پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
ایالت مین

ایالت مین

مختصری از ایالت مین

مرکز »» آگوستا
بزرگترین شهر »» پورتلند
جمعیت »» ۱,۲۷۴,۹۲۳
منطقه زمانی »» شرق

در گوشه شمال شرقی ایالات متحده مین قرار دارد. ایالت مین بخشی از نیوانگلند بوده و شرقی ترین ایالت است که ساحل اقیانوس اطلس در یک طرف آن، نیوهمشایر در سوی دیگر و کانادا در شمال آن قرار دارد.

مین به هشت منطقه گردشگری تقسیم بندی شده است، از جمله Aroostook Country، Downeast و Acadia، Great Portland و  خلیج Casco،Kennebec و دره رودخانه Moose ،دریاچه و کوه مین، ساحل میانه، ارتفاعات مین و سواحل مین. این مناطق با هم دارای ۶۰۰۰ دریاچه، ۳۲۰۰۰ مایل رودخانه، ۵۰۰۰ مایل ساحل و ۱۷ میلیون هکتار جنگل هستند.

655-1835-B-Q57B

Aroostook بزرگترین شهرستان ایالت بوده و برای مردم محلی به سادگی به عنوان شهرستان شناخته می شود. ۲۰۰۰ دریاچه و رودخانه در این منطقه جریان دارند از جمله رودخانه سینت جان و دریاچه اکو. جزیره  Presque بزرگترین شهر در این شهرستان بوده که نقطه شروع بزرگترین مدل جهانی از منظومه شمسی است. مرکز این سیستم های خورشیدی در دانشگاه مین جزیره Presque می باشد.

Downeast و Acadia به طور تصادفی نامگذاری نشده اند. Downeast به طور سنتی جهت قایقرانی کشتی ها از نیویورک و بوستون، در مسیر باد به شرق است. در منطقه Downeast، شما می توانید طعم ماهی تازه و خرچنگ را بچشید. Acadia از کلمه یونانی برای بهشت زمینی حاصل شده است که نامی برای پارک ملی است که در این منطقه قرار دارد.  پارک ملی آکادیا اولین پارک ملی در شرق می سی سی پی بوده و متشکل از ۴۰۰۰۰ هکتار و ۱۷ رشته کوه می باشد.

maine_