پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت لوئیزیانا
ایالت لوئیزیانا

ایالت لوئیزیانا

مختصری از ایالت لوئیزیانا

مرکز »» باتون روژ
بزرگترین شهر »» نیواورلئنز
جمعیت »» ۴,۴۶۸,۹۷۶
منطقه زمانی »» مرکزی

ایالت لوئیزیانا در اصل توسط فرانسه و اسپانیا قبل از جنگ داخلی استثمار و اشغال شده بود ( این خاک به نام شاه لویی چهاردهم نام گرفته بود). تأثیر چند فرهنگی و چند زبانی فرانسوی، اسپانیایی، آمریکایی های بومی و فرهنگ آفریقایی را می توان در موسیقی، غذا، لهجه، معماری، و آداب و رسوم امروزی لوئیزیانا مشاهده کرد. این ایالت در منطقه جنوب ایالات متحده واقع شده است و با تگزاس، آرکانزاس، می سی سی پی و خلیج مکزیک هم مرز است.

لوئیزیانا شامل مرداب های کم عمق، سواحل و تالاب های ساحلی در جنوب این ایالت همراه با دشت و جنگل در شمالش می باشد. گردشگران متوجه خواهند شد که در هماهنگی با دیگر ایالت های جنوبی، ایالت لوئیزیانا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است. این به این معنی است که این ایالت تابستان های طولانی، گرم، مرطوب و کوتاه، زمستان های معتدل را تجربه می کند.

Stroll-in-the-swamp

قدم زدن در مرداب های لوئیزیانا

از سال ۲۰۱۰، جمعیت لوئیزیانا حدود ۴٫۵ میلیون نفر است. مرکز و دومین شهر این ایالت باتون روژ جمعیت ۲۲۹۵۵۳ نفری دارد. با توجه به اقتصاد قوی باتون روژ، این شهرستان در سال ۲۰۱۰ توسط مجله Portfolio magazine به عنوان یکی از “۱۰مکان برتر برای نوجوانان” رتبه بندی شد و به دلیل قدرت اقتصادی اش توسط موسسه بروکینگز جزو ۲۰ شهر برتر در شمال آمریکا قرار گرفت.

بزرگترین شهرستان در لوئیزیانا نیواورلئنز، با جمعیت ۳۴۳۸۲۹ نفر می باشد. با وجود آسیب وحشتناک ناشی از طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵، این شهر بهبود یافته. در سال ۲۰۰۹ نیواورلئنز مقام اول را در نظرسنجی سفر + اوقات فراغت (مجله Major travel) به عنوان”شهر مورد علاقه آمریکا” کسب کرد. این طبقه بندی شامل بهترین شهر آمریکا به عنوان مقصد سفر بهاری و “تعطیلات آخر هفته ” ، هتل های با بوتیک شیک، ساعت های کوکتل، بارها، موسیقی زنده / کنسرت و باند، مغازه های عتیقه فروشی، کافه، رستوران محله، و مردم بود. اقتصاد نیواورلئنز عمدتاً بر اساس تولید نفت، پالایش نفت، گردشگری بوده و خانه ی یکی از بزرگترین و شلوغ ترین بنادر در جهان است.

New-Orleans

نیواورلئنز – New Orleans

یکی از مزایا برای گردشگران در ایالت لوئیزیانا این است که آنها به راحتی قادر به شرکت در برخی از سنت ها و جشن های محبوب در کشور هستند. Mardi Gras یک سنت غیر عادی و هیجان انگیز است که هر سال در نیواورلئنز اتفاق می افتد. این جشن در طی یک دوره چند هفته ای بین ماه های ژانویه و فوریه صورت گرفته و شامل آداب و رسوم مختلفی از رژه در سطح شهر گرفته تا، پوشیدن ماسک و لباس، رقص، و احزاب می باشد. جشنواره جاز (جاز متحرک) سنت سالانه دیگری است که جشن موسیقی بومی و فرهنگ نیواورلئنز و لوئیزیانا می باشد. جاز متحرک ویژگی های هر سبکی از موسیقی مرتبط با شهر و ایالت را دارد: از جمله بلوز، R & B، موسیقی کاخون، موسیقی انجیل، هاست، آفریقایی کارائیب، موسیقی محلی، رپ، راک، لاتین، موسیقی کانتری، بلوگراس، معاصر و جاز سنتی. هر سال میلیون ها نفر از مردم از سراسر کشور به لوئیزیانا سفر می کنند، تا در یکی از این جشن ها شرکت کنند.

Members of the Mondo Kayo Social and Marching Club parade down St. Charles Avenue on Mardi Gras in New Orleans, Louisiana

Mardi Gras in New Orleans, Louisiana