پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت میسوری
ایالت میسوری

ایالت میسوری

مختصری از ایالت میسوری

مرکز »» جفرسون
بزرگترین شهر »» کانزاس
جمعیت »» ۶,۰۲۱,۹۸۸
منطقه زمانی »» مرکزی

ایالت میسوری در منطقه غرب میانه ایالات متحده آمریکا واقع شده و با آیوا، ایلینوی، کنتاکی، تنسی، آرکانزاس، اوکلاهما، کانزاس و نبراسکا هم مرز است. در سال ۲۰۱۰، جمعیت میسوری در حدود ۶ میلیون نفر ثبت شده است. بزرگترین جمعیت میسوری قفقازی ، و پس از آن آفریقایی آمریکایی، آسیایی، و سرخپوستان آمریکایی هستند. ایالت میسوری دو شهر بزرگ دارد: یکی سنت لوئیس و دیگری کانزاس سیتی که هر دو بالای دو میلیون نفر جمعیت دارند جفرسون سیتی مرکز این ایالت بوده و سنت لوئیس، کانزاس سیتی، اسپرینگفیلد، و کلمبیا دیگر مناطق عمده شهری آن می باشند.

st_louis_arch_missouri

سینت لوئیس

ایالت میسوری مخلوطی از مناطق شهری و روستایی و آب و هوای مرطوب قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم و مرطوب را داراست. صنایع عمده ایالت میسوری عبارتند از هوا فضا، تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، صنایع غذایی، تجهیزات الکتریکی، ساخت نور و آبجو. محصولات کشاورزی این ایالت شامل دانه های سویا، گوشت خوک، گوشت گاو، یونجه، ذرت، مرغ، محصولات لبنی، پنبه، برنج و تخم مرغ می باشند.

در سال ۲۰۱۲، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۲۷۹,۰۹۹ میلیارد دلار داشت، که بیش از تولید ناخالص داخلی کشور سنگاپور (۲۷۶٬۵۲۰ میلیارد دلار) بود.

missouri