دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت دلاور
ایالت دلاور

ایالت دلاور

مختصری از ایالت دلاور

پایتخت »» دوور Dover
بزرگترین شهر »» ویلمینگتون
جمعیت: ۷۸۳,۶۰۰

ایالت دلاور را می توان در شمال شرق ایالات متحده آمریکا یافت که با مریلند از غرب و جنوب هم مرز است. در نوک شمالی، دلاور مرز مشترک با نیوجرسی و پنسیلوانیا داشته که رفت و آمد را آسان و قابل دسترس می کند. در حالی که دلاور با سه ایالت مرز دارد، پس از رود آیلند دومین ایالت کوچک از لحاظ منطقه در ایالات متحده  است. اگر شما تصور تپه و زیرساخت های وسیع دارید، اشتباه نکنید. حتی با جمعیت کوچک ۸۹۷،۹۳۴ (در سال ۲۰۱۰) نفری، ایالت دلاور از نظر چگالی رتبه  ۶ در کشور را دارد.

Delaware_River

به گزارش خبرگزاری موسسه مطالعات آمریکا به نقل از نیوز دلاور، بر اساس اطلاعات کشاورزی ۲۰۱۲ تهیه شده از سوی بخش خدمات آماری کشاورزی ملی «وزارت کشاورزی ایالات متحده»، بخش ساکس در تولید جوجه کبابی در رتبه اول آمریکا قرار دارد. این موقعیت به دهه ۱۹۴۰ باز می گردد و دلاور جایگاه خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده لوبیا همچنان حفظ کرده است.

Delaware_

Delaware River

همچنین آمار جدید نشان می دهد با تخصیص ۴۱ درصد اراضی دلاور به کشاورزی بیشترین استفاده از اراضی ایالت به این امر اختصاص یافته است. (۲۴ درصد اراضی نیوکاستل کانتی، ۴۶ درصد زمین های کنت کانتی و ۴۵ درصد اراضی ساکس کانتی به کشاورزی اختصاص یافته است.)
در رتبه بندی ملی، کالیفرنیا پس از دلاور در بازار ارزش محصولات کشاورزی فروخته شده در هر جریب قرار دارد. دلاور در جایگاه دوم ملی از لحاظ ارزش محصولات کشاورزی فروخته شده در هر مزرعه قرار دارد. دلاور در تولید لوبیا نیز از کالیفرنیا پیشی گرفته است.

Delaware-River