پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت نیومکزیکو
ایالت نیومکزیکو

ایالت نیومکزیکو

مختصری از ایالت نیومکزیکو

مرکز »» سنتافه
بزرگترین شهر »» آلبوکرکی
جمعیت »» ۲۱۰۰۰۰۰
منطقه زمانی »»  کوهستان

جمعیت منحصر به فرد و متنوع نیومکزیکو فرصت ها و تجربه های هیجان انگیزی را برای مهاجران فراهم می کند. با داشتن جمعیت خارجی ۸٫۲ ٪ و مردم دو زبانه که تقریباً ۳۶٫۵ ٪ از آنها به یک زبان غیر انگلیسی در خانه صحبت می کنند.

ایالت نیومکزیکو با ایالت کلرادو، آریزونا، یوتا در چهار گوشه و با اوکلاهما، تگزاس و کشور مکزیک هم مرز بوده، نیومکزیکو یک قطب مسافرتی درسراسر جنوب غربی آمریکا است. با داشتن بیابان های خشک، تپه های بلند، رودخانه ریو گراند ریور و قله های جنگلی پوشیده از برف کوه های راکی​​، نیومکزیکو چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

نیومکزیکو یک مقصد گردشگری محبوب است و برخی از شرکت ها حتی به دنبال احتمال گردشگری فضایی نیز هستند.

New Mexico_4

آلبوکرکی، بزرگترین شهر در نیومکزیکو و ششمین شهر از نظر سرعت رشد در کشور، دارای جمعیت شهری بیش از ۸۸۷۰۰۰ نفر است. این شهر در مرکز فناوری کریدور نیومکزیکو قرار دارد و یک مرکز اصلی فعالیت شرکت ها و نهادهای با تکنولوژی بالا است. این به معنی فرصت های فراوان برای افراد علاقه مند به توسعه فن آوری های جدید و کار با برخی از بزرگترین نامها در صنعت می باشد. در سال ۲۰۰۶، مجله فوربس، این شهر کویری را به عنوان بهترین شهر برای کسب و کار قرار دارد.

Albuquerque Vacation

تعطیلات در آلبوکرک

اقتصاد ایالت نیومکزیکو توسط صنایع قدرتمند نفت و گاز، پروژه های دولت فدرال، و گردشگری و  بخش خدمات تقویت شده است. نیومکزیکو دارای ذخایر گسترده ای از سوخت های فسیلی و بسیاری از مزیت های جغرافیایی برای منابع انرژی تجدید پذیر می باشد. این امر باعث شده بسیاری از زمینه های جالب تحصیلی برای دانش آموزان علاقه مند به علوم زیست محیطی، علوم زمین و زمین شناسی و شیمی و علوم مرتبط فراهم باشد. هزینه های دولت فدرال با عملیات نظامی ارتباط نزدیک دارد، و این ایالت محل تعدادی از پایگاه های نیروی هوایی و دیگر تجهیزات نظامی است. دولت ایالات متحده بیش از ۲۵ درصد از جمعیت  اینجا را استخدام می کند.

New Mexico_3