دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت نوادا
ایالت نوادا

ایالت نوادا

مختصری از ایالت نوادا

مرکز »» کارسون سیتی
بزرگترین شهر »» لاس وگاس
جمعیت »» ۲,۷۵۸,۹۳۱
منطقه زمانی »» اقیانوس آرام

نوادا از ایالت‌های غرب ایالات متحده است. از شمال با اورگان و ایداهو، از شرق با یوتا و آریزونا و از جنوب و غرب با کالیفرنیا هم‌ مرز است. ساختار زمین‌شناسی این ایالت از دشت‌ها، کوه‌ها و دره‌های تشکیل شده است. پایتخت آن شهر کارسون‌سیتی است.

از لحاظ اقتصادی، درآمد متوسط ایالت نوادا بیش از ۵۶۰۰۰ دلار است که باعث شده این ایالت از نظر درآمد ۱۵ امین ایالت در ایالات متحده  باشد.

las vegas_night

شب در لاس وگاس

قمار، معماری عجیب، و یا اجراها و برنامه هایی در سطح جهانی ( که بسیاری از آنها به صورت رایگان هستند) معروف هستند و باعث شده علاقه مندان به سفر اوقات فراغت خود را با تفریحات فراوانی که موجب رونق اقتصادی هستند پر کنند. گردشگرانی که سفر به نوادا را انتخاب می کنند باید از بیست و پنج پارک ایالتی در سراسر منطقه دیدن کنند. این پارک ها در اکوسیستم های بومی غنی کوه ها، بیابان ها، دره ها ، حوضچه و دریاچه ها قرار دارند. حتی برخی از آنان شامل شهرهای خالی از سکنه (آثاری از تاریخ اولیه معدن نوادا) و بقایای فسیل دایناسور هستند. برخی از فعالیت های محبوب در فضای باز در این منطقه شامل قایقرانی، شنا، اسکی روی آب در دریاچه مید و تاهو، و یا اسکی و اسنوبورد در طول زمستان است.

nevada_

درآمد سرانه ایالت نوادا بیش از ۱۹۰۰۰ دلار است (در رتبه بندی مقام ۱۹ ام را دارد)، و سرگرمی / بازی، گردشگری و اقتصاد مبتنی بر معدن این ایالت ساختار مالیاتی معروفی دارد زیرا فاقد مالیات بر درآمد شخصی و شرکتی است. با وجود نفع این ساختار مالیاتی برای شرکت های بزرگ و ثروت بر روی کاغذش، نوادا بالاترین سطح بیکاری  در کشور را دارد (در حال حاضر ۱۴٫۴ ٪). شاید، وضعیت تاریک اقتصاد نوادا باعث شده این ایالت بالاترین میزان جرم و جنایت در این کشور را نیز داشته باشد (بیش از ۲۵ ٪ از میانگین ملی)  که سبب شده در پنج سال گذشته این ایالت به عنوان خطرناک ترین ایالت در کشور رتبه بندی شود. بسیاری از حوادث جرم توسط بازدید کنندگان صورت می گیرد نه ساکنان آنجا.