دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت میشیگان
ایالت میشیگان

ایالت میشیگان

مختصری از ایالت میشیگان

مرکز »» لنسینگ
بزرگترین شهر »» دیترویت
جمعیت »» ۹,۹۳۸,۴۴۴
منطقه زمانی »»  شرق

مرکز ایالت میشیگان لنسینگ و بزرگ‌ترین شهر آن دیترویت است. جمعیت میشیگان ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر است. شهر لنسینگ ۱۱۴ هزار نفر و دیترویت ۷۰۶ هزار نفر جمعیت دارد. اکثریت ساکنان در خانه انگلیسی صحبت می کنند.

ایالت میشیگان بیش از هر ایالت دیگری خط ساحلی آب شیرین دارد، دقیقاً ۳۱۲۶ مایل. هر کجا در این ایالت هستید هرگز بیش از شش مایل دورتر از دریاچه داخلی که بیش از ۱۱۰۰۰ مایل وسعت دارند و رودخانه ها که بیش از ۳۶۰۰۰ مایل می باشند دور نیستید. میشیگان تنها ایالتی است که چهار تا از پنج دریاچه بزرگ کشور را دارد و تنها ایالتی است که از دو شبه جزیره ساخته شده است. جای تعجب نیست که میشیگان نام مستعار “ایالت دریاچه عظیم” و  “شهر عجایب آبی” را دارد.

این دو شبه جزیره میشیگان پایین و میشیگان بالا نامیده می‌شوند. آب و هوای میشیگان سرد و زمستانی است و در مرز با کشور کانادا قرار دارد. تنها پارک ملی این ایالت پارک ملی آیل رویال است، اما جنگل ملی هیوران – منستی و جنگل ملی هایاواتها نیز در این ایالت قرار دارند.

lake_michigan

دریاچه میشیگان

فعالیت های عمومی محبوب آنجا شامل ماهیگیری، دوچرخه سواری، کمپینگ، گلف و ورزش هایی مانند قایقرانی است. یکی از محبوب ترین ورزش ها قایقرانی است. میشیگان نزدیک به یک میلیون قایق ثبت شده و بیش از ۱۳۰۰ قایق عمومی در دسترس در سراسر خط ساحلی دارد.

Pure-Michigan_August

ایالت میشیگان در مرداد ماه