جنوبی خود را ایالت “چهره های بزرگ، مکان های فوق العاده” می خواند و پی بردن به دلیل آن با وجود چهره چهار رئیس جمهوری که در سنگ خارا تراشیده شده و طبیعت دست نخورده به شکلی که در مناطق بد بوم دیده می شود آسان است.

داکوتای جنوبی که در دشت بزرگ آمریکا واقع شده، در شمال با داکوتای شمالی، در شرق با مینه سوتا، در جنوب شرقی با آیووا، در جنوب با نبراسکا، در غرب با وایومینگ و در شمال غربی با مونتانا هم مرز است.

خدمات، کشاورزی، صنعت و معدن همگی از بخش های مهم اقتصاد داکوتای جنوبی هستند. مهمترین اجزای بخش خدمات این ایالت عبارتند از خدمات مالی، درمانی، بیمه و املاک. محصولات اصلی بخش کشاورزی این ایالت عبارتند از گاو گوشتی، ذرت، دانه سویا، گندم و خوک. محصولات اصلی داکوتای جنوبی در بخش صنعت عبارتند از رایانه، محصولات رایانه ای، فرآوری مواد غذایی و ماشین آلات و در بخش معدن عبارتند از گرانیت سفید، خاک رس، سنگ آهک و سنگ خرد شده.

گردشگران علاقه مند به کوهنوردی در آمریکا، از سفر سه روزه به قله کوه دویلز تاور گرفته تا گردش شش ساعته در کوه های پارک ایالتی کاستر، که برای هر داوطلبی تجربه ای دارد، می توانند لذت ببرند. جاذبه های دیگر این ایالت از جمله عبارتند از پارک ایالتی پالیسادز که ماسه سنگ کوارتزی صورتی اش معروف است و یادمان ملی کوه راشمور.

Custer-State-Park

غار جواهر داکوتای جنوبی با بیش از ۲۵۰ کیلومتر گذرگاه نقشه کشی و نقشه برداری شده، از لحاظ طول دومین غار جهان است. سایت ماموت چشمه های آب گرم تنها مکان در ایالات متحده است که فسیل های ماموت ها همانطور که پیدا شده اند در معرض نمایش هستند. معدن هوم اِستِد در لید تا سال ۲۰۰۲ که تعطیل شد، بزرگترین معدن طلا در آمریکای شمالی بود.

06 deadwood00122 1046x380